ATR 72-500 (X-Plane 10)

 
  • 1 z 5
 
Zdařilý simulátor ATR 72-500 pro X-Plane 10. Hardwarové požadavky: Windows XP, Vista/7, Linux, Mac, Dual Core procesor 2,2 GHz, 2 GB RAM doporučeno, VRAM 256 MB (512 MB doporučeno).
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 1159
Kategorie Letouny
 

ATR 72-500 pro simulátor X-Plane 10 je další z možností jak výrazně obohatit nabídku letounů, jež jsou zpracovány na nebývale vysoké úrovni zasahující jak rovinu grafickou, tak především simulační. X-Plane 10 se po vzoru všech předchozích verzí potýká s absencí kvalitních add-onů letounů, které by dokázaly oslnit zejména zpracováním 3D kabiny včetně interakce a i když existuje celá řada zajímavých titulů pro X-Plane, málo který z nich dokáže nabídnout vysoce propracovaný 3D kokpit včetně možnosti ovládání letounu výhradně ze 3D perspektivy kokpitu. ATR bezesporu v simulátoru X-Plane 10 chybí a zejména i pro české uživatele je ATR pro X-Plane 10 logickou volbou na poli letounů určených pro místní dopravu. Vývojářem tohoto add-onu je známé studio MacPhat, jejichž práce směřovala zejména do tvorby detailních livrejí pro modely letounů FSX.

Simulace ATR 72-500 pro X-Plane 10 se zaměřila současně jak na avionicky dokonale vybalancovaný titul, tak také na produkt přinášející velmi přesvědčivý letový model, což je ostatně doména simulace X-Plane 10. Letový model byl následně během testování plné verze odladěn reálnými piloty ATRa tím pádem můžeme potvrdit, že se v tomto případě jedná o výraznou shodu např. s titulem Challenger 300, jenž rovněž oplývá špičkovou fyzikou letu včetně reálné odezvy podélného i příčného vyvážení. ATR pro X-Plane lze hodnotit jako vysoce nadprůměrný produkt nabízející využití zejména těm, kteří již nějaké zkušenosti s touto kategorií letounů na simulátoru mají.

- vysoce detailní fyzika letu
- detailní 3D externí model letounu
- kompletní animace mechanizace
- maximálně detailní 3D kokpit
- interaktivní 3D kabina (ovládání)
- vysoce detailní HD textury livrejí
- špičkové podsvícení panelu
- interaktivní 3D kabina pro cestující
- individuální zvuková složka!
- celkem 7 samostatných HD livrejí
- detailní zpracování avionických systémů
- vynikající průběh FPS
- dostatečná dokumentace

 

Přesto je zapotřebí zdůraznit, že ne vše, na co jsme zvyklí v případě FSX, je v tomto případě simulováno. Opět došlo ke kompromisům v rovině interakce avioniky a zjednodušení některých systémů ovládání. Jedním z hlavních nedostatků je absence reálné FMS typické pro letouny ATR. Součástí modelu je defaultní verze FMS, kterou znáte ze stávající verze X-Plane 10. CCAS není simulován, elektrický systém je značně omezen a ACW není simulován. Na druhé straně oceníte kvalitní reprodukci hydrauliky a např. interaktivní výbavu odmrazování. Ostatní běžná výbava je rovněž simulována v dostatečné rovině (protipožární systém, kompletní palivový systém, plně funkční primární i sekundární letové přístroje, AFCS je rovněž simulován velmi věrně, naopak podvozek a brzdy nereflektují skutečný obraz pilotáže ATR.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.