DHC-2 Beaver & Victoria Harbour

 
 
Excelentní simulace Beaveru pro FS 2004. Vynikající průběh FPS, vysoce detailní 2D panely i 3D interaktivní virtuální kokpit, všechny provozované verze včetně mnoha rozličných livrejí!!!
Cena 1 066,12 Kč bez DPH
1 290,01 Kč    
Kód produktu 125
Kategorie Letouny
 

DHC-2 Beaver od Aerosoftu nabízí vysoce detailní simulaci DHC-2 pro Microsoft Flight Simulator 2004 A Century of Flight. Jedná se o o jednomotorový osmimístný vzpěrový víceúčelový hornoplošník, který poskytoval prostor jak pro pilota, tak sedm cestujících a navíc s možností převážet více než-li 680 kg nákladu. Konstrukce tohoto letounu začala již v roce 1946 a stala se vůbec prvním strojem z řady dopravních letounů kategorie STOL firmy de Havilland Canada a jeho stavbu včetně desigenu ovlivnil samotný program konstrukce, který požadoval ontarijský úřad pro půdu a lesy. Vzhledem k dokonale postavenému základnímu kameni, se stroj i jeho dokonalá konstrukce snadno přizpůsobila i nejnáročnějším podmínkám provozu v buši, což v té době požadovala většina pilotů operující v těchto oblastech Severní Ameriky. Piloti požadovali především výborný, spolehlivý dopravní letoun, který by mohl působit pro všeobecné využití a přitom splňoval parametry STOL, což byl parametr, který skvěle zapadal do drsných nepříliš příznivých podmínek kanadského severu. Letoun se s odstupem času v řadě modifikovaných verzích stal velmi vyhledávaným produktem téměř v padesáti různých zemích. Letoun bylo možné přizpůsobit defacto každému provozu, aproto byly do výroby zařazeny verze jak na kolovém, lyžovém, plovákovém či obojživelném plovákovém podvozku.

Pohnnou jednotku tvoří hvězdicový motor Pratt & Whitney R-985 Junior o v7konu 336 kW, max. rychlost překračovala 262 Km/h ve výšce 1525 m, cestovní rychlost představuje 230 km/h s dostupem 5485 m. Maximální dolet: 1180 km, hmotnost: prázdná (1293 kg), max. vzletová (2313 kg), rozměry: rozpětí (14,63 m), délka (9,22 m), výška (2,74 m).

Společnost Aerosoft tento letoun naprogramovala s nebývalou pečlivostí VE VŠECH VERZÍCH, jež byly zařazeny do provozu. Nabízí se nám jak modernější verze ve zjednodušeném provedení instrumentace (srovnatelné s defaultními přístroji FS), tak také původní klasická verze s převažující instrumentací z padesátých let. Výhoda produktu však z hlediska provozu ve FS 2004 spočívá především v dokonale navržených panelech a špičkovém 3D virtuálním kokpitu. Modely nabízejí možnost pilotovat jak kolový podvozek – včetně speciálních gum TUNDRA pro využití v buších (např. při přistávání podél řečiště, popř. na mnoha zabahněných nezpevněných a hrbolatých VPD), tak také verzi na lyžinách a plovácích. Livrejí je rovněž k dispozici celá řada, takže máme z čeho vybírat.

Panely jsou navrženy přesně takovým způsobem, aby bylo možné létat jak VFR, tak také složitější radionavigační lety do vytížených letových prostor (např. právě Seattle), kdy se nám nabízí kompletní zástavba přístrojů i vybavení nutná pro vedení IFR letů. 3D interaktivní virtuální kokpit neklade absolutně žádné hardwarové nároky a je možné jej využít jako výchozí pro jakoukoli pilotáž. Díky naprosto plynulému průběhu FPS, budou spokojeni i uživatelé TRACKIR 4 PRO + 6 DOF a také ti, kteří rádi používají E-D GLASSES (3D kokpit je totiž skutečně excelentní). Provoz letounu jsme otestovali jak v případě E-D, tak také v případě TRACKIR 4 PRO. 2D panely jsou navíc vybaveny řadou naklikávacích miniprostorů, které zobrazují např. zvětšené checklisty, GPS, displej pro indikaci vyvažování letounu, popř. kompletní rádio. Externímu modelu nelze nic vytknout a detaily plně odpovídají technologickým možnostem GMAX, takže si vychutnáte jak bohaté texturování, tak také řadu animovaných i jiných speciálních – zejména grafických efektů. Letová aerodynamika a celkový model letounu z hlediska pilotáže odpovídá co možná nejvíce reálné předloze a i v této oblasti lze model považovat za velmi velmi zdařilý. Scenérie Victoria Harbour nabízí rovněž dostatek potenciálu – zejména v rovině vedení srovnávací navigace na pomezí Vancouveru a Seattle (s dodatečně upraveným autogenem).

DHC-2 Beaver lze v prostředí FS 2004 považovat jednoznačně za vysoce prestižní simulaci letounu od vývojářů Aerosoftu. Oceníte každý detail simulace a celkově lze tento produkt, jako komerční add-on letounu, považovat za naprosto úžasný, tedy pouze v případě, že máte v oblibě stroje tohoto typu. DHC-2 Beaver je na poli všeobecného letectví v Severní Americe legendou a doposud nám autentická simulovaná verze pro FS 2004 velmi chyběla. Díky tomuto produktu se nám však možnost seznámit se s pilotáží Beaveru dnes nabízí ve skutečně vysoce komfortní podobě.

Médium PCCD ROM