Tiger Moth

 
 
Tiger Moth je poklad, který musíte na MSFSX rozhodně vyzkoušet! Ideální pro TRACKIR 4 PRO + 6DOF a také pro E-D GLASSES!!
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 431
Kategorie Letouny
 

De Havilland D.H.82 Tiger Moth se stal před i během 2. světové války nejvyhledávanějším cvičným letounem. Mnoho civilních pilotů té doby se učilo létat právě na tomto jednomotorovém dvoumístném cvičném i sportovním dvouplošníku. I když hlavní obliba stroje, vzhledem ke špičkovým vlastnostem, směřovala do leteckého výcviku a provozu v civilném letectví, Moth se dočkal také modifikované vojenské verze. Vojenská verze byla výrazně zesílena v důsledku potřeby větší hmotnosti i možnosti nést čtyři cvičné pumy. Osazení letounu fotokulometem, pořp. průzkumnou kamerou byla také jedna z voleb požadavků vojenství. Po celou dobu výroby se stal letoun také značným vývozním kapitálem a to především v rovině využití ve vzdušných silách mnoha států (např. Brazílie, Portugalsko, Dánsko, Švédsko) a samozřejmě RAF, která prozovala též modifikaci s plováky. Od konce 2. světové války výrobce předal celkem 8.000 letounů Tiger Moth a mnoho z nich přetrvalo dodnes právě díky přebytku letounů během válečného období. RAF mnoho letounů přeposlala do Francie, Belgie, Nizozemí a to nejen pro vojenské účely – tedy pro armádu, ale také pro obchodní účely do civilního letectví. Tiger Moth se vzhledem ke své konstrukci i vynikajícím technickým i výkonnostním parametrům stal pokladem civilního letectví a dnes defacto raritou pro pár vyvolených, kteří Tiger Moth provozují dodnes.

Technické parametry:

Řadový pístový motor: de Havilland Gipsy Major 1C o výkonu: 108 kW, max. rychlost: 172 km/h, cestovní rychlost: 145 km/h, praktický dostup: 4450 m, dolet: 443 km, hmotnost prázdná: 506 kg, hmotnost vzletová: 828 kg, rozměry: rozpětí 8,94 m, délka 7,29 m, výška 2,69 m, plochá křídla - 22,2 metrů čtverečných.

Tiger Moth v simulované verzi nám přináší zkušená vývojářská společnost Aeroplane Heaven, kterou zná většina především díky jejich vynikajícímu Spitfire (Just Flight). Vzhledem ke skutečnosti, že Tiger Moth pochází od Aeroplane Heaven, se můžete spolehnout na to, že získáte naprosto špičkový produkt bez kompromisů. Pokud s kompromisy, tak jich v tomto případě bude velmi velmi málo. Microsoft Flight Simulator X nabízí oproti verzi FS 2004 více možností a to především z hlediska modelování 3D interaktivního virtuálního kokpitu s odezvou G, více detailů souvisejících s funkčním využitím 3D kabiny a také mnoho grafických detailů a samozřejmě výrazně lepší podmínky pro modelování mat-fyz.. V důsledku toho je simulovaná verze Tiger Moth maximálně věrohodnou replikou skutečného stroje a to hlavně díky oficiálnímu leteckému klubu de Havilland Moth Club a také díky muzeu Canadian Warplane Heritage.

Jedná se o stoprocentní repliku a to nejen z hlediska grafické stavby, funkčních animačních prvků, ale též z hlediska jeho provozu během simulované pilotáže. Letoun reaguje přesně a jeho pilotáž vyžaduje stejný přístup jako ve skutečnosti. Letová obálka byla nastavena v závislosti na přesných parametrech letounu i zkušenostech reálných pilotů. Impozantní aerodynamické vlasnosti nabízejí v simulovaném modelu možnosti nácviku i pádů a všech manévrů souvisejících s reálným výcvikem na letounech s otruhovým podvozkem. Mezi stěžejní součástí patří jak externí model v dokonalých proporcích a s řadou různorodých animací, tak také interiér a  3D interaktivní virtuální kokpit obsahující fotorealistické přístroje i polstrování. Kokpit je velmi autentický a to především výhled  navozuje na simulátoru vysoce realistickou atmosféru. Součástí je v plné výbavě jak prostor přední kabiny, tak také prostroj zadního kokpitu – pilotovat můžete z obou míst! 

Součástí je:

- 8 různých verzí s odlišnými livrejemi.
- precizní replika skutečnosti
- velmi! autentický matematicko-fyzikální model
- 3D interaktivní (vysoce detailní) virtuální kokpit
- špičková 2D instrumentace (2D panely plně fotorealistické)
- fotorealistické palubní přístroje v plynulé animaci jehel
- paintkit
- 8 různých verzí
- autentické ozvučení
- dokumentace
- ideální v kombinaci TRACKIR 4 PRO + 6 DOF
- vhodný pro nácvik pilotáže letounů s ostruhovým podvozkem
- veškerá mechanizace i pilotní prostor animována (včetně vodících lan) a figurín
- možnost pilotovat z předního i zadního kokpitu
- kompatibilní s FSX a FS 2004

Simulované verze:


-DH82A trainer:
-RAF- Yellow - DF-128 RCOU
-RAF- Camouflage - R-5130.
-RAAF - Forest Green – A17-459.L-TA
-RAAF- Silver/Yellow A17-207


Livreje navíc:

-G-ANLD Maroon/Silver
-G-AJHS Blue/White/Polished Alloy
-ZK-AUD Brown/Gold/Silver

Tiger Moth v podání Aeroplane Heaven na naše obrazovky přenáší společnost Just Flight v DVD verzi a tištěnou dokumentací. Tento produkt doporučujeme každému, kdo chce získat nejrealističtější simulaci Tiger Moth, ale také všem těm, kteří preferují letouny z období, kdy létání nebylo „tak jednoduché“ jako dnes. Pokud jste příznivci co možná nejrealističtějších replik skutečnosti, tento model vás nemůže zklamat. Pokud si navíc libujete v modelech s ostruhovým podvozkem, Tiger Moth je dnes nejideálnější volbou pro toto využití. Velmi vhodný model pro TRACKIR 4 PRO + 6 DOF a ještě lepší ve spojení s E-D GLASSES WIRED/WIRELESS a to především díky famóznímu 3D interaktivnímu virtuálnímu kokpitu. Na podrobnou galerii nezapomeňte po uvedení na webu www.highinthesky.cz .

Médium PCCD ROM
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.