Cessna Skyhawk 172 R

 
  • 1 z 8
 
Vhodný počítač pro provoz FS 2004, popř. pro FSX. Pro FSX doporučujeme alespoň INTEL Pentium IV 3 GHz, 1GB RAM, 256 MB grafický akcelerátor. Ideální zážitky zažijete s TRACKIR 4 PRO a také s ovladači Flight Sim Yoke USB, Pro Pedals USB. Titul je kompatibilní jak s FS 2004, tak s FSX, podporuje běžně užívaný operační systém Windows XP,k avšak je plně kompatibilní s nejnovější platformou Windows Vista.
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 100
Kategorie Letouny
 

Cessna 172 je jedním z nejrozšířenějších letounů všeobecného letectví. Na tom se od vzniku tohoto stroje vůbec nic nezměnilo, neboť obálka matematicko-fyzikálního modelu Cessny 172 exceluje především v nenáročném provozu a ve snadném přístupu k pilotáži. Špičkové vlastnosti dokluzu rovněž zaručují, že je tento letoun vhodný pro počáteční výcvik i každodenní provoz kratších přeletů „cross country“. Díky převážně pozitivním vlastnostem je Cessna 172 považována také za jeden z nejbezpečnějších jednomotorových letounů. Není divu, že se typ Cessna 172 stále vyrábí i když v současné době převážně v zástavbě skleněného kokpitu G1000. Každý z nás, kteří se učíme létat, nebo již létáme, přichází do styku během svého výcviku často s několika letouny současně, přičemž vedle Z-142 je u nás i Cessna 172, Cessna 150 stále nejžádanější platformou pro výcvik soukromého pilota.

I když je Microsoft Flight Simulator v oblasti simulací komerčních letadel poměrně bohatou základnou, Cessna 172 doposud chyběla v takovém zpracování, které by výhradně mohlo posloužit jako ideální výcvikový letoun v podmínkách desktopového létání. Řada freewarových produktů často nestačí uspokojit autentické letce a pro výcvik na počítači se nám dnes nabízí možnost volby titulu 152 od Dreamfleet 2000, která je součástí naší nabídky pro vás již leta, avšak pouze ve verzi pro FS 2004, anebo Flying Club X. Velmi vhodnou volbou pro FS 2004 a FSX je však také Cessna 172 R.

I když se v případě verze R jedná o poměrně nový kus s řadou modifikací pohonu včetně odhlučnění, navíc v plné IFR výbavě (rok vzniku 1996), pro simulátorový výcvik se pravděpodobně dnes jedná o jeden z nejlepších modelů vůbec. Mnozí z nás v českých aeroklubech i soukromých leteckých školách přicházejí do styku častěji se staršími verzemi Cessny 172, např. typ „N“. Přesto všechno, Cessna 172 zůstane vždy tím, čím ve skutečnosti je a dnešní přírůstek do virtuální prodejny tedy doporučujeme všem těm, kteří chtějí létat na FS 2004 a FSX Cessnu 172 se vším, co k ní náleží. I když se jedná o stroj vhodný pro začátky simulovaného výcviku a pro nenáročné VFR vyhlídkové lety, není pochyb o tom, že právě Cessna 172 stále patří mezi nejrozšířenější stroje všeobecného letectví pro soukromé i výcvikové účely a to i z hlediska přístrojového létání. Model, který nám přináší Flight1 je velmi dokonalý v každém aspektu simulace a obrovský skok kupředu zaznamenáte především v grafickém zpracování 2D palubního (plně IFR) vybavení, včetně ultrarealistického znázornění 3D interaktivní kabiny. Zdaleka nejvyšší míru autentického grafického podtextu však zaznemnáte z externího pohledu. Lepší model Cessny 172 dnes skutečně neuvidíte. Součástí simulované verze jsou následující prvky:

- detailní zpracování, plně v GMAX kvalitě
- kvalitní zpracování 2D kabiny
- podružné 2D subpanely
- plně interaktivní 3D virtuální kokpit (hi-res)
- precizní mat-fyz. model (létání podle čísel)
- reálný zvuk
- výcvikový scénář (tutorial)
- konfigurační manažer umožňující volbu reálného zatížení posádkou, cestujícími, zavazadly
- utilita Text-O-Matic umožňující implementaci stažených livrejí
- rozsáhlá a vyčerpávající dokumentace v přehledném formátu
- možnost tiskového výstupu dokumentace
- možnost tiskového výstupu úkonů
- ideální pro výcvik PPL

Cessnu 172 R dnes řadíme mezi perly simulátorového všeobecného letectví. Každý, kdo na Cessně 172 ve skutečnosti létá a provozuje MSFS (nejlépe FS 2004, popř. FSX), by měl zvolit tento model ke každodenní letecké simulátorové přípravě a to bez ohledu na to, zda jste VFR, či IFR soukromý pilot. Samozřejmě jsme si letoun vyzkoušeli i v této plně inovativní verzi kompatibilní jak s FSX, tak také s operačním systémem Windows Vista. Titul lze ohodnotit jako jeden z nejlepších modelů letounů pro FS vůbec, neboť takovou míru detailů, zejména grafických, jsme již dlouho u malého letounu GA na FS nezaznamenali. Flight1 prostě umí a každý jejich přírůstek obsahuje nové a nové prvky, řadu technických i technologických vylepšení. Cessna 172 R je toho dalším důkazem.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.