Cessna Citation X

 
  • 1 z 13
 
Na trhu neexistuje v současné době lepší simulace Cessny Citation pro Microsoft Flight Simulator. Výhoda opět spočívá ve vyváženém přístupu k simulaci samotné ve spojení s grafickou stránkou produktu. Oblbíte si ji i v případě FS 2004, ale v tomto případě bychom Cessnu Citation X doporučili instalovat především do verze FSX a to především díky nesrovnatelným parametrům obálky letové dynamiky, aerodynamiky vůbec a hlavně interaktivnímu počasí. Přistávání s Cessnou Citation X s bočním větrem je v případě FSX na mnohem vyšší - reálnější úrovni. Příďák omezen rychlostí 40 kts, Flight Director extrémně kvalitně zpracován, Squawkbox 3 integrace pro on_line létání, setup screen pro individuální optimalizační charakteristiky chodu simulace, duální FMS, ... Co víc dodat?
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 583
Kategorie Letouny
 

Cessna Citation X pochází z dílny FeelThere a titul produkuje známá společnost Wilco Publishing. Vývojářskou firmu FeelThere již nemusíme představovat, neboť ta se proslavila už celou řadou produktů, z nichž nejpopulárnější v současné době je bezesporu Airbus Series Volume I: Deluxe Edition. FeelThere v mnoha ohledech překonává P.M.D.G. a řadu jiných firem působících na trhu FS v oblasti simulace dopravních letadel a letadel určených pro místní dopravu. Novodobý titul Cessna Citation X dokazuje, že FeelThere si dokáže poradit i s bizz-jety v nebývale vysoké míře interaktivní reality promítající se jak do famózní grafické složky, tak také do technických aspektů provozu i vybavení letounu. Cessnu Citation X jsme testovali v jedné z prvních verzí a výsledkem testů, o kterých jsme informovali na www.highinthesky.cz , jsme naprosto nadšeni především díky pedantskému přístupu k simulaci všech avionických prvků včetně FMS a také unikátnímu zpracování mat-fyz. modelu. Po zkušenostech s posledními tituly FeelThere nepochybujeme ani vteřinu o tom, že FeelThere reprezentuje nejrealističtější mat-fyz. model u každého jejich letounu. V případě Cessny Citation X toto platí především. Možná je to hlavně tím, že jsme zatím testovali více FSX model a jak známo: FSX přináší více reality z hlediska zosobnění aerodynamiky i interakce počasí. Jednoduše řečeno: aerodynamická obálka byla zpracována na jedničku a vzhledem k pokroku FSX, si tyto aspekty nejlépe vychutnáte s verzí pro FSX. Co je však na celé simulaci Citation X nejdůležitějším zjištěním? OPTIMALIZACE. Titul totiž není absolutně náročný na hardware a plynulá animace se příliš neliší od toho, co můžete zažít na defaultní Cessně 172 (FSX). Přitom právě počet detailů v interaktivním virtuálním kokpitu je maximální!

 

- stoprocentně nejlepší simulace Cessny Citation X pro FS 2004 a FSX
- maximálně propracovaná grafická stránka simulace (vně i uvnitř kabiny)
- mnoho různých livrejí
- plně interaktivní 2D panel podporující i LCD panely i LCD/PLASMA TV (včetně rozlišení 1360x768)
- fotorealistický 3D interaktivní virtuální kokpit (naprosto plynulá animace)
- plně animovaný VIP fotorealistický interiér
- FSX kamera (více externích pohledů, větší zážitky z replayů)
- velmi realistický mat-fyz. model
- adekvátní složka zvuku (FSX!)
- možnost úkonů a létání podle čísel - včetně FMS a AUTOPILOTA
- možnost nácviku sekvence spouštění
- veliké množství animací - mechanizovaných ploch
- „wingview"
- Paintkit
- špičková optimalizace - včetně 3D kokpitu
- animace palubní průvodčí
- V.I.P. service - nový skript pro využití v „cross country" letech podporující letiště:
LFPB, EDDF, KJFK, EGLL, KSMO
- propracovaná simulace avionických systémů - vše v souladu s reálnou předlohou
- SETUP screen umožňující individuální nastavení optimalizace animace skleněného kokpitu pro váš počítač
- Squawkbox 3 integrace pro možnost on_line létání
- podpora Go-FLIGHT modulů
- špičková podpora TRACKIR 4 PRO + 6 DOF

Avionika: podrobnější popis funkcí

- téměř všechny systémy plně simulovány, vskutku málo kompromisů!
- fotorealistický 3D interaktivní virtuální kokpit
- fotorealistický V.I.P. interiér
- fotorealistický 2D instrumentační panel (včetně podpory 1360x768/16:9)
- možnost naklikávání MFD (funkce zoomování)
- TCAS 2
- všechny funkce autopilota v propojení s FMS
- stoprocentní FMS simulace
- simulace přetlakové kabiny
- FADEC s ATTCS, GPWS, duální IRS, simulace APU - kompletní, FMS
- simulace odmrazování letounu
- avionika -> GDI+


FMS: objasnění hlavního využití

Hlavním předpokladem úspěšného zvládnutí radionavigačního letu s využitím autopilota Cessny Citation X je především pokročilý systém FMS (Flight Management System). Ten je v pířpadě simulace Cessny Citation na velmi vysoké úrovni promítající se především do možnosti ovládat několik nezávislých paternů a plánováním se tak maximálně přiblížit reálné povaze letu (vyčkávání - včetně obrazců, procedurální zatáčky, SID/STAR podpora plánování včetně DME arc). Možnost aktualizace dat je rovněž součástí. Jednou z funkcí je simulace přerušení letového plánu, plná podpora nezdařeného přiblížení (missed approach), indikace složky větru podél celé trati - včetně jednotlivých ramen, VNAV, možnost zastoupení vlastních waypointů a také možnost importovat přímo letový plán zhotovený mimo FMS (import letových plánů FS).


Cessnu Citation X můžeme doporučit každému, kdo chce na svém simulátoru létat s něčím opravdu vyjímečným. Simulátor můžete instalovat do FS 2004 a FSX a v obou případech se můžete spolehnout na vyčerpávající obsah. Dokumentace je rovněž součástí titulu v tištěné podobě.