RealAir Spitfire X

 
  • 1 z 45
 
Nejlepší a zároveň nejrealističtější simulace letounu v případě FSX? Rozhodně ano, protože Rob Young je záruka, že vás Spitfire nemůže zklamat. Graficky je titul na nejvyšší možné úrovni, kterou si v případě FSX vůbec dokážete představit. Totéž platí o charakteristice letového modelu. Už jen skutečnost možnosti reálného skluzu a uvedení letounu do vývrtky včetně možnosti vybrat vývrtku přesně podle skutečnosti, stojí za to. Opět platí, že jen na okruhu nalétáte desítky hodiny pilotávním techniky pilotáže, vzletů i přistání. Přistání s bočním větrem skluzem získává díky modelu zcela neopakovatelný dojem. Spitfire si nenechte ujít, neznám lepší model v celé historii existence komerčních letounů pro Microsoft Flight Simulator.
Cena 1 156,20 Kč bez DPH
1 399 Kč    
Kód produktu 657
Kategorie Letouny
 

Spitfire pro Microsoft Flight Simulator X od vývojáře Roba Younga dnes představuje defacto vrchol na poli warbirdů pro FSX, avšak jedná se i o maximální vrchol z hlediska vývoje letounu pro Microsoft Flight Simulator. Real Air Simulations je na poli simulovaného všeobecného letectví stálicí virtuálního nebe přinášející na naše obrazovky čím dál lepší a vysoce kvalitní simulace letounů. Z dílny RealAir jsme mohli vyzkoušet Marchetti SF-260, Bellancu Decathlon, Scout, Citabrii, anebo také Spitfire pro FS 2004. Dnes přichází čas, kdy máme možnost poprvé vzlétnout ve zcela nové modifikaci Spitfire pro Microsoft Flight Simulator X. Spitfire pro FSX je zároveň simulátorem, který bude jednoznačně zvolen jako vůbec nejlepší titul pro rok 2008. Počkejte si a uvidíte, že nebudeme daleko od pravdy. To, jakým způsobem Rob Young k simulátoru každého letounu přistupuje nelze popsat slovy - je třeba to vidět na vlastní oči. Spitfire pro FSX je toho dalším důkazem. V praxi simulovaného letu můžete zažít stoprocentní provozní charakteristiku tohoto vysoce populárního stíhacího letounu z období 2. světové války a rozhodně by neměl tento model uniknout především těm, kteří mají zkušenost s reálnou aviatikou na jakémkoli typu letounu. Jedině skutečný pilot dokáže ocenit to, co Spitfire v praxi FSX nabízí a jak komplexní a ryzí simulátor Spitfire představuje na osobním počítači.

 

Spitfire je unikátní letoun, který mohl vzlétnout jen díky konstruktérovi J.M. Mitchellovi. Vůbec první Spitfire Mk I se dostal v létě 1938 k peruti v Duxfordu. Pár měsíců poté bylo dodáno dalších pět kusů a v zápětí na této dodávce začala sériová výroba, která dosáhla až na úctyhodných 20.334 Spitfirů a 2.566 námorčních verzí Seafire. Po celou dobu sériové výroby bylo vytvořeno též několik modifikacích s označeními LF, HF, F. Nejzajímavějším je zejména exemplář, jehož zvětšené rozpětí křídla zajišťovalo maximální komfort při letech ve velkých výškách (verze HF). V době začátku 2. světové války byly vzdušné síly RAF vyzbrojeny devíti perutěmi Spitfirů. Úspěch letounu zaručoval především jeho mnohostranné využití a tak není divu, že Spitfire po celou dobu jeho aktivního bojového nasazení operoval jak v RAF, tak také v USA a SSSR. Dodnes patří Spitfire vyhledávaným Warbirdem na mnoha leteckých „šau" a zároveň tak vždy ztělesňuje nejzajímavější letové ukázky na celém světě. Oblíbenost tohoto stroje a téměř famózní význam z něj udělaly ikonu warbirdů 2. světové války a simulovaná verze byla naprogramována především za účelem poukázat na kvalitní letové vlastnosti, stoprocentní možnost pilotáže s využitím všech úkonů, možnost nácviku létání akrobacie včetně možnosti docílit reálné odezvy během létání v nezvyklých polohách (pád, skluz i reálný průběh vývrtky je součástí...). Totéž platí o řešení pohonné jednotky a reálné zpětné vazbě během ovládání režimů motoru.

