ELITE AP-3000 USB: Digital Avionics Panel

 
  • 1 z 5
 

AP-3000 v současné době představuje nejvhodnější a zároveň nejautentičtější volbu řešení radionavigačního létání na desktopovém simulátoru. Panel je vhodný i pro zástavbu domácích kokpitů, avšak díky ergonomickému zpracování, jej můžete snadno umístit vedle LCD panelu, popř. monitoru. Panel doporučujeme všem, kteří se seriózně připravují na IFR a chtějí namísto myši používat vybavení, na které jsou zvyklí z reálného letounu. Výhoda zařízení spočívá především v přesné reprodukci reálných funkcí i reálného způsobu ovládání. Uspořádání (flip/flop) plně odpovídá běžnému radionavigačnímu/radiokomunikačnímu vybavení letounů z oblasti všeobecného letectví (Bendix/King). Je vhodný jak pro Piper, Cessnu, tak také např. King-Air nebo další typy letounů. Okamžitě dostupnými funkcemi však nepohrdnete i během létání na ATR nebo Boeingu 737. Funkce jsou zkrátka ihned dostupné a na dosah ruky! Vyrobeno ve Švýcarsku, kvalita maximální!

Cena 48 743,80 Kč bez DPH
58 980 Kč    
Kód produktu 731
Kategorie Hardware
 

Jednou z hlavních úloh desktopové letecké simulace v oblasti teoretického i praktického nácviku je radionavigační/radiokomunikační létání v prostředí simulovaných scénářů ať už prostřednictvím off_line využití letového simulátoru, nebo přímo v on_line režimu - tedy během létání na internetové síti. Ve chvíli, kdy se vážně začnete zajímat o přístrojové létání a budete pracovat na získání doložky přístrojového létání (IFR), myš vám na počítači reálný způsob ovládání radionavigačního panelu sice nahradí, avšak ne v takové míře, na kterou si zvykáte v reálném letounu. Pro tuto příležitost je vhodné zvolit řešení, které by vám okamžitě nabídlo možnost ovládat radionavigační vybavení autentickým způsobem. Na trhu je k dispozici celá řada výrobců nabízející tyto možnosti, avšak málokterá firma dokáže nabídnout to, co známe ze skutečného letounu. Pokud se chcete přístrojovým létáním na simulátoru vžít do reálné situace, nezbývá než zvolit to zařízení, které představuje doslova repliku panelu, na který jste zvyklí v každé Cessně. Namísto go-flight modulového řešení, se kterým v oblasti radionavigačního vybavení GA nemáme příliš dobré zkušenosti (vzhled, fce i způsob provedení se příliš neslučuje s realitou), volíme opět ELITE zástavbu autentického panelu Bendix/King.

Výhoda AP-3000 USB spočívá v tom, že všechny funkce, které můžete ovládat, se ovládají stejným způsobem, jako v letadle. AP-3000 USB má vlastní napájení (zdroj) a připojuje se na USB port. Instalace potřebných ovladačů netrvá déle než 1 minutu a jakmile máte ovladače nainstalované, můžete spustit letový simulátor a začít radionavigační létání ve zcela jiné dimenzi.

- COM1 + COM2
- NAV1 + NAV2
- STBY frekvence
- flip/flop řešení Bendix/King
- ADF
- DME (komplet!)
- Odpovídač (Transponder)
- Autopilot/Flight Director
- GPS
- IDENT (COM + NAV)
- funkční markery (O, M, I) + LED singalizace
- Course, Heading, Altitude, OBS, MDI voliče
- FS 2002/2004/FSX + Elite + ASA OnTop kompatibilní
- USB připojení
- vlastní napájení

- manuál v češtině

Překvapí Vás, že součástí je také kompletní Autopilot/Flight Director umožňující jak FD, ALT, HDG, NAV, APR, BC, tak také VS a ALT. Můžete tedy okamžitě nastavit jak dostup (ALT), tak rychlost stoupání, klesání (VS). Díky vestavěné funkci otočných potenciometrů na samostatném panelu, můžete v praxi ovládat jak OBS1, tak OBS2, tak CDI, popř. HB (Heading Bug). Navíc se nabízí možnost na jednom voliči přímo přenastavit hodnotu výškoměru (QNH). DME umí vše - přesně jako v reálu, takže vám odečítá jak vzádelenost k majáku (NM), tak také např. GS (Ground Speed), nebo ETA. ADF (radiokompas) zajistí, že můžete létat i NDB navigaci (aktivně, pasivně). Schopnost náletu ILS je tak automatická, že máte opravdu pocit reálného letu při přiblížení. Samozřejmostí je možnost volby RMT1 nebo RMT2 a dokonce máte možnost regulovat intenzitu osvětlení displejů. GPS je funkční především v simulátorech ELITE a ONTOP, avšak některé funkce lze na tyto spínače přiřadit i v konfiguračním rozhraní ELITE přímo v menu FS, takže je možné GPS rámcově využívat na volbu dalších funkcí pomocí tlačítek. Simulovaný let s využitím AP-3000 USB rozšíří možnosti radionavigace na každém letounu, neboť zařízení pracuje na každém typu letounu, který máte nainstalován. Snadno a rychle dostupné funkce radionavigačního vybavení vám zpříjemní let nejen na letounech všeobecného letectví, ale na jakémkoli letounu, který ve FS máte nainstalován. V případě, že je simulovaný letoun osazen funkčním autopilotem, bude autopilot automaticky k dispozici. Pokud vypnete MASTER avioniky, vypne se i radionavigační panel!

Co dodat? Vyzkoušejte si toto zařízení přímo u nás!

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.