ASA Professional Pilot

 
 
Professional Pilot je kniha oslovující především studenty ATPL připravující se na kariéru dopravního pilota. Nejedná se o učebnici, jak vyzrát na ÚCL... Výhradně se jedná o praktické poznatky z pilotáže větších, těžších a rychlejších letounů, což představuje odlišnou metodiku, techniku pilotáže spjatou např. i s pobytem ve vyšších letových hladinách. Jak reagovat na změny v letové dynamice, jak se připravit na vzlety a přistání, nouzové situace, námrazu a jak být stále bezpečně "před letounem" po čas celého letu? John Lowery je zkušený pilot a examinátor, který se problematikou pilotáže dopravních letounů profesionálně zabývá již 50 let. Nejedná se o žádnou teoretickou příručku, jako spíše o srozumitelný návod k tomu, jak bezpečně ovládnout větší letoun. Vzhledem k diskutované problematice je publikace vhodná i pro VLJ začínající piloty.
Cena 719,13 Kč bez DPH
827 Kč    
Kód produktu 915
Kategorie Knihy
 
  • Popis
 

Professional Pilot již ve třetí rozšířené edici představuje ucelenou knižní publikaci směřující ke studentům ATPL připravujících se na kariéru dopravního pilota. Publikaci napsal zkušený dopravní letec John Lowery a defacto se jedná o výklad jeho vlastních zkušeností (50 let v roli profesionálního pilota a examinátora) s pilotáží dopravních letounů. John Lowery si v této publikaci zakládá na přímočarém a jasném výkladu praktických dovedností a úskalí, se kterými se každý začínající obchodní a dopravní pilot setkává v případě usednutí za knipl větších jednomotorových i dvoumotorových letounů s turbovrtulovým i turbínovým pohonem. Přesednout z dvoumístné Senecy např. do Cessny Citation před pilota klade mnoho důležitých úkolů, se kterými se doposud setkával výhradně v teoretické rovině. Fakta, která můžeme využít v praxi již před prvním vzletem s větším letounem a praktické zkušenosti z provozu dopravních letounů včetně řešení všech typických situací, je přesně to, co je obsahem této knihy. Součástí jsou tipy, triky, reálné příhody, fakta i mýty o pilotáži dopravních letounů. Zároveň je však součástí publikace také jasný návod na řešení nouzových, kritických situací, řešení námrazy, techniky pilotáže během pojíždění, vzletu i přistání, avšak primární výklad směřuje celkově do programové techniky pilotáže spojené s pobytem ve vyšších letových hladinách, což je jeden z nejzásadnějších rozdílů, se kterým se nezkušený pilot setkává. Rozdíl ve výkonnosti obchodních a dopravních letounů je rovněž značný a vhodné tipy, triky na to, jak vyzrát na rychlejší a těžší letoun a ovládnout jej v jakékoli situaci v roli PIC jsou stěžejní osnovou této nové knižní publikace.

Všeobecně lze tuto knihu brát jako ryzí praktický návod na létání s většími, těžšími a rychlejšími letouny pohybujícími se obecně ve vyšších letových hladinách. Vzhledem k obsáhlému tématu je tato publikace vhodná i pro začínající piloty VLJ. Jednoduše řečeno: pokud jste doposud létali s pístovým pohonem a očekáváte, že již brzy usednete do turbovrtulového, či turbínového letounu, pak byste si tuto knihu rozhodně neměli nechat ujít. Poskytuje tak dostatek užitečných informací, rad z praxe zkušeného pilota. Text je psán srozumitelnou angličtinou a každé téma je doprovázeno řadou detailních ilustrací pro objasnění dané problematiky.

- tipy, triky z praxe pilotáže větších, těžších a rychlejších letounů
- vhodné pro začínající piloty VLJ
- ideální pro studenty ATPL
- srozumitelný výklad
- téměř všechny diskutované problematiky ATP
- návody pro techniku pilotáže v různých konfiguracích letu
- řešení nouzových situací
- vyšší letové hladiny
- odlišná letová dynamika
- námraza
- fyzika a odezva letounů během vzletů a přistání

- měkká vazba
- 336 stran
- anglický jazyk