 

Simulace obsahuje následující verze:

5x Mark IX Elliptical wing
4x Mark IX Clipped wing
4x XIV Elliptical wing
4x XIV Clipped wing
1x Contra Prop Mark XIV

 

- simulace pohonné jednotky Merlin (Mark IX a XVI, XIV)
- zcela nový interaktivní virtuální kokpit (!KOMPLETNÍ!)
- speciální grafické efekty 3D kokpitu
- 3D přístroje včetně spínačů
- podpora technologie RAS „smooth Gauges"
- vysoce plynulá animace jehel (60 fps)
- detailní 3D externí modely (FSX inovace)
- zdokonalené texturování povrchu letounu
- speciální grafické efekty exteriéru
- spousta! různých reálných livrejí
- zdokonalená vazba zvukové složky
- mnoho nových kamer navíc (FSX inovace)
- pokročilá letová dynamika (bezonkurenční záležitost!)
- včetně reálné odezvy gyr. momentu
- reálné uvedení skluzu - včetně techniky pilotáže
- reálné uvedení letounu do vývrtky - včetně techniky pilotáže
- autentické chování letounu vnezvyklých polohách
- simulace managementu pohonné jednotky
- simulace závad pohonné jednotky
- ideální pro iWear VR920 VUZIX (3D HOLOGRAM)
- podrobná tištěná dokumentace
- elektronický manuál
- naprosto nenáročné na FPS vFSX!!
- Individuální scenérie základny RAF součástí! včetně AI provozu
- reálné video součástí DVD boxu
- reálné technické poznámky z originální letové příručky též (.PDF dokument)

 

Co dodat závěrem? Stačí se podívat na záběry ze simulátoru na níže uvedené obrazové příloze. Není mnoho podobných titulů pro FSX. Defacto neexistuje žádný ekvivalentní titul bez rozdílu kategorie letadel. Spitfire od Roba Younga je tou nejlepší ukázkou toho, co dokáže simulovat engine FSX. Zároveň je ukázkou techniky pilotáže bez kompromisů, aproto kvalitní knipl a nožní řízení je velmi doporučováno. K dispozici máte kromě historicky přesných verzí také zcela moderní verzi určenou pro letecké přehlídky a závody. Tato nová verze je vybavena moderními přístroji a také kompletním radionavigačním i radiokomunikačním vybavením. Pokud jste majiteli holografické vizualizace iWear VR920, pak je to právě Spitfire X, který považujeme za „benchmark" holografické vizualizace. 3D kabina je skutečně ve 3D prostoru a totéž platí o jednotlivých spínačích a hlavně letových přístrojích, které jsou zpracovány jako samostatné 3D modely. Nenáročné požadavky na hardware a přitom takové množství detailů vás snadno přesvědčí o tom, že se tato simulace stane nejlepší pro rok 2008. Teď už si jen přát, aby si vývojáři z technologie RAS vzali příklad a snažili se z možností FSX „vymáčknout" maximum. Rob Young je tím proslulý a na výsledku je to vždy zatraceně dobře znát. „Klobouk dolů", Spitfire pro FSX z dílny RAS nemá a nebude mít konkurenci na hodně měsíců dopředu. Součástí titulu je také individuálně zpracovaná scenérie základny RAF West Malling, Kent, UK obsahující jak VPD, tak také 3D objekty včetně hangáru a simulaci letištního i letového provozu (s využitím modelu Spitfire!!!), takže na letišti i v případě off_line nebudete sami... Scenérie je obzvlášť vhodná pro nácvik pilotáže Spitfire a je také ideální výchozí volbou pro pořádání on_line letů ve skupinách... To nemá chybu - létání ve skupinách na Spitfire si prostě musíte vyzkoušet.