PELTOR Aviation 8006

 
PELTOR Aviation 8006 v současnosti považujeme za nejlepší vhodný model pro všechny soukromé piloty létající nejčastěji letouny typu Cessna, Zlín, ale také akrobatické typy Z-50 nevyjímaje. Díky lehkému provedení však tento model nachází využití i u pilotů turbovrtulových letadel. Již během prvního testu vás nejvíce překvapí nízká hmotnost a přitom špičkově navržená ergonomie včetně nastavení všech prvků soupravy. Poslech je dokonalý a vlastní modulace přenášena bez jediné chyby. Příjemný poslech si užijete také během komunikace s instruktorem, popř. kopilotem díky příjemnému zvuku reprodukce z interkomu. Produkt je vhodný také pro žáky, kteří si chtějí koupit vlastní značková a velmi kvalitní sluchátka. Naše vlastní testování produktu na C-172 potvrzuje ideální technické parametry i špičkové ergonomické zpracování.
Cena 9 495,87 Kč bez DPH
11 490 Kč    
Kód produktu 581
Kategorie Náhlavní soupravy
 

Společnost PELTOR působí na světovém trhu již více než 50 let a jejich produkty defacto definují celou řadu průmyslových odvětví zejména v souvislosti s používáním náhlavních souprav všech typů včetně aktivních i pasivních chráničů sluchu. Vzhledem k vynikajícím technickým parametrům, dlouhodobé záruce a hlavně trvanlivosti a efektivnosti každého výrobku, působí také výrobce PELTOR na trhu v oblasti aviatiky a na trh přináší produktovou řadu pro piloty s pevným křídlem i pro piloty vrtulníků včetně všech náhradních dílů. Náhlavní soupravy PELTOR (letecká sluchátka) pro piloty se vyznačují především technickými parametry, snadnou údržbou a téměř nedostižnými ergonomickými parametry. Toto všechno sice splňuje celá řada dalších výrobců na světovém trhu, avšak ne každý dokáže se zachováním všech těchto atributů nabídnout také nízkou cenovou relaci. Letecká sluchátka PELTOR doporučujeme právě všem aktivním pilotům i žákům v ČR neboť se jedná o produkt, který vás opravdu osloví především tím, co nabízí a ještě za zcela přijatelnou cenovou relaci, což přivítají především ti, kteří chtějí získat špičkovou značku a přitom ušetřit tisíce CZK.

PELTOR Aviation 8006 jsou letecká sluchátka ideální pro využití ve všeobecném letectví. Tuto značku i tento typ preferujeme v kokpitu malého letounu GA PŘEDEVŠÍM a to právě díky nízké pořziovací ceně a vysoce účinným technickým parametrům. Kvalitu zaručuje především ideální kombinace sluchátka HTR-330, elektretového mikrofonu MT51 a zesilovače K116 V2. Řadu technických parametrů, které používají jiné firmy působící na trhu, nadefinoval právě PELTOR skloubením těchto tří zásadních parametrů. Na první pohled není model Aviation 8006 nikterak výrazný a obrázek dost zkresluje jeho skutečnou vizuální podobu na hlavě. Co vás překvapí na první pohled je hmotnost celé náhlavní soupravy (pouze 360 g!), což bývá jedním z hlavních klíčových kritérií ovlivňující výběr leteckých sluchátek. Ideální kombinace lehkých materiálů s dokonalou ergonomií přizpůsobení každé velikosti hlavy zaručuje, že je tento model vhodný i na velmi dlouhou dobu letu, což jsme si sami vyzkoušeli v praxi. Vzhledem k erognomickým parametrům jej ocení i ženy. Model je rovněž velmi pokročilý v připůsobení technických parametrů i stavitelnosti všech pohyblivých prvků.

 

