Constellation Professional X

 
  • 1 z 15
 
Constellation Professional X nepatří mezi jednoduché simulátorové hříčky. Jedná se o repliku reálného modelu v co možná největších detailech, které dnes na FSX můžeme zažít. Rozhodně se jedná o ikonu leteckého průmyslu a zároveň o unikátní design vynikající především ryzí krásou a zároveň nedostižnými výkony. Pokud je Constellation vaše srdeční záležitost, dnes máte možnost poprvé usednout do jeho kokpitu. Titul je výhradně kompatpibilní s FSX, vyžaduje SP2 a podporuje DX10 architekturu.
Cena 1 148,76 Kč bez DPH
1 390 Kč    
Kód produktu 834
Kategorie Letouny
 

Jedním z dalších originálních letounů pro FSX je ikona v podobě simulátoru Constellation C-69. Produkt je kompatibilní pouze s FSX a vyžaduje SP2. Zároveň podporuje grafickou architekturu DX10 a zejména na externím modelu letounu jsou tyto vlastnosti velmi dobře patrné. Constellation byl vyroben společností Lockheed Aircraft Corporation a zakázka byla zadána v roce 1939 dopravními společnostmi Pan American a Transcontinental & Western Air (TWA). Požadavek zněl jasně: vyrobit dopravní letoun s dlouhým doletem pro přepravu až čtyřiceti cestujících. Constellation konstrukčně vycházel z modelu 44 Excalibur.  Plán na vznik Excaliburu byl prakticky k dispozici již v roce 1938 a tak šéfkonstruktér Hal Hibbard a aerodynamik Kelly Johnson měly podstatně zjednodušenou práci. Stačilo modifikovat projekt Excalibur a splnit tak požadavky obou dopravních společností v podobě vzniku Model 49 Excalibur. Ve vší podstatě se tento projekt stal základem vzniku "letounu budoucnosti". Vývoj nového dopravního letounu nepatřil zrovna mezi nejrychlejší a nejsnazší zadání, avšak výsledkem měl být stroj, který by uchvátil svět předešvím svou originalitou, krásným vzhledem a hlavně výkonem. Výsledek mnohonásobně předčil původní zadání, avšak Constellation a jeho výrobu v té době převzala armáda, neboť v důsledku bombardování amerického přístavu Pearl Harbor Japonci se Spojené státy zapojili do válečného konfliktu. Constellation tak měl v první řadě plnit poslání v zájmu obrany země. První Constellation tak vlastnila armáda a to i přesto, že jeho trup nesl civilní registrační číslol (NX25600). Během letových zkoušek byla tak civilní registrace přepsána na vojenskou v podobě C-69.

USAAF zařadilo během druhé světové války pouze 22 letounů a primárním určením bylo poslání v podobě doručování pošty a transportu vojáků. 22 letounů byl rovněž počet kusů, který se v době 2. světové války tehdy vyrobil. Vzhledem k tomu, že se Constellation stal nejvýkonnějším dopravním letounem, armáda přivítala jeho vlastnosti zejména díky výkonnostní charakteristice. Defacto se jednalo o nejvýkonnější a nejrychlejší letoun a to především díky čtyřem výkonným motorům, které svou silou překonaly v dosahovaných rychlostech letounu i japonská Zera. S odstupem času po skončení války, byl letoun v armádních složkách nahrazen strojem Douglas C-54 Skymaster. Stroje Constellation C-69, které armáda využívala během války, byly následně vráceny zpět společnosti Lockheed včetně zařazení letounů do civilního sektoru přepravy. V civilní sféře byl následně Constellation průběžně upravován a dočkal se tak až osmi rozdílných variací.

Společnost Just Flight nám přináší doslova repliku legendárního stroje Constellation v simulované podobě a to díky skutečnosti, že za vývojovými pracemi na simulované verzi zapracovala proslulá společnost Aeroplane Heaven. Právě Aeroplane Heaven lze považovat již řadu let za průkopníka sofistikovaných simulací warbirdů a tak se v tomto případě můžete spolehnout na stoprocentní simulátor letounu v detailech, které se vám ještě možná vybaví u titulů P-47 Thunderbolt, nebo P-51D Mustang. Ačkoliv je Constellation poměrně náročný úkol z hlediska simulovaných aspektů a letového modelu, vývojářům se podařilo takřka nemožné a i s omezeními vycházející z kódu FSX dokázali vyždímat doslova maximum. Fakt, že za simulací Constellation stojí Aeroplane Heaven rozhodl o tom, že jsme tento titul zařadili do naší nabídky.

Instalace nabízí celkem 11! letounů ve třech různých variantách. Kromě stoprocentně detailního 3D externího modelu se autorům podařilo ztvárnit také plně funkční pracoviště posádky sestávající z detailní 3D kabiny, ve které máme opět možnost jednotlivá stanoviště a výbavu ovládat myší. Součástí je totiž také  stanoviště letového inženýra a operátora radiokomunikační výbavy.


- C-69 Military Transport Prototype
- C-69/L-049A
- C-69/L-049A (první typ)
- detailní 3D kabina
- plně funkční avionikace a vybavení
- pilot, kopilot, inženýr, operátor
- individuálně navržené 3D budíky
- maximálně plynulá odezva jehel!
- vysoce detailní 3D model letounu
- individuální textury ve vysokém rozlišení
- automatické mapování textur (denní doba)
- kompletní mechanizace animována
- autentický letový model
- vyčerpávající dokumentace
- precizní průběh FPS
- výhradně FSX kompatibilní

C-69 Military Transport Prototype

- Military Green
- Later all-alloy finish

C-69/L-049A

-Lockheed factory livery pre-delivery (TWA striping on the tail)

L-049A First production type

- BOAC 'Baltimore' British Overseas Airways
- BOAC 'Baltimore' British Overseas Airways - with Speed Pack
- TWA - Trans World Airlines
- TWA - Trans World Airlines - with Speed Pack
- PAN AM - 'American Clipper' Pan American World Airways
- PAN AM - 'American Clipper' Pan American World Airways - with Speed Pack
- AOA - American Overseas Airlines
- AOA - American Overseas Airlines - with Speed Pack

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.