Airbus Series "You have control" - A318/A319/A320/A321 Vol. 1 DRUHÉ AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ

 
 

Airbus Series "You have Control" - A318/A319/A320/A321 Vol. 1 je tištěná knižní publikace pojednávající o komplexním ovládání dopravního letounu Airbus ve všech důležitých aspektech manuálního ovládání včetně subjektů pokrývající automatizované postupy (let s využitím autopilota v základních i nejpokročilejších režimech využití). Kniha byla kompletně přepsána, aktualizována a doplněna o zásadní postupy vyplývající z reálných letových manuálů letounů Airbus (A318/A319/A320/A321). Množství teoretických poznatků bylo upraveno do srozumitelné podoby s podporou praktických ukázek, což výrazně usnadňuje vstřebávání všech informací, které si okamžitě můžete ověřit na letovém simulátoru. Obsah pokrývá úplné využití všech systémů letounu v praktické pilotáži a současně přináší kompletní procedury a operace vyplývající z kompletní škály provozních postupů. Nechybí však pasáž detailně se zabývající též technikou pilotáže letounů Airbus ("na ruku") v souvislosti s charakteristikou letové obálky a fyziky včetně subjektů technologie fly by wire. 

 

 

 

 
Cena 1 445,45 Kč bez DPH
1 590 Kč    
Kód produktu 22279
Kategorie Knihy
 

Základem a předlohou pro vznik této publikace se stal simulátor Microsoft Flight Simulator s pokročilými typy add-onů zaměřující se na sofistikovanou pilotáž letounů Airbus (zejména řada výrobce Aerosoft): A318-319 a A320-321, které jsou považovány za "benchmark" na poli desktopové simulace letounu Airbus. Pravdou je, že se jedná o publikaci, která byla sepsána primárně pro příznivce a uživatele letecké simulace. Nejedná se o žádný opis reálného letového manuál. Podstatou knihy je komplexní výklad pilotáže letounu Airbus běžnému uživateli PC, který má vážný zájem o pochopení této problematiky jak v teoretické, tak i praktické rovině. Je tedy nutné předem nezaměňovat tuto knihu za reálný letový manuál. Prioritou byl srozumitelný výklad pro začátečníky, laiky i profesionály, nikoli výklad zaměřující se na získání typové zkoušky pro dopravní letoun Airbus. Ačkoliv je celá řada aspektů vysoce detailně popsána, není možné tuto knihu zaměňovat s reálnými studijními materiály skutečné předlohy dopravního letounu Airbus. Např. obsah zaměřující se na počasí a navigační postupy byl přizpůsoben do roviny běžného využití na leteckém simulátoru. I přesto toto zjištění platí, že je tato kniha nejdetailnějším zdrojem informací zajišťující snadné ovládnutí letounu Airbus včetně využití všech systémů avionického vybavení. 

Součástí obsahu jsou následující kapitoly:

 1. Kapitola první: Airbus Evolution: Kapitola objasňující dopravní letoun Airbus včetně kompletní rodiny všech verzí. Informace v této kapitole jsou obecné, avšak podpořeny též celou řadou technických dat.

 2. Kapitola druhá: Flight Simulation: Kapitola objasňující soudobé využití moderních simulátorů v praktické pilotáži, což čtenáři a uživateli příslušlných add-onů a studijních materiálů usnadňuje vstup do světa letecké simulace na desktopové bázi.

 3. Kapitola třetí: A320 Systems: Kapitola představující jak fyziku (letovou obálku letounu), tak také moderní avioniku včetně všech přidružených systémů. Nechybí ani detailní výklad technologie Fly-By-Wire. 

 4. Kapitola čtvrtá: Auto-Flight-System: V této kapitole se autor zaměřuje na automatizaci letu a výklad využití nejnovějších technologií s využitím autoilota a FD (Flight Director). 

 5. Kapitola pátá: FMS-Initialization: V této kapitole jde již "do tuhého", neboť detailní rozbor fcí a využití FMS je základem pro komplexní ovládnutí letounu Airbus prakticky ve všech fázích přeletu. 

 6. Kapitola šestá: Flight-Management and Guidance System - Part1: naprosté základy managementu kokpitu v ovládání jednotlivých systémů objasní principy využití postupně u všech avionických systémů, které jsou na palubě k dispozici. Začínáme od jednodušších systémů, které jsou často využívány a postupně přecházíme ke složitějším propojeným úlohám zajišťující ve "finále" kooperaci všech systémů současně.
   
 7. Kapitola sedmá: Flight-Management and Guidance System - Part2: na řadu přichází již praktické letové úlohy a tedy trénink, kdy již letoun ovládáme během letu a snažíme se využít všech nabytých teoretických poznatků v praxi.

 8. Kapitola osmá: Flight-Management and Guidance System - Part3: v této kapitole jde o složitější úlohy zaměqřující se na speciální operace a provozní postupy spojené s těžšími letovými scénáři.

 9. Kapitola devátá: Procedure Training: základem předloha základu výcviku FMGS se v této úloze dostává na novou úroveň zaměřující se zejména na postupy spojené se vzlety a odlety včgetně přiblížení a přistání (DEP, APP). 

 10. Kapitola desátá: Basic Flight Training: oblíbená kapitola zaměřující se na na přesné konfigurace a nastavení systémů v režimu manuálního letu (např. na okruhu, během vzletů, přiblížení a přistání). Dozvíte se vše o mechanizaci všech prvků a jejich využití v praxi - včetně "létání podle čísel" v dané letové konfiguraci.

 11. Kapitola jedenáctá: Assets: mnohem důkladnější výklad letových přístrojů a avionických systémů zajistí lepší pochopení výbavy i v rovině největších detailů reflektující reálnou předlohu vybavení skutečného letounu.


  Jazyková mutace: Angličtina

 

 

 

 

 

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.