ASA Principles of Helicopter Flight

 
 
Principles of Helicopter Flight představuje moderní učebnici létání na všech typech vrtulníků. Je vhodná především pro ty, kteří s výcvikem právě začínají a rovněž je vhodná též pro příznivce simulátorového létání. Díky špičkovému výkladu jsou informace velmi cenné, neboť publikací tohoto druhu na trhu nanajdete příliš mnoho.
Cena 947,83 Kč bez DPH
1 090 Kč    
Kód produktu 764
Kategorie Knihy
 

Nová publikace Principles of Helicopter Flight vydavatele ASA je vhodná především pro studenty, kteří mají zájem na tom zahájit výcvik na vrtulníku. V případě, že patříte mezi adepty na pilotní výcvik např. na Robinsonu a jiných typech vrtulníků moderní éry, pak by Vám tato publikace rozhodně neměla ujít. Zároveň je důležité poznamenat, že se jedná o novou knihu oslovující ve velmi jednoduché, avšak stále vyčerpávající formě všechny příznivce rotorů. Při vstupu do pilotáže vrtulníku je zapotřebí si uvědomit, že je třeba zvládnout první kroky a pochopit odlišnost rotorů od pevného křídla v technických souvislostech včetně odlišné techniky pilotáže. Učebnice o tom, jak zvládnout pilotáž vrtulníku vás seznámí krok po kroku s tím, co souvisí s pilotáží vrtulníku včetně odlišných aerodynamických jevů, pádů, efektů povětrnostních podmínek včetně manévrování a jednotlivých režimů letu (např. též proces autorotace). Autor zároveň objasňuje odlišné typy vzletů a přistání, schopnost přistát či vzlétnout z nerovného terénu, létání v členitém horském terénu a podrobně též popisuje nástrahy v podobě námrazy. V pořadí se jedná o druhou edici vydání obsahující navíc problematiku systému NOTAR včetně vysvětlení zásadních chyb projevující se především v souvislostech rychlosti a operací ve vyšších výškách. Kromě toho je součástí každé kapitoly také podrobný kvíz sledující teoretické dovednosti čtenáře v mnoha technických souvislostech.

This Second Edition benefits from additional discussion of the NOTAR system and strakes, as well as frequently misunderstood principles of airspeed and high altitude operations. The book also concludes with a multiple-choice practice examination; used in conjunction with quizzes for each chapter, the reader can test their grasp of helicopter aerodynamics.

 

 

Publikace je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušené piloty, popř. virtuální piloty, kteří se chtějí naučit pilotovat vrtulník a přizpůsobit své návyky reálné pilotáži. Jedná se též o vhodný doplněk pro simulátor FS a také DCS: Black Shark.

vazba: měkká
počet stran: 320
mutace: anglická

 

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.