Carenado Beechcraft C90B King Air

 
  • 1 z 12
 
Doporučené hardwarové požadavky: Windows XP (SP3 součástí), Vista nebo Windows 7 (32 or 64 bit), Microsoft Flight Simulator FSX (SP1 + SP2 (nebo Acceleration Pack), Pentium V/2GHz, alespoň 2GB RAM (doporučeno 4GB RAM), 512MB VRAM, 670 MB volného prostoru na pevném disku. Simulace je kompatibilní s FSX a Prep3D.
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 1211
Kategorie Letouny
 

Carenado je jako firma produkující letouny všeobecného letectví mezi uživateli FS dobře známá. Jediný problém, který v současné době převládá je kvantita na úkor kvality. U společnosti Carenado toto platí dvojnásob. Letadel je již pro FS 2004 a FSX poměrně dost, bohužel však jejich produkce nepřetržitě běží bez toho, aby se vývojáři více zamysleli nad tím, jak má letoun v praxi létat a jak je možné využít všech funkcí jak v případě FS 2004, FSX, tak i v případě Prep3D. Mezi zřetelně fungující marketingovou strategii patří dokonalá grafika, HD textury, vyvážené ozvučení a celkově "masívní provedení na první pohled". Chybí však více fyziky letu, kterou postrádá defacto každý poslední model z dílny Carenado a je trochu škoda, že se již nenabízí kvalitní 2D samostatná instrumentace, kterou lze např. zobrazit na druhém LCD za účelem rozdělení pozornosti během pilotáže (tedy s vyuižtím externí větší HD TV pro zobrazení scenérie). Většina letounů z dílny Carenado se "na ruku" chová velmi obdobně, což je špatně. Světlou výjimkou je King Air C90B, který se dočkal také výrazné softwarové nástavby v podobě opravy zásadních chyb fce i letové dynamiky. S odstupem času tak lze konstatovat, že je C90B v tomto směru pravděpodobně vlajkovou lodí Carenada v součané době a to i přes to, že letová dynamika, fce avioniky, vyvážení a vše týkající se letové obálky s realitou C90 nemá absolutně vůbec nic společného. Letový model se reálnému letounu King Air nepřibližuje ani vzdáleně, povinné úkony nelze vykonávat kvůli absenci klíčových atributů avionických součástí včetně mechnizace ovladačů.

DVD verze obsahuje nejaktuálnější verzi modelu C90B včetně 6 samostatných livrejí, podpory 3D zvukové složky a úpravou letové dynamiky dosahující až na 240 kts maximální IAS. Stoupavost letounu 2000 ft/min nás v případě C90B snadno "vystřelí" až na 30.000,- ft cestovní výšky při delších přeletech. Součástí simulace C90B je také kvalitní zpracování 3D kokpitu obsahující maximální výbavu v kokpitu pro IFR lety (Avidyne MFD & Carenado GPS 400). Pro osvojení příslušných postupů na typu C90B skvěle poslouží přiložené .PDF manuály obsahující kromě provozních postupů také samostatného průvodce pro snadné ovládnutí digitálně pokročilé zástavby avioniky včetně MFD a GPS.

Nové fce modelu C90B:

- Avidyne Multifunction display & EFIS (EADI& EHSI)
- technologie vykreslování podsvíceného kokpitu
- detailní efekty světelného vybavení na letounu
- 3D podpora zvukového ozvučení
- speciální grafické i zvukové efekty
- individuální ozvučení každého spínače v kabině
- individuálně programované animace modelu
- kompatibilní s FSX a Prep3D

Obsah simulace:

- Avidyne MFD
- originální zpracování EADI & EHSI
- HD textury (2048x2048)
- implementace GPS400
- 3D instrumentace
- HD digitální stereo zvuk
- konfigurační rozhraní panelu
- vyvážené aspekty hmotnosti a vyvážení
- nepřesvědčivý dojem z fyziky letu*
- chyby v avionice
- špičkové noční efekty


* nefunguje vyvážení vs nastavení režimů pohonné jednotky včetně indikace IAS vs pohon a vyvážení. S reálným letounem King Air nemá tato verze absolutně nic společného. Máme King Air na ELITE BATD a prakticky nikdo z našich žáků nedokázal s tímto letounem "napodesáté" přistát zejména kvůli spičkové fyzice letu, u které je nutná alfa a omega špičkové techniky pilotáže na ruku (tedy maximalizace snížení aerodynamického odporu) ve spojení s nastavením režimu pohonné jednotky, vyvážením a úhlem náběhu na finální fázi přiblížení. 

Výbava navíc:

- 6 HD livrejí
- 1 HD volná livrej
- C90B Avidyne MFD (.PDF)
- C90B EFIS (.PDF)
- C90B nouzové postupy (.PDF)
- C90B normální provozní postupy (.PDF)
- C90B referenční karta
- C90B TAACU (.PDF)
- Carenado GPS400 manuál (.PDF)
- Carenado GPS ANN manuál (.PDF)
- doporučené nastavení optimalizace (.PDF)

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.