Schweizer 300CBi

 
  • 1 z 16
 
Ideální volba pro piloty Robinsonů. Simulátorová verze přináší jak detailní grafickou složku, tak kvanta možností vycházející z podstaty seriózní simulace. HOTAS a pedály jsou doporučovány pro co možná největší simulátorový zážitek. Minimální hardwarové nároky: FS 2004 nebo FSX, Vista nebo XP, 1.7 GHz procesor, 512 MB RAM, 64 MB grafický akcelerátor, DVD-ROM. Tyto požadavky můžeme doporučit pro FS 2004 jako minimální. Lepší konfigurace vítána s přibývajícími detaily ve scenérii. I tak však Schweizer klade zvýšené nároky na hardware a s tím je třeba počítat (CORE 2 DUO doporučováno pro optimální běh animace v případě FSX, grafika 256-512 MB rovněž). V současné době neexistuje lepší komerční volba vrtulníku Schweizer 300CBi. Trackir 4 PRO doporučován z vlastní zkušenosti a praxe!!
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 615
Kategorie Letouny
 

Schweizer 300Cbi pro FSX a FS 2004 představuje ideální volbu malého kompaktního, obratného a velmi dobře ovladatelného vrtulníku pro simulátorové létání. Just Flight je na tom, pokud jde o realitu, mnohem lépe než Abacus. V tomto případě se tedy můžete spolehnout na ultra-realistickou simulaci vrtulníku Schweizer, ve které exceluje jak grafická stránka, tak simulační potenciál. Vývoj produktu trval poměrně dlouhou dobu a na výsledku je to skutečně znát. Vývoj již od počátku podléhal nejen spolupráci s výrobcem tohoto stroje, ale také s mnoha piloty, kteří tento typ létají ve skutečnosti. V případě, že se např. chystáte na pilotní výcvik vrtulníku (např. Robinson), Schweizer 300Cbi je pro vás pro simulátorové vyžití jednoznačnou volbou. Fyzikální model a způsob ovládání se od reality odlišuje naprosto minimálně. Z tohoto důvodu je tedy doporučováno využít kvalitních ovladačů - nejlépe HOTAS a vhodné pedály. Zvuková složka opět vychází z reálného záznamu a oceníte ji jak při spouštění, tak během samotného letu. Externí model vrtulníku včetně texturování je velmi detailní a každá součást je tak patrná na první pohled - ideální v případě FSX, kdy si všechny detaily můžete snadno prohlédnout z řady externích pohledů včetně možnosti plynulého zoomování. 3D interaktivní virtuální kokpit lze hodnotit velmi pozitivně, neboť nejenže obsahuje kompletní vybavení avioniky a ovládání vrtulníků, ale textury jsou navíc ve vysokém rozlišení a všechny součásti interiéru jsou tak naprosto dokonale čitelné z každé perspektivy pohledu. 2D panel rovněž nezůstává pozadu, ovšem v případě tohoto titulu doporučujeme pilotovat výhradně ze 3D. Vývojáři do modelu navíc implementovali mnoho dílčích animací, které jsou patrné jak uvnitř, tak vně kabiny vrtulníku. Simulace obsahuje několik variant vrtulníku s různým zatížením (obsazením reálnými 3D modely postav). Součástí instalace je též několik editorů: AeroLoad editor, díky němuž můžete sami rozhodnout o zatížení vrtulníku, jehož důsledek můžete poté jasně rozpoznat během pilotáže. Další utilitou je AeroPaint, díky níž máte možnost zhotovit vlastní livreje. Nechybí jak tištěná, tak velmi! podrobná elektronická dokumentace v .PDF.

- extrémně detailní 3D virtuální kokpit (vše simulováno)
- 2D panely a subpanely ve vysokém rozlišení
- nekompromisní fyzikální model
- špičkový a velmi detailní externí model
- textury exteriéru ve vysokém rozlišení
- autentický zvuk
- možnost létání podle čísel
- možnost využít reálných checklistů
- AeroLoad pro různorodé zatížení
- AeroPaint pro více livrejí
- mnoho dílčích animací - vše funkční
- lehce zvýšené hardwarové nároky

Schweizer 300Cbi považujeme v současné době za jeden z nejlepších titulů nabízející možnost pilotovat vrtulník v co možná nejreálnějším prostředí. Titul byl záměrně vyvinut pro Microsoft Flight Simulator X a již z obrázků jasně vyplývá, o jak detailní model se vlastně jedná. V případě, že hledáte seriózní simulaci vrtulníku, dnes nemáte lepší volbu. Počítejte však s částečnou optimalizací scenérie, neboť kvalita interiéru 3D kokpitu s sebou přináší mírný pokles FPS. Pokud však snížíte např. autogen, popř. speciální efekty (stínování, apod.), budete s plynulostí animace určitě spokojeni. Model byl záměrně vyvinut pro ty, kteří k pilotáži vrtulníku přistupují dle reálné předlohy a chtějí se naučit co možná nejvíce prostřednictvím klasické desktopové simulace. Ostatně tomu odpovídá též velmi bohatá elektronická dokumentace seznamující uživatele se všemi aspekty v přehledné a detailní výkladové formě. Simulaci jsme testovali a vzhledem k abnormálnímu smyslu pro detail, ji všem milovníkům rotorů můžeme vřele doporučit. V tomto případě nemůžete být zklamáni. Vrtulník létá tak, jak má!