Beech 18 & Martha´s Vineyard

 
 
Dvoumotorový Beech 18 pro FS 2004! Náročný pro fajnšmekry a milovníky ostruhových povozků…
Cena 495,04 Kč bez DPH
599 Kč    
Kód produktu 67
Kategorie Letouny
 

Beech 18 není nikterak velký letoun, nicméně jeho robustní konstrukce z něj dělá klasického představitele velmi pěkného letounu již na první pohled. Letoun je poháněn dvěma motory Wasp Junior a i přes značné stáří letounu, letoun poprvé vzlétl v roce 1937 (Beech 18A), je stále ve světě velmi rozšířeným letounem, který je možné na letištích často vidět. Původní koncepce letounu byla natolik oblíbena, že na přání bylo možné letoun přestavět také na lyže, či plováky. Ve standardním uspořádání bylo v kabině místo pro dva piloty a šest cestujících. Maximální cestovní rychlost: 354 km/h, ekonomická cestovní rychlost: 298 km/h, dolet: 3060 m. Vzhledem k dokonalé užitkové hodnotě a celkové všestrannosti byl letoun nasazen také do armádních složek U.S. a stala se jak průzkumnými, tak i cvičnými letouny. Beech 18 v podání Aerosoftu nese všechny znaky soudobých programátorských trendů, takže si můžete současně vychutnat jak vynikající – prakticky excelentní grafickou stavbu produktu, tak také vysoce detailní proporce mechaniky a dynamiky letu – včetně autentické pilotáže dle přiložených reálných checklistů. Aerosoft měl původně značné problémy v prvopočátcích vývoje – zejména v oblasti simulace pohonné jednotky. Naštěstí se však tyto problémy trvale odstranily následně vydaným patchem, který je již součástí této plné krabicové verze. Letoun je značně citlivý na ovládání a to zejména při pojíždění vzletu, či přistání, proto se v této simualci doporučují pedály s diferenčními brzdami (Pro Pedals USB). Celkově se však letoun po troše námahy ovládá poměrně snadno, neboť je nezvykle stabilní i na minimálních rychlostech ve vyvážené konfiguraci pro přiblížení a přistání.

Aerosoft nám prostřednictvím Beech 18 prezentuje následující prvky:

- 5 různorodých modelů (freight, cargo/D18S/fkiats cargo) – vše v originálních proporcích
- 11 různých livrejí (včetně přiložené utility paintkit)
- špičkový design interiéru kabiny neovlivňuje negativně FPS, takže je možné letoun používat i v náročnějších scenériích (obzvlášť z pohledu 2D kokpitu)
- autentická zvuková kulisa ve vysoké kvalitě
- 2D panely speciálně navrženy pro lepší dopřednou viditelnost (přistání/přiblížení)
- plně funkční 3D interaktivní dynamický kokpit (možnost pilotáže výhradně ze 3D)
- vysoce propracovaná instrumentace včetně plně funkčního autopilota Century 2000, Garmin GTX 237 a Bedix King rádia
- plně propracovaný systém elektrického rozvodu, paliva i systému „olejárny“
- velmi rozsáhlá dokumentace
- fotorealistická scenérie ostrova Martha´s Vineyard
- textury scenérie na základě leteckých snímků
- tři plně simulovaná letiště
- vysoce detailní elevační ráz krajiny
- extrémně detailní a individuálně propracovaný autogen
- samostatné noční textury (pro VFR noc)
- speciálně navržené skripty autentického AI letového i letištního provozu hlavního letiště

Titul Beech 18 & Martha´s Vineyard můžeme doporučit naprosto každému, kdo si nalezl zálibu v pilotáži letadel vybavenými ostruhovým podvozkem. Celkově lze hodnotit titul velmi pozitivně, neboť nabízí jeden z nejúspěšnějších letounů své doby, který je nám navíc představen v nebývale propracované simulaci s přiloženou atraktivní scenérií. Pokud chcete zkusit Beech 18, v současnosti pro FS 2004 neexistuje lepší model. Samotná pilotáž letounu je navíc velmi zábavná a autentická, což platí především z pohledu 3D interaktivního virtuálního kokpitu. Nároky na hardware nejsou nikterak vysoké, takže je možné titul doporučit i těm, kteří mají k dispozici slabší CPU.

Oblast letectví Všeobecné letectví (GA)
Médium PCCD ROM