Twin Otter X

 
  • 1 z 25
 
Twin Otter představuje dalši volbu pro FSX. Graficky uchvátí, ovšem krevní skupina pro každého, to určitě nebude. Až na drobné výhrady v ruční pilotáži jsme poměrně nadšeni. Titul je kompatibilní jak s Windows XP, tak také s Windows Vista. I když je 3D kokpit v holografické vizualizaci velmi zajímavý, je až příliš náročný na hardware, takže pro E-D GLASSES, popř. pro VR920 to nakonec nebude to pravé ořechové. Nicméně ve 2D zobrazení je optimalizace perfektní. Na pevném disku si rezervujte volných 600 MB.
Cena 1 156,20 Kč bez DPH
1 399 Kč    
Kód produktu 641
Kategorie Letouny
 

De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter se za dobu působení letounu v aktivní výrobě stal jedním z nejúspěšnějších komerčních programů výrobce. Vzhledem k tomu, že se jednalo o projekt zajišťující snadný provoz v každém prostředí - i ve velmi náročných drsných podmínkách, stal se Twin Otter ideální platformou pro nákladní i dopravní přepravu ve špatně přístupných destinacích. STOL charakteristika navíc umožňovala operaovat i z kratších nezpevněných VPD, což opět zvýšilo popularitu letounu mezi jeho uživateli. Letoun je stejně dobře doma jak na jižním pólu, tak v náročném tropickém pásmu. Do dnešního dne je stále velmi hojně používaným letounem a stává se také zásobovací spojkou ostrovních států. I když se může zdát, že letoun nepatří mezi nejvybavenější, mnoho z nich létá dodnes v kompletní radionavigační i radiokomunikační výbavě ideální pro IFR a přesnou navigaci. Simulátor nám nakonec předkládá nefalšovaný obraz výbavy v podobě kompletní konfigurace Bendix King v duální zástavbě - včetně KLN 90B GPS a KX165A. Pravdou je, že se vývojářům Aerosoftu podařilo naprogramovat velmi detailní simulaci reálné předlohy, avšak v tomto případě máme trošičku výhrady k mat-fyz. modelu, který se nám zatím nezdá zcela optimální - zejména v oblasti vyvážení. Jsem si jist, že by patch mohl opravit tyto drobné chyby, aby se letoun stal perfektní nejen z hlediska špičkové grafické úroně a funkce avionického vybavení, ale zejména v souladu s pilotáží „na ruku". I tak však lze konstatovat, že se koupě tohoto letounu určitě vyplatí - tedy v případě, že je Twin Otter vaše krevní skupina:

 

- precizní externí model
- spousta livrejí
- tři různé typy
- vysoce detailní 3D kabina
- autentický 3D virtuální kokpit
- plně funkční 3D kokpit
- absence 2D panelu
- individuálně řešená instrumentace
- zcela autentické provedení GPS KLN 90B
- plnohodnotná IFR výbava
- dobrá optimalizace ve 2D zobrazení
- duální kokpity (možnost pilotáže z obou míst)
- SP1+SP2 kompatibilní
- 7 individuálních pohledů
- 3 odlišné interiéry
- lyžiny
- pevný podvozek
- plováky
- verze "Skydiver"
- horší optimalizace pro 3D (STEREO)
- velmi bohatá dokumentace
- výhrady k mat-fyz. modelu

 

Twin Otter X splnil naše očekávání v případě FSX a jedná se tak o další povedený letoun z dílny Aerosoft, kterému předcházel zcela mimořádný Beaver X. Graficky vývojáři nenechali vůbec nic náhodě a z hlediska grafického zpracování výhrady nemáme prakticky žádné - vše sedí. Potěšující zprávou je i dokonale optimalizované jehlové budíky ve velmi plynulé animaci. O to víc potěší, že všechny indikace byly navrženy zcela individuálně výhradně pro tento model letounu (model neobsahuje žádné defaultní budíky). GPS maniaci se vždy mohou spolehnout na vyčerpávající funkce KLN 90B a i v tomto případě vývojáři postupovali přesně podle reálného manuálu, takže je možné s letounem létat ve velmi realistických podmínkách GPS navigace. I když nám vývojáři tvrdí, že je mat-fyz. zcela realiistický včetně feedbacku, máme drobnější pochybnosti zejména v oblasti podélné osy a vyvážení. Letoun nelze zcela přesně vyvážit na daném režimu motorů, a práce s úhlem náběhu je tak zbytečně komplikovaná - např. při klesání. Možná bude zapotřebí pohrát si s nastavením ovladačů a vytvořit zcela jinou konfiguraci nožního i ručního řízení. Uvidíme časem, zda vyjde patch, nebo bude zapotřebí nastavení křivek pro Twin Otter. Titul je Windows XP a Windows VISTA kompatibilní a rozhodně nabízí všem uživatelům desítky hodin včerpávající zábavy i reálného podtextu z hlediska simulovaných aspektů.
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.