Dodosim 206 X

 
  • 1 z 12
 
Defacto jediný sofistikovaný simulátor vrtulníku přinášející kompletně přepracovanou fyziku i dynamiku letu. V tomto případě se navíc jedná o kompletní simulaci umožňující jak spouštění, vypínání dle reálných úkonů, tak také přesnou charakteristiku omezení vyplývající z reálných technických souvislostí Bell 206. Simulátor dokáže odpovědět i na nouzové postupy, servis a údržbu. Pokud se chystáte na reálnou licenci, Dodosim 206 se pro vás jednoznačně stává nejlepším možným způsobem, jak začít létat s vrtulníkem. Hardwareové nároky nejsou vysoké a pokud jste spokojeni s průběhem animace FSX, u Dodosim 206 nezaznamenáte žádný problém. Na pevném disku instalace zabere 100 MB. K titulu je doporučeno z logických důvodů používat zařízení Trackir 5 PRO.
Cena 1 156,20 Kč bez DPH
1 399 Kč    
Kód produktu 853
Kategorie Letouny
 

Na autentické simulace vrtulníků v FS nejsme příliš zvyklí. Tento trend bohužel přetrvává jak v případě FS 2004, tak také v případě aktuální verze FSX. Důvody jsou zřejmé: naprogramovat reálné proporce vrtulníku takovým způsobem, aby co nejvíce odpovídaly reálné předloze nejsou tak jednoduché jako v případě pevného křídla. Programový kód FS je v případě vrtulníků značně omezen a tento jev můžeme pozorovat již na defaultní nabídce vrtulníků, které jsou součástí obou simulátorů. Zkráka nelétají tak, jak by měly. Pilotáž defaultních modelů vrtulníků v FS 2004 a FSX se bohužel s reálnou předlohou slučuje pouze minimálně a dnes je většina zájemců o pokročilý model vrtulníku odkázána buď na X-Plane (např. precizní až neuvěřitelně propracovaný BK 117), anebo na DCS: Black Shark, což je ovšem vojenský bitevní vrtulník Kamov Ka-50.

Dodosim, jakožto jediná společnost na trhu s autentickými simulacemi vrtulníků, dokáže produkovat add-ony, které rozhodně stojí za povšimnutí. Vývoj každého jejich modelu trvá poměrně dlouhou dobu - několik let, avšak na výsledném produktu je smysl pro detail i autentičnost simulace jednoznačně znát. Dodosim, jakožto malá firma se právě zaměřuje na ty piloty, kteří preferují rotor namísto pevného křídla. Koncoví zákazníci modelů Dodosim jsou ti, kteří se touží naučit létat na vrtulníku v simulované verzi takovým způsobem, aby přechod do reálného modelu nebyl zbytečně obtížný a aby se většina návyků ze simulátoru snadno přenesla do kokpitu reálného stroje. V současné době Dodosim nabízí pouze jediný vysoce propracovaný model Bell 206 pro FS 2004 a FSX (nyní pracují na dalším modelu UH-1H). My vás nabízíme pokročilejší verzi Bell 206 pro FSX, jenž uspokojí každého zájemce o pilotní výcvik vrtulníku, neboť simulátor je koncipován přesně za účelem objasnění návyků nutných pro pochopení principů pilotáže vrtulníku.

Jaký koncept Dodosim u svých verzí vrtulníkových simulací vlastně nabízí?

Především došlo ke kompletnímu nahrazení dynamiky simulace vrtulníku ve všech režimech letu. Fyzikální model dokáže přesně odpovídat i na charakteristiku visení, přistání na svažitém terénu, ale také dokáže výrazně zapůsobit i během různorodých povětrnostních podmínek. Kromě toho je dynamický model přepracován též v simulaci avioniky, odezvě interaktivních systémů a dokáže simulovat i mechanické poškození včetně řešení nouzových situací. Pokud např. budeme vrtulník provozovat jiným, než-li schváleným způsobem, je třeba se dodatečně postarat o provozní náklady spojené s opravou. Nový fyzikální model vrtulníku je zcela odlišný od původního kódu simulace a dokáže tak co možná nejvěrohodnějším způsobem reagovat jak na techniku pilotáže, atmosférické vlivy, poškození, nouzové situace, tak také na servis a údržbu. Proto, aby byl simulátor přístupný i laikům, popř. naprostým začátečníkům, rozhodli se autoři do simulátoru začlenit 5 rozdílných stupňů obtížnosti - včetně režimu automatického spouštění a výukového módu. Záleží na každém, jakou úroveň obtížnosti zvolí.

- autentická simulace Bell 206
- zcela přepracovaná fyzika i dynamika letu
- plnohodnotná interaktivita 3D kabiny
- detailní 3D interaktivní kokpit
- detailní 2D instrumentace (2D panel)
- autentický POH
- reálné checklisty
- reálný provoz, servis i údržba
- 5 stupňů obtížnosti
- vhodné pro výcvik
- verze s plováky
- verze s lyžinami
- nízké hardwarové nároky
- vynikající průběh FPS

Dodosim 206 X je zde především pro reálný výcvik a pro schopnost pochopit a vstřeba principy spojené s ovládnutím techniky pilotáže vrtulníků. Pro každého zájemce o reálný výcvik je tento software jedinečnou příležitostí jak co nejrychleji zvládnout první lekce a získat cit pro zcela diametrálně odlišný způsob pilotáže. Pět stupňů obtížnosti, možnost využití automatického spouštění vrtulníku, popř. možnost zastoupit i reálnou charakteristiku provozních podmínek včetně servisu a údržby, činí z tohoto modelu unikátní záležitost pro každého přízvnice rotorů v simulátoru FSX. Pokud se opravdu zajímáte o to, jak se vrtulník ve skutečnosti chová, Dodosim 206 X je jediná volba.

Klíčový obsah nově přepracované fyziky v originálním znění:

- enhanced low speed behaviour
- torque induced Yaw
- dissymmetry of lift
- collective / pitch coupling
- low speed control sensitivities
- accrued wear and damage
- mechanical failures
- rotor rpm modulation
- control cross-couplings
- increased low speed sensitivities
- low pressure fuel starvation
- retreating balde stall
- effect of wind on horizontal stabiliser
- loss of tail rotor efficiency
- rotor droop on torque application
- wortex ring state
- transverse flow
- timed procedure adherence
- fully automatic engine start trainer mode
- manual engine start trainer mode

Zapotřebí je zdůraznit, že právě výše uvedené prvky pokročilého modelování fyziky i dynamiky letu jsou předmětem pěti stupňů obtížnosti. Na nejvyšší pátý stupeň obtížnosti létáte v plně manuálním režimu - tedy bez pomocníků a bez zjednoeušených vlastností odezvy.