PBY Catalina: The Flying Cat X

 
PBY Catalina v podání Aerosoftu nezůstává pozadu svým zpracováním a celkovým dojmem. Prozatím neexistuje detailnější verze tohoto letounu pro FSX a pokud vás hydroplány zajímají, Catalina je nejproslulejší a tudíž nejzajímavější volbou pro každého z nás, kteří rádi pilotujeme letouny, které nemají nic společného s IT technologiemi. Ve vší podstatě se jedná o klasiku a brilantní reprodukci reálné předlohy v simulovaném prostředí FSX. Nízké hardwarové nároky užitkovou hodnotu mnohonásobně zvyšují. Možnost létání podle čísel včetně možnosti pilotáže s využitím reálných checklistů (úkony) a reálné odezvy managementu pohonné jednotky, činí z tohoto simulátoru špičkový produkt pro FSX. Realita je obsažena ve vysoké míře a přitom Catalina je velmi hodný! stabilní a spolehlivý letoun.
Cena 1 156,20 Kč bez DPH
1 399 Kč    
Kód produktu 711
Kategorie Letouny
 

Catalina představuje velmi vzácný typ letounu a rozhodně se jedná o stroj, který lze považovat za nejlepší hydroplán amerického námořnictva z období 2. světové války. Původní funkcí měl být průzkum - hlídkování a to byl také hlavní požadavek zadání na výrobu letounu, který by splňoval rozličné úkoly ve výzbroji amerického vojenského námořního letectva. Jeho primární využití směřovalo do průzkumu, k boji proti hladinovým cílům, k dopravě i záchraným operacím a to především k vyzvednutí sestřelených pilotů z hladiny oceánu. Catalina nikdy nepředstavovala rychlý letoun, který by vynikal zvláštním výkonem, rozhodující byla spolehlivost a dolet. Catalina se stala spásou v Tichomoří, činným prvkem během ochrany konvojů v Atlantiku a také se účastnila honu na německou bitevní loď Bismarck. Cestovní rychlost letounu se pohybovala v rozmezí 190 - 201 km/h, přičemž maximálka činila pouhých 314 km/h. Dolet letounu je však naprosto vyjímečný (4500 km s dostupem až na 4 km a stoupavostí 5 m/s). Výzbroj obsahovala až 3 umístěné kulomety (ráže 7,62 mm) a 2 kulomety (ráže 12,7 mm). Letoun mohl být osazen náloží o hmotnosti 1814 kg za účelem bombardování hladinových cílů. Vysokou užitkovou hodnotu, komfortní spolehlivost a ideální ekonomika provozu zajistila dlouhodobou aktivní existenci v mnoha zemích světa. Dodnes je Catalina považována za nejúspěšnější hydroplán s nejdelší dobou výrobní produkce.

Aerosoft nám již před rokem oznámil, že se na podzim roku 2008 chystá vydání Cataliny pro Microsoft Flight Simulator. Zapotřebí je zdůraznit, že je tento titul kompatibilní výhradně s verzí FSX a to především kvůli zcela odlišné technologii programování podporující architekturu FSX. Toto platí především v rovině optimalizace a funkčního využití 3D interaktivní kabiny, která je zároveň považována za jedinečnou zkušenost během pilotáže simulované verze. 3D kokpit je zkrátka velmi detailní a plně funkční - včetně ovládání pohonné jednotky a úkonů, avšak není náročný na hardware - FPS. Tento fakt činí z Cataliny ideální letoun pro každého, kdo rád létá "na ruku" a chce si vyzkoušet co možná nejvěrnější pilotáž tohoto letounu v simulovaném prostředí FSX. Spolehnout se můžete také na vysoce detailní exteriér letounu, nespočet animovaných skriptů mechanizace i spínačů uvnitř v kokpitu, speciálně navržené noční osvětlení přístrojů a hlavně též několik odlišných verzí včetně verze obsahující HSI a radiokompas pro radionavigační létání. Ve své podstatě se tak jedná o ideální letoun pro VFR i IFR provoz a v případě Cataliny navíc o hydroplán, což jeho "použitelnost" v simulátoru ještě více umocňuje (např. s využitím nové scenérie Switzerland Professional X se Catalina může pro vás stát ideálním průvodcem švýcarských vrcholků i údolí včetně možnosti přistát na jakémkoli jezeře).

- PBY-4, PBY-5, PBY-5a
- unikátní letová dynamika!
- vhodné pro pilotáž "na ruku"
- detailní 2D panely
- vícero 2D subpanelů
- plně interaktivní 3D kokpit
- zcela funkční interiér letounu
- noční osvětlení přístrojů
- výbava pro radionavigační lety
- animace mechanizace letounu
- snadná pilotáž!
- vhodné pro VFR, IFR lety
- ideální prostředek pro odhalování scenérií
- 12 různých livrejí
- špičkové ozvučení vně i uvnitř
- hydroplán !
- tištěná dokumentace, el. manuály
- naprosto nenáročné na FPS
- výhradně FSX kompatibilní titul

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.