VRInsight Micro ProPit

 
 

Co k tomu dodat? Micro ProPit nezklame příznivce všeobecného letectví na FS a dokáže uspokojit i ty, kteří svůj simulátor často vozí mimo "hlavní základnu". Jedná se o samostatný externí LCD panel, na kterém se zobrazují letové přístroje a který je současně opatřen vlastní manuální mechanizací ovládání. Nedostatky jsou minimální, pozitivem je nízká hmotnost, malé rozměry a nenáročnost na prostor. Jedná se defacto o přenosnou verzi klasického modulu ProPit téhož výrobce a vzhledem ke zkušenostem, můžeme tento výrobek zákazníkům doporučit.

Cena 9 495,87 Kč bez DPH
11 490 Kč    
Kód produktu 1376
Kategorie Hardware
 

VRInsight avionické moduly jsou mezi našimi zákazníky již poměrně dlouhou dobu stabilním artiklem. Nabízejí především spolehlivost, kvalitní dílenské zpracování, naprosto bezproblémový provoz (žádné reklamace) a hlavně příznivou cenovou relaci. Jediným převažujícím problémem u VRInsight produktů je absence realistického kontextu z hlediska ovládání, velikosti, ale i mechanizace výrobků. To však je na druhé straně vyváženo nízkou a tedy příznivou pořizovací cenou.

Jedním z nových produktů VRInsight je Micro ProPit prezentující mobilní verzi klasického "Propitu" téhož výrobce. Micro Propit je tedy přenosný modul zajišťující samostatně tzv. "svatou šestku" + NAV1 a NAV2 základních letových přístrojů, které nalezneme u tradičních vrtulových letounů s převládajícím pístovým pohonem. Přenosný modul má zejména oslovit ty uživatele, kteří nedisponují dostatečným prostorem pro jakýkoli typ zástavby tzv. "domácího kokpitu". Pokud je tedy notebook převládajícím strojem na vašem pracovním stole, anebo pokud jste už tak šílení, že vozíte "FS" i na chalupu, možná stojí za to zvážit tento modul vážící jen 1.5 kg. Jedná se o také malé "udělátko" hodící se skvěle pro jakýkoli typ letounu GA, u kterého převládají právě přístroje tohoto typu. Navíc, pokud je letoun osazen namísto gyrokompasem např. HSI, žádný problém - i add-ony letounů dokážou zastoupit bezproblémovou synchronizaci zobrazovaných letových přístrojů v této základní konfiguraci. Díky implementaci NAV1 a NAV2, je možné tento modul využít i pro radionavigační létání, či nácvik IFR létání s rozdělením pozornosti (přístroje na tomto samostatném LCD modulu) a pohled do scenérie např. na obrazovace notebooku, samostatného externího LCD, či HD TV. Modul zapojíte na druhý výstup DVI nebo VGA grafického adaptéru a současně do USB portu. O bezproblémovou fci se postará softwarové rozhraní FSUIPC (stačí neregistrovaná verze) s příslušným editorem pro polohování a synchronizaci přístrojů na LCD modulu. ProPit jsme testovali a máme s ním celkem dobré zkušenosti a totéž se týká této verze Micro (provozní charakteristika, instalace i synchronizace je defacto shodná).

Micro ProPit nabízí následující uspořádání letových přístrojů:

- rychloměr
- umělý horizont
- výškoměr (volič QNH)
- zatáčkoměr
- gyrokompas / HSI (volič HB, CRS)
- NAV 1 (volič OBS 1)
- NAV 2 (volič OBS 2)
- kompatibilita FSX, FS 2004, P3D

Rozměry: 174 mm x 37 mm x 113 mm
Hmotnost: 1,5 Kg

Jak sami můžete pozorovat. Možnosti mechanizace jsou rovněž dostačující (možnost nastavení směrníku OBS 1 a OBS 2, či hodnoty QNH, anebo např. přestavení gyrokompasu, či nastavení štěnice a v neposlední řadě též možnost sledovat všechny důležité letové údaje na samostatném LCD panelu, činí z tohoto modulu pro nácvik rozdělení pozornosti, či začátky IFR poměrně solidní zařízení. Jedinou nevýhodou je chybějící možnost "naložení křidélek" umělého horizontu, což je úkon, který bychom nejen v případě IFR létání měli rovněž vykonávat. Fyzicky to na tomto modulu tedy není možné, avšak v případě FS není třeba si tímto drobným nedostatkem lámat hlavu...