 1. Extra široký a měkce podloužený přidržovací oblouk pro pohodlné nošení i při dlouhodobém používání během dlouhých letů.
 2. Kryt s vysokým tlumícím efektem.
 3. Nezávisle pružné upevněné dráty přidržovacícho oblouku z nerezavějící pružinové oceli umožňují optimální rozdělení tlaku kolem uší uživatele. Na rozdíl od běžného oblouku z plastu zaručuje materiál zachování pružnosti oblouku bez ohledu na teplotu prostředí!
 4. Nízko položené, dvoubodové upevnění a jednoduché seřízení výšky bez vystupujících detailů
 5. Měkké a šoriké těsnící kroužky z pěnového materiálu naplněné tekutinou se zabudovanými kanálky pro vyrovnávání tlaku na ušní bubínek snižují tlak, efektivně zabraňují pronikání hluku a zvyšují komfort nošení (včetně použití slunečních brýlí!!)
 6. Ovladač hlasitosti, seřiditelnost 20 dB. Seřízení balance v pravém/levém sluchátku.
 7. Ramínko mikrofonu nabízí 4 možnosti seřízení centrální montáží
 8. Mikrofon MT51 (viz. technické parametry)
 9. Odlehčovací svorka pro odlehčení kabelu
 10. Propojovací šňůra z teplotně odolného polyuretanu s konektory ¼ STEREO a PJ068 (což je standard u téměř všech letadel všeobecného letectví. Pro Zlín Z-142 prodáváme zvlášť redukci NATO konektoru
 11. Přepínač STEREO - MONO v místě rozvětvení šňůry. Při mono-telekomunikačním spojení nastavíte přepínač na mono. Jestliže přepínač zůstane v poloze STEREO, bude zvuk přenášen pouze jedním ze sluchátek.
 12. Regulace zesilovače mikrofonu (u všech typů PELTOR) prostřednictvím dvěma DIP spínači (podrobnosti součástí manuálu včetně objasnění regulace)
 13. Tištěný manuál

TECHNICKÉ PARAMETRY:

Hodnoty tlumení: Soupravy Peltor Aviation jsou prozkoušeny a schváleny v souladu s PPE-směrnicí 89/686/EEC a patřičnými částmi evropské normy EN352-1:1993. Certifikát vydán FIOH, Laajaniityntie 1, FIN-01620 Vantaa. ID #0403

Sluchátko HTR-330: Frekvenční rozsah (32-16 000 Hz), Impedance (330 Ohm), Paralelní připojení (do 165 Ohm), Výstupní hladina hlasitosti při 0,5 V/1kHz (81,5 dB(A)), Regulátor hlasitosti (cca. 23dB)

Mikrofon MT51: Typ: elektretový uhlíkový mikrofon, Frekvenční rozsah (70-10 000 Hz+/- 6dB, Výstupní signál/citlivost elektretního mikrofonu (380 mV/220 Ohm), Impedance při připojení (150-1000 Ohm) - nízká, Napájecí napětí (7-15 V), Spotřeba proudu (20mA při 9V), Odhlučnění (28 dB při 1 kHz) včetně potlačení šumu

Zesilovač K116 V2 - dodatek: Frekvenční rozsah: 300-10 000 Hz +/- 6dB, Zesílení: 380mV/220 ohm při vstupním signálu 4mV/1kHz, Výstupní impedance: cca, 300 ohm, Impedance pro připojení: 500-1000 ohm, Napájení: 7-15V, Spotřeba: 10mA při 9V

Hmotnost: 360 g


NÁHRADNÍ DÍLY/PŘÍSLUŠENSTVÍ: v prodeji zvlášť v naší nabídce pro vás

 

HY79: obsahuje dvě výplně, dva pěnové a dva těsnící kroužky. Jednoduchá výměna díky západkovému připevnění. Výměna těchto dílů se při aktivním létání doporučuje nejména 2x ročně.

M995: Efektivní jednoúčelová hygienická ochrana mikrofonu. Zároveň se tato ochrana považuje za ideální doplněk v otevřených kokpitech - WIND PROTECTION

FP9007: lehká brašna vhodná pro všechny typy leteckých náhlavních souprav PELTOR

Model PELTOR Aviation 8006 doporučujeme každému, kdo chce získat kvalitní trvanlivý výrobek, naprosto lehké a pevné provedení, snadnou a jednoduchou kompletní údržbu (díky náhradním dílům - v prodeji zvlášť) a také kdo chce získat komfort na delších „cross country" letech. Vzhledem ke špičkovým parametrům a lehké konstrukci i ergonomii nošení, volí tento model i řada obchodních pilotů turbovrtulových letounů a také akrobatičtí piloti vyžadující, aby sluchátka z hlavy nespadla během akrobatických manévrů. Zároveň je zapotřebí zdůraznit, že při delším nošení během letu necohází k únavě ani k bolestem hlavy, což je další důležitá informace. Z vlastního testování upřednostňujeme právě PELTOR Aviation 8006 a to především díky vynikajícím parametrům a ZEJMÉNA DOSTUPNÉ CENOVÉ RELACI.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.