737 Professional X

 
  • 1 z 23
 
Ačkoliv Boeingy pro FSX máme na vysoké úrovni dva (P.M.D.G. a iFLY), tento by příznivcům Boeingu 737 neměl uniknout. Celkově se jedná o poněkud odlišný přístup vývojářů promítající se zejména do nejvyšší možné užitkové hodnoty - tedy využití programu i pro slabší počítače. Přitom simulační stavba programu ve formě samostatně existujícího plug-inu pro FSX za konkurencí nezaostává žádným zásadním způsobem. Ba naopak: graficky, animačně, zvukově a hlavně simulačně se jedná o zcela mimořádný zážitek virtuální pilotáže pokročilé verze Boeingu 737-200. Detailní zosobnění klíčové charakteristiky provozu tohoto typu zůstalo zachováno téměř bez kompromisů a většína dílčích subjektů programového kódu se tak nachází na samé hranici možností simulace FSX. Doporučujeme každému, do rád létá Boeingy a vyžaduje v tomto směru klasiku se vším všudy! Hardwarové požadavky: Flight Simulator X (Acceleration, SP2), 3.0 GHz PC, 1.0GB RAM, 256Mb 3D VRAM (grafická paměť), Windows 7, Vista nebo XP, 1.0 GB volného prostoru na HDD.
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 1081
Kategorie Letouny
 

Boeing 737-200 lze považovat za klasiku na poli dopravního letectví a od doby, kdy byla tato verze Boeingu uvedena do provozu se prodalo více než 1.100 kusů. Letoun u většiny společností zastoupil především kratší a středně dlouhé přelety s typickým obsazením 115 cestujících. Pokročilá verze 200 oproti původní přináší výkonnější motory Pratt & Whitney (JT-8D), vylepšené aerodynamické vlastnosti a hlavně též delší dolet. Vývojáři Black Box Simulations se rozhodli představit nám tuto verzi pro Microsoft Flight Simulator X v podobě, která se co možná nejvíce přibližuje reálnému modelu. Tomuto záměru byl ostatně přizpůsoben i programový kód využívající standardních i nadstandardních programovacích možností FSX. Většina struktur řešící samostatně fyziku letového modelu a výbavu v kabině reprezentující skutečné provozní postupy byla programována jako "plug-in", což s sebou přináší maximálně realistický model pro FSX, jenž lze porovnávat výhradně s i-FLY a P.M.D.G.. Grafická stavba programu je rovněž na úrovni včetně textur ve vysokém rozlišení, animace mechanizace a reálného ozvučení exteriéru i interiéru letounu (s ohledem na automatizované postupy a hlavně pohonnou jednotku JT-8D.

Letoun nabízí unikátní příležitost pilotovat výhradně s využitím 3D interaktivního virtuálního kokpitu. Záměrem vývojářů bylo zastoupit všechny ovládací prvky do simulátoru takovým způsobem, abychom mohli pilotovat i s využitím monitoru s menší úhlopříčkou. Přitom 3D kabina je skutečně výborně optimalizována a možnost provozních postupů ve 3D kabině včetně spouštění, vypínání a využití autopilota nevyžaduje nutnost používat externě samostatné 2D panely na obrazovce. Vše, co vidíte, lze tedy ovládat myší ve 3D. Pokud však stále dáváte přednost 2D instrumentačním panelům, popř. používáte větší HD TV pro zobrazení scenérie, můžete samozřejmě pro toto "rozdělení pozornosti" snadno využít 2D instrumentační panely a rozložit si jejich grafiku na samostatné obrazovky určené pro zobrazení instrumentace.

Pokud jde o simulační aspekty: vše, co je součástí reálné verze zde máme k dispzoici v nebývale vysoké kvalitě. Systémy letounu se tak od reálného provozu odlišují pouze několika málo procenty a výsledný efekt simulace tedy směřuje spíše k uživatelské základně preferující maximálně autentický dojem z pilotáže, včetně postupů typických pro tento typ letounu. K tomu, abychom se mohli naučit pilotovat letoun dle reálné předlohy slouží nakonec i velmi rozsáhlý tištěný manuál, jenž nás snadno ubezpečí o faktické podobě realistického modelu simulace. V mnoha ohledech v tomto případě platí, že byl simulátor naprogramován na samotné hranici možností FSX.

- autentická simulace letounu Boeing 737-200 (ADV)
- špičková simulace pohonné jednotky P&W JT-8D
- vysoce detailní zvuková složka
- precizní grafika externího modelu
- kompletní "virtuální" kabina
- animace veškeré mechanizace letounu
- speciální grafické detaily (zejména osvětlení)
- samostatný 2D instrumentační panel
- správa 2D instruementace "subpanely"
- 3D interaktivní virtuální kokpit "plug-in"
- možnost pilotáže výhradně ve 3D
- všechny systémy letounu a vybavení součástí!
- autentická odezva avionických systémů
- PDCS (max. úroveň)
- reálné provozní postupy
- možnost automatického spouštění a vypínání
- pro méně schopné součástí též default MSFS GPS !!
- vydatný tištěný manuál
- podrobná výuková lekce
- DX10 "preview FSX" kompatibilní


Celkem 10 detailních livrejí:

-Air France
-British Airways (Landor scheme)
-United Airlines (Earlier livery)
-Britannia Airways
-Lufthansa (Earlier livery)
-Canadian Airlines
-Hapag-Lloyd
-Western Airlines
-Icaro Air
-Air Cal