GARMIN VIRB action Video camera

 
 
Špičková kamera pro pořizování záznamů z letu. Doporučujeme namísto všech ostatních řešení. Toto funguje bez ohledu na to, zda je venku -20 nebo +30 a hlavně máte jistotu, že je kamera přizpůsobena vysoké kvalitě pořízeního záznamu s dlouhou výdrží (až 3 hodiny v kuse).
Cena 6 438,02 Kč bez DPH
7 790 Kč    
Kód produktu 1313
Kategorie Doplňky
 

VIRB je novinka na trhu a popravdě řečeno zaujala přední pozici mezi kompaktními kapesními videokamerami pro natáčení "adrenalinových zážitků". Ukládá vysokou kvalitu pořízeného záznamu v HD rozlišení (1080p) se špičkovými parametry nastavení jasu a kontrastu bez sebemenšího náznaku zkreslení zobrazované scény. Snadno tak zaznamenáte každou minutu vašeho letu bez ztráty kvality.

Hlavní výhoda VIRB kamery spočívá v možnostech nastavení kvality výstupního záznamu. Záleží pouze na vás jaký formát pořízeného záznamu požadujete, protože VIRB dokáže zachytit scénu s naprostou plynulostí dosahující až na 120 fps. K výběru jsou následující formáty rozlišení: 1080p/30fps, 9630p/48fps, 720p/30/60fps a 848x480/120 fps.

U kapesních kamer navíc převládají problémy s ovládáním zařízení. VIRB se vyznačuje maximálně jednoduchým způsobem ovládání a tak máte jistotu, že pokud potřebujete začít nahrávat, víte přesně, že skutečně nahráváte, jaký prosto k tomu máte a v jaké kvalitě nahráváte. Navíc je výhodou výdrž. Kamera je vyrobena za účelem využití 2000 mah lithium-ion baterií a během testování dokázala pořídit záznam v trvání 3 hodin a v nejvyšší kvalitě rozlišení 1080p. Nabíjení kamery je rovněž jednoduché: stačí zapojit přes USB do počítače, či notebooku / netbooku...., popř. rovnou do sítě (zásuvky). Nepochybná výhoda spočívá též v tom, že balení obsahuje jednu baterii navíc (jako záložní).

Kamera se nejčastěji používá právě na palubách letounů pro pořízení záznamu letu z perspektivy kokpitu. Vývojáři zařízení navíc podpořili též dálkovým ovladačem (bezdrátovým), kterým lze snadno a rychle ovládat kameru bez nutnosti manipulace s kamerou na místě určení. Kompatibilita navíc počítá s dalším rozšířením včetně přímého propojení s dalšími zařízeními: Fenix, Oregon.

Dalším viditelným problémem u většiny konkurenčních výrobků je stabilizace pořizovaného záznamu. VIRB obsahuje digitální technologii stabilizace (LDC) zajišťující špičkové a bezproblémové využití i v případě silných turbulentních projevů, náročného přetížení (např. během akrobacie), apod.. Můžete si tak být jisti, že záznam, který v reálném čase pořídíte nebude rozmazaný. VIRB navíc dokáže pořizovat video a fotografie zároveň během pořizování záznamu zkrátka jednoduchým stisknutím tlačítka přímo na kameře, či dálkovém ovladači. Komunikačním rozhraním mezi uživatelem a kamerou je sofistiikované ovládání prostřednictvím CHROMA displeje zobrazující jak nastavení kamery (tedy ovládání menu), tak také možnost zpětného přehrání záznamu bezprostředně po ukončení nahrávání s podporou fce playback. Displej má velikost 1.4 palců.

Otázkou je samozřejmě možnost umístění kamery v kabině letounu. VIRB byl navržen takovým způsobem, aby jej bylo možné umístit prakticky kamkoliv. Přichytit, či připevnit kameru VIRB můžete na jakýkoli typ materiálu bez ohledu na to, v jak stísněném prostoru se nachází, nebo jak moc silný, či tenký materiál je.

Citlivým tématem se může stát i editace videa - tedy zpětná práce s pořízeným záznamem. Pro tuto přležitost GARMIN počítal i s méně zkušenými PC uživateli, kteří nemají prakticky žádné zkušenosti s editací videosouborů na PC. K editaci pořízených záznamů tak nejlépe využijete vlastní GARMIN software, který lze stáhnout z internetu. Videozáznam lze poté s využitím editoru snadno zeditovat, komprimovat, či jinak upravit a okamžitě exportovat na youtube, či facebook.

VIRB je navíc odolný proti otřesům, nárazům, vnějším vlivům včetně vody - je tedy i vodotěsný. Nemusíte s ním zacházet šetrně a navíc je možné jako příplatkovou položku využít i speicální pouzdro pro potápače, kteří chtějí kameru využít i k pořízení záznamů pod vodou (max do 50 metrů).

Součástí balení:

- VIRB kamera
- Lithium-ion baterie
- montážní kit
- cigaretový adaptér
- kabeláž
- adaptéry pro přichycení...
-... oblý povrch, rovný povrch
- odnímatelná základna
- závitová příruba
- USB kabel
- dokumentace