P-51D Mustang X

 
  • 1 z 11
 
Mustang není náročný na hardware a pokud Vám optimálně běží FSX, nebudete mít problémy. Na pevném disku vám instalace zabere cca. 450 MB. V současné době se jedná o nejlepší možnou prezentaci letounu P-51D Mustang pro FSX a pokud vás tento typ letounu zajímá z hlediska jeho historického přínosu, pak rozhodně neváhejte. Pocit z pilotáže P-51D i na simulátoru rozhodně stojí za to.
Cena 900,83 Kč bez DPH
1 090 Kč    
Kód produktu 819
Kategorie Letouny
 

Vývojáři Aeroplane Heaven nám předkládají další warbird v podobě simulace P-51D Mustang pro FSX. V praxi letecké simulace FSX se jedná o nejaktuálnější verzi simulované P-51D a právě proto se pro vydání titulu rozhodla společnost Flight 1 Software. Mustang je totiž podobně jako P-47 pojem, který z hlediska warbirdů druhé světové války znamená rozhodně velmi zajímavou záležitost a zároveň příležitost vyzkoušet si pilotáž letounu v podmínkách FSX. Otázkou je, jak na nás tato nová simulace působí a jaké máme vlastní dojmy z testování? P-51d Mustang jsme otestovali v FSX a i když se jedná o vysoce detailní simulaci, omezení jsme našli především v podobě neadekvátního chování v pádu, popř. vývrtce. Rovněž skluz není zcela optimální a tyto vlastnosti bychom u tohoto nového modelu rádi viděli v podobě opravného patche. Pokud však jde o další atributy simulátoru, jsou naprosto excelentní!

Graficky je externí model na nejvyšší možné úrovni včetně textur. Totéž platí o zpodobnění 3D virtuální kabiny, která je defacto v plně fotorealistické kvalitě aktuální verze P-51D. Kompromisů z hlediska ovládacích funkcí, výbavy kabiny najdete minimálně. Odhadem lze konstatovat, že samotná 3D virtuální kabina obsahuje více než 100 interaktivních prvků, které lze ovládat přímo myší. Z toho vyplývá, že je možné P-51D Mustang provozovat dle reálných checklistů a povinné úkony jsou tak nedílnou součástí spouštění i vypínání letounu. Jistým zklamáním je však management pohonné jednotky, který zatím neodpovídá reálným vlastnostem motoru z hlediska reálné odezvy nastavení režimů. I tuto chybu pravděpodobně opraví softwarová nástavba formou patche. Letoun létá podle čísel, takže je možné využít POH i úkony k tomu, abychom simulovaný model létali přesně podle skutečnosti. Součástí instalace je i zcela autentická zvuková kulisa a P-51D Mustang můžete poznat již vlastním poslechem. Zvuk je opravdu velmi dobrý! Přiložen je paintkit pro vlastní kamufláže a také bohatá dokumentace v .PDF včetně výtahu tabulek z reálné příručky k letounu P-51D.

Externí model:

- plně ovladatelné podvěsy včetně zbraní
- funkční nouzové odhození kabiny
- "bleed down" pro otevření podvozku
- plně animovaná mechanizace letounu
- detailní prokreslené textury ve vysokém rozlišení
- animace pilota

Interiér:


- plná výbava 3D kabiny
- všechny spínače funkční
- možnost reálných úkonů
- spouštění, vypínání
- interakce přístrojů
- létání podle čísel
- speciálně upravený výhled z kabiny

Pokud jde o zpracování interiéru P-51D, v tomto smyslu nelze vývojářům vůbec nic vytknout. Kokpit je defacto narván budíky a spínači a díky realistickému zastoupení pilotní sedačky včetně umístění, bylo dosaženo též nejreliastičtější úrovně z hlediska výhledu z kabiny. V případě 3D kabiny oceníte detailní zosobnění všech ovládacích prvků bez omezení a rovněž stoprocentně fotorealistický podtext - zejména v případě individuálně graficky zhotovených textur přístrojů. Aeroplane Heaven je známá především tím, že největší úsilí věnuje právě autentické 3D kabině a stoprocentní funkci ovládacích prvků. Toto vše je součástí simulátoru. Jediným drobným zklamáním jsou ne zcela přesné následky z ovládání pohonné jednotky a omezní letové obálky z hlediska autentického pádu, vývrtky i skluzu. Drobnosti však jistě mohou být opraveny prostřednictvím patche.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.