TrackIR 5

 
  • 1 z 5
 
Trackir5 považujeme za velký přínos letecké simulace i jiných počítačových her – zejména motorsport simulátorů, neboť rozhlížení ve 3D kabině vlastním otáčením hlavy zaručuje maximální kontrolu v každé situaci. Hardwarové nároky na provoz jsou minimální: Windows 2000, XP, VISTA (32 & 64-bit), DirectX8, Pentium II/500 MHz, 5MB HDD, 16 MB RAM, USB 1.1 nebo 2.0. Nový software pro Trackir 5 (verze 5.0) podporuje též Trackir 4 PRO. Vzhledem k rozšiřování báze kompatibility s mnoha novými i staršími počítačovými hrami i simulátory, doporučujeme sledovat průběžně aktualizace instalačního software přímo na domovské stránce a zajistit tak vždy aktuální verzi instalačního software pro Vaše zařízení TrackIR 5 pro Váš počítač.
Cena 4 785,12 Kč bez DPH
5 790 Kč    
Kód produktu 781
Kategorie Polohovací systémy
 
  • Popis
 

Hardwarové zařízení TrackIR netřeba nějak dlouze představovat. Za posledních 5 let se toto zařízení stalo pravděpodobně jednou z nejrozšířenějších periferií pro většinu virtuálních letců i běžných počítačových hráčů, neboť ergonomicky nahrazuje možnost rozhlížení v kabině letounu s využitím klasického kloboučku HAT na joysticku, vlastním rozhlížením hlavy ve všech osách 3D prostoru. Technologicky nejpokročilejší inovací z dílny Naturalpoint je právě TrackIR 5, který definitivně nahradí předchozí verzi TrackIR 4 PRO a to především díky tomu, že je v celém svém technologickém řešení mnohem vyspělejší a nabízí tak koncovému uživateli mnohem více možností včetně rychlejší doby odezvy a vyšší přesnosti rozhlížení v kabině 3D.

K čemu vlastně TrackIR v oblasti letecké simulace nejvíce přispívá? Před několika lety jsme měli možnost rozhlížet se v kabině letounu pouze s využitím osmisměrového klobouku HAT, což efektivitu rozhlížení v kabině v reálném čase výrazně snižuje, neboť ovládání na joysticku je neergonomické a především velmi nepřesné. Totéž platí v případě bojové letecké simulace, kdy např. během vzdušných soubojů jsme neměli možnost kontrolovat přední a zadní polosféru efektivním způsobem a tak zaměření cíle bývalo spíše otázkou štěstí i náhody. TrackIR je hardwarový prvek, který definitivně řešení možnost rozhlížení ve 3D kabině vlastním pohybem hlavy a to ve všech osách 3D prostoru (6DOF). Využití 3D interaktivní kabiny se tak s tímto produktem dostává do zcela jiné dimenze neboť máme možnost ovládat letoun v maximálně realistických podmínkách. TrackIR zkrátka zaručí, že váš vzdušný cíl můžete sledovat bez ohledu na to, v jaké konfiguraci pilotáže se právě necházíte. Tzv. „padlock" pohled byl s využitím TrackIR definitivně pokořen a nyní máte možnost sledovat nepřítele i ve velmi náročných podmínkách vzdušného boje. Můžete totiž kontrolovat řadu cílů současně a vždy mít maximální přehled o aktuální situaci. Totéž platí v rovině civilní letecké simulace, kdy se nám konečně nabízí možnost využívat reálné úkony a kontrolovat je vlastním otočením hlavy. TrackIR  navíc usnadňuje navigaci a např. též orientaci během létání okruhů včetně přiblížení, kdy např. po třetí zatáčce budete jasně vidět práh dráhy a podle toho adekvátně přizpůsobovat přiblížení a přistání na dané letiště (včetně vyklesávání). Celý tvar okruhu s využitím TrackIR může odpovídat reálnému tvaru okruhu, neboť kdy se nacházíte „po větru levého 31", stačí pouze otočit hlavu do příslušného směru a opravit rovnoběžný kurs s osou dráhy... Létání s využitím TrackIR je zkrátka mnohem intuitivnější, ergonomičtější a mnohem jednodušší - včetně samotných vzletů a přistání.

V případě pilotáže vrtulníků je TrackIR doslova nutností nejen pro odhad výšky nad zemí , avšak nutnost zpětné vazby vyplývající z neustálé kontroly situace prostřednictvím periferního vidění. Pro bojovou leteckou simulaci DCS: Black Shark je TrackIR pravděpodobně nejdůležitějším hardwarovým prvkem.

- třikrát přesnější než TrackIR 4 PRO
- mnohem preciznější rozhlžení v kokpitu
- mnohem přesnější využití 6DOF technologie
- širší úhlové rozpětí!
- zorné pole i zminimální vzdálenosti!
- snadné programování díky editoru
- okamžité zastoupení všech podporovaných os
- vhodné pro jakýkoli typ obrazovky (LCD, PLASMA, CRT)
- podpora všech leteckých simulátorů
- podpora DCS: Black Shark

- podpora běžných počítačových her
- aktualizace software ke stažení
- nový senzor: 640x480
- rozlišení: 96000 x 72000
- rychlost odezvy: až 120 fps!
- doba odezvy: 9 ms
- úhlová rozteč: 51,7 stup.
- USB připojení
- dlouhý kabel
- menší, kompaktní provedení
- snadné přichycení (polohovací)
- minimální hardwarové nároky

Vhodné např. pro následující letecké simulátory:
Microsoft Flight Simulator 2004, Microsoft Flight Simulator X, X-Plane 9 & 10, DCS: Blackshark, DCS: A-10 Warthog, Lock On, Flaming Cliffs 2, Rise Of Flight, Falcon BMS, atd.... (Praktický každý soudobý letecký simulátor je přímo podporován vlastním profilem Trackir 5).

TrackIR 5 je mnohem přesnější a mnohem rychlejší než předchůdce TrackIR 4 PRO. V důsledku toho je rozhlížení v kabině letounu v reálném čase možné jak na velmi výkonných počítačích s maximální možnou rychlostí animace, tak také optimální využití na slabších strojích umožňující např. rychlost animace pouze v rozmezí 20-25 fps. V důsledku toho je TrackIR 5 použitelný na všech počítačových konfiguracích a všech leteckých simulacích. Řešení ergonomického přichycení ke každému typu obrazovky (CRT, LCD, PLASMA) zaručuje snadné uchycení i na nestandardních obrazovkách typu „HD TV" a všech typech LCD panelů. Další inovaci představuje úhlový rozptyl, kdy je možné TrackIR 5 používat i z velmi krátké vzdálenosti od zdroje - např. v případě, kdy máte obrazovku jen pár desítek cm od hlavy. Toto využití zaručuje snadné využívání tohoto zařízení např. v případě motorsport simulátorů typu LFS, iRacing a též v případě, kdy máte k dispozici menší obrazovku a potřebujete mít monitor opravdu blízko.

Součást balení:

- Trackir5
- USB kabel (připojení)
- instalační CD-ROM
- tištěný manuál
- 6DOF vector
- Track Hat Tracking Cap (kšilt) součástí dodávky zdarma!


Další možné rozšíření: TRACK CLIP BLACK (v prodeji zvlášť).