DC-2 X

 
  • 1 z 25
 
Nejpokročilejší simulace DC-2 excelující jak v rovině výbavy, grafiky, tak i pilotáže. Realistické zážitky vycházejí z nadstandardní interaktivity modelu promítající se jak do pohonné jednotky, tak i do omezení letové obálky. Znalost POH - potažmo povinných úkonů, referenčních dat je v tomto případě nutností. Tištěný manuál naštěstí obsahuje všechny tyto informace ve srozumitelné podobě, takže s pilotáží může začít i začátečník. 39 livrejí představuje možnost létat na DC-2 prakticky ve všech historicky známých DC-2. Jedna z verzí 3D kokpitu byla naprogramována přesně podle letuschopného typu z muzea Aviodrome. Titul je Wndows XP, Vista, W7 kompatibilní, podporuje 32/64-bitovou instalaci OS a nemá další speciální nároky na hardware (v pohodě snese 2 GB RAM a 256 MB operační paměti grafického chipsetu). Pokud žádáte realistický model DC-2, tento je určitě nejlepší volbou a navíc lepší než DC-3 z produkce Just Flight.
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 932
Kategorie Letouny
 

Douglas DC-2 představuje další vysoce realistický zážitek pro platformu letových simulátorů FS 2004 a FSX. Výhodou je, že lze tento simulátor instalovat do obou verzí, což přivítají nadšenci, kteří stále létají výhradně FS 2004. Vývojářem je v tomto případě nepříliš známá vývojářská firma Uiver Team, avšak kvalita produktu daleko předčila veškerá původní očekávání. Nyní tedy po delší době máme možnost létat jak DC-3, tak i DC-2, což je vzhledem k tomu, že se tyto letouny dlouhou dobu na komerčním virtuálním nebi neobjevily, příjemné zjištění. V případě DC-2 je simulátor na nejvyšší možné úrovni zpracování, kterou si pro FSX dokážete představit. Tento typ letounu navíc otevírá úžasné možnosti pilotáže v detailních členitých scenériích - např. Orbx, přináší nám více virtuální reality už jen z důvodu stoprocentně fotorealistické 3D kabiny včetně 3D interaktivního virtuálního kokpitu. Létání na DC-2 není nikterak složité a jak pro pilota, tak i pro cestující se DC-2 stala defacto prvním typem vysoce komfortního a hlavně spolehlivého dopravního letounu. DC-2 vzešel z prototypu DC-1 a jedinou konkurencí tehdy byl stroj Boeing 247. DC-2 je dvoumotorový letoun a s odstupem času byl zastíněn následujícím typem DC-3, jenž se stal klasikou leteckého průmyslu.

Přenést na naše obrazovky reálnou DC-2 by nebylo možné na tak vysoké úrovni bez asistence týmu a aktivních pilotů DC-2 Aviodrome (letecké muzeum v Holandsku provozující jeden ze dvou letuschopných exemplářů DC-2 současnosti. Letový model, vlastnosti a celkově vysoce realistický zážitek z pilotáže je tak hlavním důsledkem vydatné spolupráce s týmem Aviodrome, jenž poskytnul nejen POH, ale také užitečná data z praktické pilotáže. Odezva řízení a letové vlastnosti tak jednoznačně představují nejvyšší možnou kvalitu pro FSX a FS 2004. 3D interaktivní virtuální kokpit nabízí dvě různé verze. Součástí instalace je navíc 39 famózních historických livrejí společností z celého světa, jež provozovaly DC-2. Externí model letounu exceluje především texturováním, efekty stínování a animacemi mechanizovaných ploch. O realismu simulace vás snadno přesvědčí detailní tištěný manuál obsahující jak kompletní checklisty, tak také referenční data.

- vysoce realistická simulace DC-2
- kompatibilní s FS 2004 a FSX
- 2 verze 3D interaktivního virtuálního kokpitu
- kompletně interaktivní fotorealistická instrumentace
- speciální navigační výbava (GPS Garmin GNS 430W)
- radiokomunikační i radionavigační vybavení (KX 165A)
- nespočet animací vně i uvnitř
- !funkční protipožární vybavení!
- interakce systémů - pro spouštění
- autenticky modelovaný hydraulický systém
- možnost nácviku nouzových postupů
- létání podle čísel
- simulace závad i překročení rychlostí
- virtuální kopilot (možnost sdílení pilotáže!)
- prakticky žádná omezení pro verzi FS 2004
- vyvážená optimalizace (fps)
- 39 historických autentických livrejí!
- bohatá tištěná dokumentace + checklisty + data

Pokud jde o simulátor samotný: jen těžko lze něco vytýkat a oproti DC-3 od Just Flight, je na tomto modelu znát více detailů zaměřující se nejen na grafiku, ale především na simulaci jako takovou. Pro vysunutí klapek je např. nutné seznámit se s nejvyšší přípustnou rychlostí, úhlovou náběhovou rychlost rovněž nelze překročit. Další možnosti simulace závad i omezení letové obálky vás nutí létat podle čísel. Nutnost ovládnutí managementu pohonné jednotky je samozřejmostí (včetně jednotlivých režimů). Tento trend u podobných  - historicky zaměřených simulátorů nebývá často zvykem a v tomto případě tyto souvislosti představují vysoce realistický zážitek pro každého, kdo se zajímá o to, jak reálně létá DC-2. Možnost předat řízení kopilotovi a kochat se krajinou, či interiérem kabiny, rovněž představuje vhodnou příležitost vychutnat si DC-2 i z externích pohledů během letu.