AMERICAN CHAMPION AIRCRAFT: Scout - Citabria - Decathlon

 
  • 1 z 20
 
Ideální kompilace pro základní výcvik, VFR létání, nácvik létání s ostruhovým podvozkem, nácvik akrobatických manévrů. Titul exceluje především letovým modelem v součinu s 3D interaktivním virtuálním kokpitem. Překvapeni budete také naprosto nenáročnými hardwarovými požadavky - v praxi jsou letouny méně náročné na hardware než defaultní letouny FS. Titul je kompatibilní jak s FSX, FS 2004, tak také s operačním systémem Windows Vista, XP.
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 633
Kategorie Letouny
 

Real Air Simulations nám již před časem nabídl titul SF-260, který vznikl již pro verzi FS 2004. Nová verze FSX (v prodeji zvlášť) dokázala přinést veškeré inovace vyplývající z nového kódu FSX a právě SF-260 Marchetti se tak právem stal nejpopulárnějším a zároveň nejžádanějším letounem z oblasti všeobecného letectví. Rob Young je znám především tím, že se snaží pro letový simulátor naprogramovat letoun, který je plně! použitelný pro každého a v důsledku této vize nám již několik let přináší vysokou kvalitu v podobě letounů pro všeobecné letectví. Jeho modely excelují jak grafickou stavbou, tak především technologicky pokročilou fyzikou (zejména ve spojení s přesným vyjádřením skluzu, pádu, vývrtky). Kromě toho je každý jeho model opatřen také specificky vyladěným 3D virtuálním kokpitem ve vysokém rozlišení obsahující naprosto plynulou animaci jehel, což umožňuje nejen létat „podle čísel" včetně možnosti nácviku radionavigace a IFR, ale také využít maximálního potenciálu z letové obálky vyjadřující nejlépe přesnou odezvu mat-fyz. modelu během pilotáže „hands off". Není pochyb o tom, že Rob Young je dnes považován za předního vývojáře spolupracující také na řadě jiných komerčních produktů pro mnoho různých firem působících na trhu s leteckými simulátory. Kolekce AMERICAN CHAMPION AIRCRAFT představuje kompiliaci tří malých letounů určených především pro základní výcvik, nenáročné létání VFR, možnost nácviku pilotáže letounů s ostruhovým podvozkem a také ideální volbu pro „bush flying" a především akrobatické létání - nácvik základních prvků akrobatické osnovy. V tomto případě se můžete spolehnout na to, že všechny tři simulované modely létají přesně jako ve skutečnosti. Tuto skutečnost nejlépe otestujete na pádu, vývrtce, skluzu, nožovém letu, popř. během spouštění motoru, předletové přípravě. Kolekce přináší více než 40 různých skinů a také podrobnou scenérii navrženou přímo pro provoz letounů Scout, Citabria, Decathlon. I když se jedná o malé, pomalé letouny, na trhu neexistuje lepší volba. Stoprocentní plynulost zajišťuje vysoký průběh FPS i velmi početném zastoupení grafických detailů. Produkt je vhodný zejména pro ty, kteří si oblíbili VFR létání, akrobacii, popř. pro ty, kteří hledají maximální realistickou simulaci daného typu letounu. Vzhledem k reálným charakteristikám maximálně se přibližující realitě, je tato kompilace doporučována také pro síťové létání (včetně IVAO). VFR piloti si tento produtk oblíbí zejména pro to, že nabízí přesně to, co hledají - realitu a stoprocentně funkční provedení.

 

5 různých variant:

 

Pilotovat budete celkem 5 různých variant letounů Citabria, Decathlon Scout. Scout obsahuje tři varianty (plováky, ostruhový podvozek včetně obutí TUNDRA a STANDARD). Zapotřebí je zdůraznit, že každá varianta přináší zcela odlišné letové charakteristiky (letový model). U každého letounu navíc můžete zvolit 8-11 variant různorodých livrejí.

