Speedlink Black Widow USB

 
  • 1 z 3
 

Jednoduchý typ ovladače v podobě HOTAS (Hands On Throttle And Stick) vhodný zejména pro ty, kteří se simulátory začínají, anebo pro ty, kteří se chtějí jen bavit, popř. létají spíše pro radost a příležitostně. Pokud tedy máte hluboko do kapsy, simulátory létáte občasně (např. též s nejmladší generací - tatínek + syn) a neřešít ultra-realismus při každém vzletu a přistání, je Black Widow alternativou, která zůstává originální zejména tím, jak v praxi vypadá a jak se v praxi chová. Ergonomie stále předčí to, co můžete např. doposud zažívat u značky Saitek. Joysticky Speedlink jsou ergonomicky skutečně velmi solidní. Navíc je dílenské zpracování na zcela uspokojivé úrovni a instalace, či nastavení nečiní absolutně žádné problémy.

Cena 1 231,40 Kč bez DPH
1 490 Kč    
Kód produktu 1543
Kategorie Hardware
 

Speedlink Black Widow USB je sdružený typ ovladače v podobě HOTAS - tedy knipl se zástavbou plynové páky v jednom produktu - v tomto případě je integrace obou ovladačů na jediné základně. Speedlink je německá značka vyrábějící celou řadu periferií k osobnímu počítači i tabletům. Joysticky tak nezůstávají stranou a v nabídce portfolia značky Speedlink najdete i vhodný typ alterantivy pro ovládání leteckých simulátorů a též počítačových her. Speedlink v žádném případě neohrozí rodinný rozpočet a i v případě joysticku k osobnímu počítači se jedná o srozumitelný výdaj plně odpovídající tomu, co Speedlink v praxi uživateli nabízí. Black Widow si neklade za cíl přenést na stůl stoprocentní realitu, ani si neklade za cíl být realistickým typem ovládání, spíše alternativním typem ovládání pro ty uživatele, kteří chtějí kompaktní spolehlivý výrobek za nízkou cenu a ještě k tomu kladou důraz na zachování minimalistických požadavků na prostor. To vše podpořeno solidním dílenským zpracováním a též vyváženými ergnomickými vlastnostmi. Black Widow není novotvarem, na trhu je již poměrně dlouhou dobu, nyní však výrobce přizpůsobil tento typ ovladače operačnímu systému Windows 10.

K čemu je tedy Black Widow vlastně vhodný, co uživateli dokáže nabídnout a jaký máme z tohoto HOTASu vlastně dojem z testování? Na obrázcích a fotografiích Speedlink nevypadá dobře. Spíše podprůměrně a na první pohled se jistě budete obávat zejména dílenského zpracování, trvanlivosti výrobku z hlediska jeho mechanizace a také ergonomických proporcí. Paradoxní ovšem je, že jakmile Black Widow vybalíte z krabice, zůstáváte pozitivně naladěni z nákupu zejména tím, že na první pohled tak trochu předčí vaše zasmušilé očekávání. Black Widow je klasickým pravorukým řešením HOTAS ovládání na jediné základně. Tedy knipl i plynovou páku nelze jakkoli oddělit od sebe. Tím pádem je možné ovladač defacto umístit pouze před sebe na stůl. Je to špatné řešení? Pro hardcore příznivce bojových leteckých simulátorů rozhodně ano, ale pak jsou tu uživatelé, kteří nekladou důraz na autenticitu, zástavby domácích kokpitů, velkoplošné obrazovky, či 7-10 hodin létání denně. Pokud máte na svém stole PC s klasickým monitorem LCD a tento stůl slouží jak ke hraní, létání, tak i k práci, pak je Black Widow ideální "vstupním" typem ovladače pro začátečníky s leteckými simulátory, anebo jen pro ty, kteří prostě simulátor používají např. jen za účelem automatizovaných procedur (let na autopilota), za účelem pobavení (létání pro zábavu se spoustou variabilních akcí během letu - např. sledování letounu z externího pohledu, pořizování snímků z obrazovky, pořizování a tvorba videí, či dokonce činnosti spojené s tvorbou videí v podobě online přenosů. V tomto duchu je Black Widow přesně tím, co na stole dokážete ocenit. Tedy nenáročný typ ovladače na stole, který dokáže zastoupit prakticky všechny běžné fce pro ovládání jakéhokoli typu letounu, či simulátoru v režimu běžného nenáročného využití (tedy létání pro radost).

Zároveň se jedná o ovladač, který je větší než by se mohlo na první pohled zdát. Ergonomie je rozhodně kvalitní, robustní zpracování a kvalita plastů předčí vaše očekávání. Řada zajímavých fcí navíc, např. výrazný vibrační pohon zajišťující zpětnou vazbu rozmanité škály i odezvy. Na druhé straně je třeba napsat, že se nejedná o ovladač pro zkušené letce, hardcore příznivce letecké simulace, či starší generaci, která vyžaduje ultra-kvalitu i vyšší cenu. Faktem je, že pro malé kluky je Black Widow rozhodně dobrou první volbou pro vstup do světa letecké simulace.

- jednoduchý typ HOTAS sdruženého ovladače
- vhodné pro letecké simulátory i počítačové hry
- nenáročné na prostor
- doporučeno výhradně pro desktop simulátory (na stůl)
- ergonomické řešení jak kniplu, tak solidní plynové páky
- osmisměrový klobouček HAT
- 4 klasická tlačítka navíc + dalších 8 tlačítek 
- plynová páka vybavena též směrovým kormidlem 
- výrazné vibrační efekty (nastavení intenzity v sw rozhraní)
- protiskluzový povrch joysticku i plynové páky
- funkční přísavky (na stůl)
- délka kabelu 1.8 metrů (super)
- USB připojení
- kompatibilní se všemi OS (včetně Windows 10)
- nízká pořizovací cena
- masívní materiál i příjemná povrchová úprava
- vhodné pro začátečníky i příležitostné letce na PC