Hawker Hurricane X

 
  • 1 z 14
 
Hardwarové nároky jsou naprosto přijatelné pro obě platformy simulátorů: FS 2004 i FSX. V praxi se jedná o nejpokročilejší a graficky nejzdařilejší simulaci letounu Hawker Hurricane, který se spolu se Spitfire stal páteří britského letectví v době bitvy o Británii. Pokud uvažujete o něčem velmi specifickém a chcete zažít "kniplování" se vším všudy, pak Hurricane můžeme jedině doporučit. Laici přivítají možnost létat ve vysokých detailech, profesionálové zase ocení autenticitu zpracování, počet livrejí a 9 různých modelů včetně velmi pokročilé realistické stavby simulátoru - zejména ve smyslu ovládání, 3D kabiny, apod.
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 630
Kategorie Letouny
 

Hawker Hurricane bývá často zbytečně přehlíženým letounem z období 2. světové války. Přitom se jedná o ikonu vojenství té doby, leteckého umění a zároveň elegance, neboť Hurricane velmi dobře vypadá. Jedná se o britský jednomístný stíhací letoun RAF, který si během své éry vydobyl dobré jméno i u řady spojeneckých vzdušných sil. Spolu se Spitfiry se právě Hurricane stal páteří britského stíhacího letectva v době války o Británii. Hurricane představuje jednomotorový samonostný dolnoplošník se zatahovacím podvozkem - ve směru trupu. V době, kdy se začaly letouny vyrábět byla kovová kostra křídel potažena pouhým plátnem a teprve až v pozdější době bylo zhotoveno celokovové křídlo letounu. Pohonnou jednotkou se stal motor Rolls-Royce Merlin ponánějící třílistou stavitelnou kovovou vrtuli letounu. Letoun dosahoval maximální rychlosti 538 km/h s dostupem do výšky 6550 m. Přičemž maximální dostup byl 10 970 m. Rychlost stoupání, 14 m/s, dolet 965 km.

Repliku letounu pro FSX a FS 2004 nám přináší společnost Sky Unlimited a nabízí tak nekompromisní simulaci excelující jak grafickým podtextem, tak také autenticitou v podobě reálného způsobu ovládání. Celkem máme k dispozici 9 různých typů (od Mk.I - Mk.IID včetně tropické verze). Na první pohled nás překvapil opět především esxterní model a hlavně interiér letounu, který je navržen přesně podle skutečnosti a v tomto případě se jedná o fotorealistické zpracování kabiny včetně všech funkčních autenticických jehlových budíků. Kokpit je plně dynamický - interaktivní z hlediska jeho animovaných částí, budíky jsou ve vysokém rozlišení a reflektují plynulou odezvu animace jehel. Z livrejí máme na výběr 20 odlišných verzí a opět v plné GMAX kvalitě a ve vysokém rozlišení textur. Zalétat si tak můžete defacto na každém typu spojeneckých vzdušných sil (početné zastoupení národních livrejí). K dispozici je též velmi detailní 2D panel a funkce podvěsů i zbraňových systémů (včetně odhazování přídavných nádrží, palby kanónové výstroje). Nechybí ani speciálně navržené grafické efekty výfukových plynů. Pohonnnou jednotku si můžete prohlédnout přímo na externím modelu (bez krytu motoru). Autentický zvuk pořízen z reálného letounu a k dispozici máme též vydatný .PDF manuál řešící tipy, triky o tom, jak s letounem zacházet na zemi i ve vzduchu.

 

- unikátní GMAX model
- 9 různých typů
- 20 národních livrejí (kamufláží)
- 3D autentický fotorealistický kokpit
- plně funkční 3D panel
- animované podvěsy - odhození FT
- animace kanónové výstroje
- autentický zvuk
- vynikající dokumentace .PDF
- reálné checklisty
- možnost létání „podle čísel"
- autentický mat-fyz. model (viz výše)
- ideální pro TRACKIR 4 PRO
- nenáročné na FPS
- volba pro náročné


Pokud jste fanatičtí milovníci letounů éry 2. světové války a lákají vás „warbirdy", Hurricane by se pro vás mohl stát další možností jak pro FS 2004, tak také pro FSX. Pravdou však je, že model exceluje především ve verzi pro FSX a to hlavně z hlediska jeho odezvy během vzletu, přistání, kdy do simulace vstupují nevyzpytatelné vlivy atmosféry a zdařilý mat-fyz. model. Simulace není náročná na hardware a skvěle se osvědčilo využití TRAKCIR 4 PRO. Ti, kdo vlastní E-D GLASSES mají možnost zažít 3D kokpit v reálné 3D atmosféře.