Carenado Piper PA28 & PA34 X

 
  • 1 z 29
 
Carenado patří na virtuální nebe a již dlouhou dobu se zaměřuje na produkci modelů letounů z oblasti všeobecného letectví (GA). V tomto směru patří rozhodně mezi klíčové hráče na trhu a Seneca II jednoznačně potvrzuje, že se firma snaží usadit i na poli ME simulací, což je jednoznačně přínos tohoto add-onu. I když letová dynamika je stále více spjata s nepřízní osudu FSX), zvuk byl vylepšen a celkově patří tato kompilace mezi nejlepší GA tituly roku 2010. Doporučit můžeme jak pro FS 2004, tak i pro FSX. Hardwarové nároky jsou shodné s tím, co vyžaduje FSX nebo FS 2004. Pokud létáte v optimální animaci (fps), s Carenado tituly nebudete mít žádný problém.
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 897
Kategorie Letouny
 

Společnost Carenado nemusíme dlouze představovat. Na poli sofistikovaných simulací letounů všeobecného letectví pro FSX a FS 2004 se jedná o jednu z předních firem na soudobém trhu. Navíc se můžete těšit též na skutečnost, že Carenado pracuje i na modelech kompatibilních se simulátorem X-Plane, což pro mnohé z nás, kteří pěstujeme oba dva simulátory (FS a X-Plane) znamená jasnou volbu. Titul který prezentujeme představuje kompilaci dvou letounů z dílny Carenado v jediném produktu: Piper PA28RT 201 Arrow a Piper PA34 200T Seneca II. Kompilace je zajímavá především tím, že oba dva modely letounů jsou i v případě České republiky často vyhledávaným typem za účelem pronájmu a  také za účelem výcviku soukromého pilota a pilota s kvalifikací MEP (Seneca II). Právě Seneca II je však klíčovým produktem kompilace a zároveň jasnou volbou, protože tento typ je v České republice z hlediska dvoumotorých letounů jedním z nejčastějších.

Carenado se při tvorbě add-onů pro FSX zaměřuje jak na grafickou stavbu programu, tak především na zosobnění plně interaktivní 3D kabiny s aktuální výbavou avioniky daného typu. V důsledku toho slouží mnohé z titulů značky Carenado těm, kteří často létají i s reálnými typy. Ačkoliv grafické stavbě i aspektům výbavy v kabině včetně interaktivního ovládání nelze cokoli vytknout, stálo by možná za to, aby se vývojáři Carenada více zaměřili na letové modely, dynamickou obálku letounu a hlavně na fyzikální odezvu v podobě interakce avioniky, omezení charakteristiky pohonné jednotky a mechanizace. Bohužel tyto vlastnosti patří v případě Carenado titulů stále mezi "standardně vybavené" a příliš generické... Např. společnost RealAir Simulations je v tomto ohledu vždy na mnohem pokročilejší úrovni. Totéž lze řící např. i o německé bezkonkurenční produkci Digital-Aviation. Carenado tedy přináší nebývale detailní míru grafického zpracování každého letounu i individuální vizualizaci výbavy v kokpitu, avšak letové modely patří spše do průměru soudobého trhu FSX. I tak však Carenado zůstává jasnou volbou všech PPL, neboť létání s využitím reálných checklistů je v případě Carenado letounů naprostou samozřejmostí. Osobně vnímám Carenado jako vhodnou volbu pro všechny virtuální piloty, kteří se chystají na reálný výcvik. Každý letoun je totiž zejména v případě 3D interaktivní kabiny zpracován do nejmenších detailů a tak nám 3D kokpit v tomto směru může posloužit jako ideální průvodce vybavením příslušného letounu. Možnost ovládat výbavu v kokpitu i jednotlivé přístroje myší navíc přínáš pozitivní výsledky i během nauky povinných úkonů. V neposlední řadě je značka Carenado jasnou volbou všech uživatelů FS, kteří některý z těchto modelů vlastní v reálném světě.

Carenado navíc pomalu ale jistě opouští od alternativních 2D instrumentačních IFR panelů, což je nepříznivý faktor zejména v případě, kdy létáte se dvěmi obrazovkami. V tomto případě nám tak nezbývá nic jiného než si panel zhotovit v některém ze vhodných editorů.  Naopak 3D virtuální kokpity představují jasnou volbu a to především díky počtu detailů i individuální grafické stavbě letových přístrojů.

- bezkonkurenční grafická úroveň
- propracované externí 3D modely letounů
- optimalizovaný polygonový model letounu
- detailní livreje
- interaktivní 3D fotorealistický virtuální kokpit
- FSX inovativní funkce (včetně pohledů)
- plná výbava kabiny
- interaktivní možnost ovládání všech fcí myší
- detailní vizualizace 3D přístrojů
- optimalizace za účelem konzistentní úrovně FPS
- IFR certifikace obou modelů
- dvoulistá/třílistá vrtule
- animované skripty mechanizace
- 3D interaktivní "pepíček" (model pilota)
- originální model autopilota i FD
- optimální letová dynamika
- HQ digitální zvuk (44100 Hz)
- kompatibilní s FSX a FS 2004
- vhodné pro nácvik úkonů
- vhodné pro využití Trackir 5 PRO 
- detailní manuály (.PDF) + checklisty

V případě Carenada bych velmi ocenil možnost "plug-in" letové dynamiky, podobně jako je tomu např. v případě Dodosim 206. Inovace v podobě propracované letové dynamiky by výrazně posunuly celkovou vysokou užitkovou hodnotu titulu na mnohem vyšší úroveň. Pokud tedy oželíme některé jevy z reálné pilotáže, může se nám tento produkt stát vhodným kondičním průvodcem v době, kdy aktivně na těchto letounech nelétáme (např. během zimní přestávky).

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.