 

3D interaktivní virtuální kokpit:

 

Právě 3D kokpit je hlavní specializací každého modelu Real Air Simulations. Přístroje, indikace i jehlové budíky jsou zobrazeny ve vysokém rozlišení, jsou plně 3D včetně kompasu, gyrokompasu, popř. HSI a navíc maximálně plynulé animaci, která zatím na trhu nemá konkurenci. Defacto všechny spínače v kokpitu, systémy, budíky můžete snadno a velmi intuitivně ovládat myší. Díky tomu, je možné využít reálných checklistů a úkony vykonávat v přesném sledu přesně tak, jako byste letoun provozovali v reálu. 3D kokpity obsahují možnost libovolné volby zástavby díky implementaci utility „config panel". Záleží tedy na Vás, jakou volbu rozložení radionavigační výbavy zvolíte a zda dáte přednost klasickému gyrokompasu namísto HSI. Profil každého kokpitu je možné uložit. Je také možné díky utilitě „config panel" zvolit, zda bude letoun již nastartován, anebo zda budete preferovat režim „cold and dark" - vhodné pro možnost nácviku sekvence spouštění.

 

Zvuk:

 

Tak jako všechny předchozí modely Roba Younga, i tyto jsou vybaveny maximálně realistickou zvukovou složkou obsahující také dynamické vyjádření akustického rozložení zvuku ve 3D prostoru. Snadno rozeznáte chod motoru v různých režimech během letu pouhým sluchem. Kromě toho byly nezávisle ozvučeny i prvky ovládání včetně překrytu kabiny.

 

Letový model:

 

Letový model je nepochybně stěžejní nabídkou této kompilace a ocení jej především ti, kteří s reálnou pilotáží malých letadel mají vlastní zkušenost. Nácvik přistání s bočním větrem, skluzu, pádu, vývrtky, popř. nožového letu pár stop nad zemí, vyžaduje správnou koordinaci nožního řízení i kniplu. Charakteristické znaky letového modelu nejvíce oceníte během akrobatické pilotáže. Kromě VFR létání, akrobacie je však reálný model velmi dobře patrný i při běžném IFR letu. POZN: Titul je možné doporučit i pro IFR nácvik pilotáže, neboť „config panel" umožňuje zastoupit na palubku radiokomunikační i radionavigační výbavu pro lety za hranicí viditelnosti země. Např. během uvedení letounu do konfigurace pádu, budete před překročením pádové rychlosti cítit pozvolný třes kabiny včetně adekvátního poklesu vztlaku a tím i snížení účinku kormidel.

 

Dokumentace:

 

Dokumentace představuje vyčerpávající manuál v elektronické podobě včetně POH (Pilot´s Operating Handbook) objasňující provoz letounu ve všech režimech včetně nácviku akrobacie a ovládání jednotlivých přístrojů v kabině. Dkumentace také nejlépe objasní, jak je možné letouny efektivně využívat za účelem co možná nejrealističtějšího zážitku během pilotáže.

 

Scenérie:

 

Vzhledem ke skutečnosti, že jsou tyto letouny využívány za účelem provozu v nepřístupném a členitém terénu, můžete využít i individuálně navržené destinace BEAR GULCH. Bear Gulch Aviation je soukromé nezpevněné malé letiště s jedním rančem nacházející se v horském terénu na západním konci populárního jezera Cushman, cca. 40 NM východně od KSEA (Seattle). Scenérie je velmi detailní a nabízí prostor pro desítky hodin nácviku létání ve ztížených podmínkách okolního členitého terénu. Zároveň byla tato destinace záměrně zvolena za účelem maximálního využití všech letounů včetně variací (např. s plováky).

 

 

American Champion Aircraft: Scout - Citabria - Decathlon je ideální produkt pro FSX. V praxi nenajdete tak detailní simulaci těchto letounů a už vůbec nenajdete tak pokročilé vlastnosti letového modelu v součinu se špičkovou technologií 3D interaktivního kokpitu . I v tomto případě bychom vám rádi doporučili TRACKIR 4 PRO + 6 DOF a v případě, že vlastníte E-D, pak i E-D GLASSES a to především díky neutuchající kvalitě zobrazení 3D kokpitu - včetně 3D přístrojů. DVD BOX verze je navíc opatřena vyčerpávajícím tištěným manuálem a tištěnými checklisty pro každý typ letounu. Pokud chcete něco velmi speciální a velmi originální, pak zvolte tuto kompilaci. Flight 1 Software ví moc dobře, proč se rozhodla vydávat tituly Roba Younga. Modely jsme testovali cca. 15 hodiny čistého času a můžeme potvrdit, že se v tomto případě jedná o nenahraditelný titul, který především osloví ty, kteří za kniplem reálného letounu již strávili nějakou tu hoďku a vyžadují „stejný" zážitek v simulované podobě.