Piper Cheyenne X

 
V současné době potvrzuje společnost Digital Aviation své kvality i v případě FSX. Jejich ultimátní Piper Cheyenne, který se stal jedním z nejlepších letounů GA pro FS 2004, dnes konečně můžeme instalovat též do verze FSX. FSX je z hlediska 6DOF modelu na mnohem vyšší úrovni pilotáže, aproto si letoun můžete vychutnávat i během letu na jeden motor v nebývale přesné odezvě. Titul není nějak extra náročný na hardware, podmínkou je SP2 pro FSX a také téměř 850 MB!! na pevném disku. Součástí instalace je i nejnovější verze pro FS 2004.
Cena 1 123,97 Kč bez DPH
1 360 Kč    
Kód produktu 640
Kategorie Letouny
 
Piper Cheyenne se měl stát zcela novou simulací pro Microsoft Flight Simulator 2004 A Century of Flight zejména v ohledu na technické detaily a komplexní využití směřující k možnostem létat tento model na simulátoru dle reálné předlohy. Faktem je, že laťku Aerosoft společnosti Digital Aviation nastavil velmi vysoko již v přechozí verzi pro FS 2004 , což zajistilo, že se jejich Piper Cheyenne stal ve FS 2004 skutečnou ikonou na poli všeobecného letectví... Jedinou daň, kterou jsme za tento produkt museli zaplatit, byla vysoká čekací doba, neboť titul byl ve vývoji více než 2 roky! Výsledek však překvapil a poněkud zvýšené hardwarové nároky pro FS 2004 byly vyváženy stoprocentní simulací. Dnes přichází doba, kdy se vývojáři rozhodli pro definitivní facelift titulu a přinášejí tak Cheyenne pro simulátor FSX. K dispozici jsou čtyři různé! verze: Cheyenne II, I, IA, IIXL. Všechny tyto verze představují nejvyšší možnou kvalitu, kterou si vůbec na simulátoru z hlediska grafiky dokážete představit a to zejména v oblasti zpracování 3D virtuální kabiny a kompletní - plně funkční výbavy včetně stoprocentní reálné interakce mezi všemi zastoupenými systémy a avionickým vybavením. V důsledku tohoto konceptu je možné letoun provozovat ve stejných „číslech", které se slučují s reálnou předlohou - pilotáží reálného typu. Vzhledem k povaze a využití tohoto letounu v reálu je jisté, že se jedná o ideální volbu mezi všemi příznivci GA preferující silný turbovrtulový pohon, vysoký komfort prostorného interiéru a hlavně značnou výdrž letounu zajišťující snadnou přepravu na velmi vzdálené destinace. Dick Karl z Flying magazínu by mohl vyprávět... :-)


Podrobnější údaje následují:


- naprosto unikátně propracovaná 2D instrumentace (extrémní kvalita pro IFR lety)
- stejně detailní a plně interaktivní 3D virtuální kokpity (opět plně funkční!)
- stoprocentní fotorealistické propracování avioniky, interiéru, exteriéru
- plná výbava palubních systémů i avioniky
- špičková simulace autopilota
- možnost alternace kokpitu pilota/kopilota
- ideální konfigurace panelů pro IFR lety
- precizní aerodynamické vlastnosti mat-fyz. modelu
- veškerá mechanizace letounu animována
- autentické ozvučení všech systémů i pohonné jednotky
- spousta různých livrejí
- čtyři různé verze: I, II, IA, IIXL
- kompletní GMAX provedení celého modelu
- velmi rozsáhlá dokumentace!
- dobrá optimalizace pro FSX
- možnost instalace i do FS 2004 (kompatibilita zajištěna)

 


Piper Cheyenne se stal jedním z nejúspěšnějších letounů v historii existence společnosti Piper a to i v kritické době na přelomu let 1991-1992, kdy u výrobce došlo ke značné finanční reorganizaci. Mezi velmi oblíbené verze současnosti patří Cheyenne IIA, jichž bylo počátkem roku 1993 vyrobeno 59. Devět letounů zakoupil např. americký protidrogový úřad, který letoun používá k denním a nočním pozorovacím letům. Letouny jsou vybaveny radarem AN/APG-66 s infračerveným systémem (FLIR) a verrřejnost je zná jako Customs High Endurance Tracker - CHET (pátrací letoun celní stráže s dlouhou dobou letu). Simultánně se s Cheyenny III na výrobní lince v Lock Havenu vyráběla i verze letounu PA-42-1000 Cheyenne 400. Cheyenne IV se později transformoval do verze Cheyenne 400LS a celkem jich zákazníkům bylo dodáno více než-li 43.

Simulace, kterou nám dnes nabízí Digital Aviation ve spolupráci s vydavatelem Aerosoftu, patří mezi naprostou špičku v mnoha ohledech překonávající vysoký standard vývojářů Flight 1 a Dreamfleet 2000. Simulaci jsme testovali v této nové verzi i na FSX několik hodin a tak můžeme potvrdit špičkovou kvalitu, vysoký simulační potenciál na dlouhé hodiny létání, nekompromisní procedurální pilotáž IFR pro všechny příznivce turbovrtulových letounů GA. Produkt velmi doporučujeme, neboť se svým způsobem dnes na trhu jedná o unikát, který zatím nezná konkurenční ekvivalent.
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.