Majestic Software DASH 8 - Q400 Pilot COMPLETE EDITION X

 
  • 1 z 15
 
DASH 8 - Q400 lze považovat za naprosto revoluční titul v celém zpracování a pokud právě tento typ letounu chybí ve vaší sbírce, neváhejte ani vteřinu. Nabídne stovky hodin detailních a originálních zážitků v rozhraní FSX, které jsme doposud mohli sledovat pouze u několika málo add-onů. V celém pojetí zpracování se však jedná o záležitost, kterou ocení zejména zkušení letci a ti, kteří chtějí DASH létat i na sítích IVAO / VATSIM. Pro tuto potřebu je tento typ letoun skvěle vybaven. Hardwarové požadavky: Flight Simulator X (Acceleration, Gold), 2.0GHz procesor nebo lepší Dual Core, 2 GB RAM, 512 MB VRAM, Windows 8 / 7 / XP (32-bit nebo 64-bit) / Vista, 2.5GB volného prostoru na pevném disku. Internetové připojení je nutné pro aktivaci produktu (licence).
Cena 1 314,05 Kč bez DPH
1 590 Kč    
Kód produktu 1334
Kategorie Letouny
 

Majestic Software Dash 8 Q-400 je pro Microsoft Flight Simulator X v současnosti nejpokročilejší simulace letounu Dash určeného zejména pro místní dopravu. Q40 začal létat v roce 2000 a jeho obliba byla navíc zpečetěna výrobou 450 kusů letounů. Letoun dokáže přepravit až 78 cestujících na vzdálenost 1.500 NM rychlostí 360 kts, což vzhledem k turbortulovému pohonu nepředstavuje výrazné zpoždění oproti turbínově poháněné konkurenci. Tento produkt není levný a to především proto, že se vývojáři v tomto směru zabývali vysoce detailním zpracováním letové dynamiky pohonné jednotky, která funguje naprosto nezávisle na FSX. Totéž se týká výbavy - např. odmrazování a celkové interakce námrazy v reálném čase. Reálná odezva pohonné jednotky v asymetrickém tahu navíc dává zcela plynulou zpětnou vazbu ve všech režimech, což samozřejmě v tomto případě znamená naprosto neporovnatelně vysokou úroveň fyziky při létání na ruku. Dash 8 - Q400 je tak v tomto případě zapotřebí brát jako nefalšovanou simulaci poukazující na přesnou charakteristiku výkonu i ovládání letounu. Proto, aby byl let co možná nejrealističtější a mohli jsme si užít létání podle checklistů, máme k dispozici zcela novou proporci 3D virtuální kabiny umožňující snadný dosah na základní i pokročilou výbavu avioniky (FMS, radar počasí, TCAS, kompletně skleněný kokpit, stoprocentně funkční autopilot operující ve všech typických režimech pro tento typ letounu).

Model nabízí až 19 samostatných livrejí ve vysokém rozlišení a reprezentuje tak prakticky všechny přepravce z celého světa. Samostatnou kapitolou je možnost individuálního nastavení zvukové složky uvnitř kabiny, včetně hlášek a hlavně ve 3D vícesložkovém provedení zvukové kulisy reprezentující dokonale zvukovou kulisu uvnitř letounu - včetně kabiny pro cestující a kokpit, tak i vně (z externího pohledu). Už jen samotné ozvučení titulu je na tak vysoké úrovni, že každý snadno pochopí vyšší pořizovací cenu.

- špičková simulace Dash 8 - Q400
- individuálně programovaná dynamika pohonné jednotky
- špičková letová fyzika (nad rámec SDK)
- plně funkční radar počasí
- TCAS
- FMS navigace
- detailní dokumentace
- 3D plně interaktivní virtuální kokpit
- 3D ozvučení
- výborná optimalizace FPS
- 19 samostatných livrejí
- výukový scénář pro začátečníky
- FSX kompatibilní

U dynamické odezvy pohonné jednotky vás okamžitě uchvátí reakce na asymetrický tah obou motorů - včetně různorodé odezvy v závislosti na proměnlivých podmínkách počasí. Jedná se tak o jeden z mála add-onů, u kterého lze studovat vlivy asymetrického tahu obou motorů ve všech letových režimech včetně reakce na podélné i příčné vyvážení a různorodé letové konfigurace s přihlédnutím na centráž a vyvážení. Zkrátka Dash 8 - Q400 se na ruku létá naprosto dokonale a navozuje tím pádem i poměrně strmou křivku poukazující na možnosti nácviku technicky dokonalé pilotáže.

Radar počasí dokáže pracovat pružně v závislosti nejen na defaultním počasí FSX, ale pracuje také v režimu s podporou add-onů třetích stran. Zapotřebí je zdůraznit, že radar počasí lze v tomto případě ovládat naprosto autenticky a využít tak za letu všech jeho funkcí. Radar počasí dokáže pracovat v několika samostatných režimech a přináší přesnou symboliku i grafické uspořádání údajů o počasí - včetně stránkování.

TCAS (ICAO/CASII reprezentace fcí i využití) dokáže zobrazit jak defaultní letový provoz, tak i provoz online (tedy v případě, že se rozhodnete tento typ letounu provozovat na sítích IVAO, VATSIM). Samostatnou kapitolou je plně funkční FMS a nutnost ovládnutí managementu paliva v závislosti na zatížení, podmínkách počasí, letové výšce, rychlosti i vzdálené destinaci. FMS pracuje v duálním režimu a přináší tak kompletní dohled nad letem (LNAV+VNAV, RNP, FUEL, PERFORMANCE MANAGEMENT). Navigační databázi lze navíc aktualizovat (NAVIGRAPH).

3D virtuální kokpit:

Model letounu nabízí maximálně detailní proporce plně interaktivního 3D virtuálního kokpitu obsahující stovky samostatných dílčích animací, špičkovou reprodukci zobrazovaných dat na skleněném kokpitu (vysoké rozlišení, plynulost, čitelnost), vynikající proporce osvětlení kabiny a dokonce též animace obou pilotů posádky. Dokonce je možné sledovat vznikající námrazu jako samostatný grafický efekt a to vše v naprosto plynulé animaci. Upozorňujeme, že 2D panel není součástí simulátoru, nicméně 3D kokpit nabízí naprosto dokonalý zážitek z letu včetně možnosti procedurální automatizované pilotáže bez omezení (a to i na jediném monitoru!) - ergonomicky velmi dobře řešený titul z hlediska ovládání.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.