FS Global Ultimate: The Americas (FSX + FS2004)

 
  • 1 z 24
 
FS Global Ultimate - The Americas přináší rozšíření elevační charakteristiky v nejvyšším možném rozlišení dat. Pokud preferujete VFR létání, popř. chcete co možná nejreálnější rozměr všech výškových bodů a terénních překážek i v okolí letišť, což může být užitečné i v případě IFR létání na příletovýhc a odletových cestách, nová verze vás rozhodně nezklame. Pokud máte peníze, doporučujeme stávající FS Global 2010 nahradit tímto novým rozlišením. Hardwarové nároky na provoz nejsou výrazné, avšak 25 GB volného prostoru na pevném disku je nutností. Výhodu rovněž představuje obsah instalace počítající s možností instalovat titul pro obě platformy simulátorů (FS 2004, FSX). Pro optimální průběh animace doporučujeme: Windows 98, Windows XP, Vista nebo W7 (32/64-bitová platforma OS podporována), 2.0 GHz procesor (Intel Core 2 Duo doporučeno), 2 GB RAM, 25 GB volného prostoru na pevném disku. DVD-ROM mechanika je též nutností.
Cena 1 809,92 Kč bez DPH
2 190 Kč    
Kód produktu 978
Kategorie Scenérie
 

FS Global je doposud jedním z nejvíce žádaných titulů pro FSX a FS 2004. Ze zkušeností doporučujeme volit tento produkt jako základ pro rozšíření obou platforem simulátorů FSX a FS 2004. Global totiž definitivně nahrazuje původní nevýraznou elevační charakteristiku terénu zcela novým rozměrem výškového rastru ve vysokém rozlišení. Výrazný a reálný horizont v simulátoru je zdaleka nejdůležitější aspekt vedení přesné navigace VFR. Pokud jde o FS Global: jedná se již o čtvrté vydání přinášející ještě o něco vyšší rozlišení než tomu bylo v případě předchozí verze FS Global 2010. Vzhledem ke značnému objemu dat na datových nosičích DVD je verze "Ultimate" záměrně rozdělena do dvou produktů, které jsou v prodeji zvlášť. Prvním produktem je právě tento titul řešící výhradně americký kontinent. Plánováno je však též rozšíření (Evropa,, Afrika, Ásie a Oceánie - viz detaily níže)*.

Druhý titul (v prodeji zvlášť od května 2011) přinese vyššé rozlišení terénu právě v Evropě (jejíž součástí je i Česká republika). Záleží tedy na každém uživateli zda hodlá investovat postupně do celé série "Ultimate", anebo zvolí ten díl, který  je bližší pro vlastní účelové využití simulátoru. Původní FS Global 2010 pracoval s datovou přeností (LOD12/9m), přičemž verze Ultimate dokáže reprodukovat přesnost LOD14/2m, což je zejména v nepříliš členitém terénu značný rozdíl.

- kompletně přepracovaná elevace
- Severní + Jižní U.S.
- 6x DVD (dvouvrstvé datové nosiče)
- LOD14/2m
- odstranění nežádoucích výběžků terénu
- lepší optimalizace FPS
- vyšší konzistence dat
- plně kompatibilní s FSX a FS 2004
- základ pro VFR létání
- !vyžaduje 25 GB volného prostoru na HDD!
- přirozenější vzhled kopců i údolí (včetně horských masivů)

*POZN: FS Global Ultimate - The Americas řeší pouze U.S.. Další tituly v podobě rozšíření FS Global Ultimate vyjdou zvlášť postupně a těšit se tak můžeme na kompletní Evropu, Afriku, Ásii, Oceánii (Austrálie, Papua - Nova Guinea, Nový Zéland, tichomořské ostrovy). Vzhledem k rozsahu nové elevační charakteristiky FS Global Ultimate je jisté, že každý zvolí ten region, který chce v simulátoru primárně létat. Otázku, kterou nám zákazníci kladou je, zda se vyplatí zakoupit FS Global Ultimate pro Evropu v případě, že již vlastní FS Global 2010. Z prvních dojmů nové verze "Ultimate" vyplývá zjištění, že nová elevace rozšiřuje možnosti VFR létání především v nepříliš členitých regionech, kam shodou okolností Česká republika patří. Jinými slovy: tam, kde jsou kopce méně výrazné a nedosahují obřích rozměrů velehor, odvádí "Ultimate" vynikající práci. Takže pokud máte peníze a můžete si Ultimate pro Evropu (v prodeji zvlášť koncem měsíce května 2011) verzi dovolit, doporučujeme Global 2010 nahradit tímto novým, efektivnějším rozhraním. V případě, že se problematikou VFR létání na území Evropy příliš nezabýváte, postačí verze FS Global 2010.

FS GLOBAL Ultimate - The Americas plně spolupracuje s dalšími produkty třetích stran typu Ground Environment, Ultimate Terrain, Real Environment Xtreme v2. Jeho vlastnosti oceníte i v řadě alternativních výrobků řešící např. topografickou situaci, či detailně vyobrazené lokální scenérie pro FSX a FS 2004 (jako např. podrobné scenérie letišť).

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.