FS Global Ultimate - Asien & Ozeanien

 
  • 1 z 14
 
FS Global Ultimate považujeme za průlomový "mesh" produkt přicházející ve správnou dobu. Na trhu se totiž objevuje celá řada alternativních "prouduktů", které sice stojí jen zlomek ceny tohoto add-onu, ale přinášejí vždy pouze jen naprosto nicotnou výseč lokálního terénu. V tomto smyslu je FS Global Ultimate (i při vyšší pořizovací ceně) zdaleka nejlevnějším add-onem elevační charakteristiky pro FSX. Zároveň však přináší nejpokročilejší technologii zaručující konzistentní vizualizaci terénu, nejvyšší možné rozlišení, minimální hardwarové nároky a hlavně opravu v podobě možností AFM utility. Hardwarové požadavky: FSX, Windows XP, VISTA nebo W7, podpora 32/64-bitové instalace OS, 1.6 GHz procesor, 512 MB RAM, 128 MB na grafické kartě. Na pevném disku však doporučujeme vyčlenit prostor o velikosti 40 GB!
Cena 1 644,63 Kč bez DPH
1 990 Kč    
Kód produktu 1089
Kategorie Scenérie
 

 

FS Global se od první verze (2005) stal nejprodávanějším add-onem scenérie a toto platí doposud u obou platforem FS 2004 a FSX. Od té doby jsme měli možnost instalovat již verzi 2008, 2010 a nyní máme možnost zakoupit nejpokročilejší verzi pro Evropu v podobě edice "Ultimate". Hlavní rozdíl oproti předchozím verzím spočívá opět ve vyšším rozlišení terénu a oproti defaultnímu terénu FS je podoba elevační charakteristiky s využitím tohoto add-onu až 250x detailnější. Výškový rastr je zpodobněn do nejmenších detailů a přináší tak reálnou vizi horizontu, kterou zejména dokážeme využít během letů VFR. Horizont je to první, co během srovnávací navigace sledujeme a reálné utváření horizontu v podobě typických výškových bodů / převýšení, nám usnadňuje vedení letounu po trati. Topografickou situace s využitím Ultimate Terrain X - Europe a Ground Environment Europe X pak jen potvrzuje přesnou VFR navigaci v rozhlehlém terénu napříč celou Evropou. Verzi "Ultimate" doporučuji především těm, kteří si mohou dovolit investovat do tohoto add-onu, chtějí výrazně rozšířit standardní možnosti FSX scenérie, vyžadují přesnost v podobě elevačního rastru v nejvyšším možném měřítku a hlavně: chtějí definitivně eliminovat problémy s nežádoucími výběžky - např. v prostorách VPD (letišť). Verze Ultimate totiž přináší integrovanou softwarovou nástavbu AFM (Aerodrome Flattening Meshes), což je nepochybně jednou z nejsilnějších stránek této nové verze FS Global. 

Během prodeje a instalace FS Global za uplynulá léta jsme se často setkávali s uživateli, kteří se nás ptali na problémy s netypickými výběžky v terénu - zejména vyvýšených "plošin" v prostorách letišť, kdy výškový terén sice odpovídal reálné nadmořské výšce letiště ve spojení s vizualizací terénu, avšak letiště v důsledku nového rozlišení elevační charakteristiky, byla často vyvýšena na nevzhledné plošině. Toto synteticky nevzhledné narušení celistvého terénu není chyba software FS Global, nýbrž důsledek omezení programového kódu FS. Jak všichni víme: Microsoft Flight Simualtor nedokáže pracovat se svažitým terénem VPD a všechna letiště FS jsou tak plochá, což s realitou nemá nic společného. Žádné letiště není zcela rovné. V reálu přistáváme na letiště, jejichž vzletové a přistávací dráhy jsou ovlivněny sestupným, či stoupavým gradientem terénu. U mnohých letišť tak přistání bývá i poměrně složité zejména s přihlédnutím na rozpočet zahájení přechodového oblouku. Tuto vlastnost v simulátoru FS nemáme možnost doposud zažít (pouze u dílčích scenérií letišť - např. z produkce Orbx). Problém absence simulace klesavého a stoupavého gradientu VPD v simulátorech FS nepříznivě ovlivnilo i produkci add-onu FS Global a z tohoto důvodu jsme mohli na některých letištích po instalaci FS Global pozorovat nevzhledné rovné plošiny... Verze Ultimate přináší řešení!

AFM (Aerodrome Flattening Meshes) je softwarová utilita (součástí instalace), kterou můžete aplikovat na jakýkoli typ letiště, na kterém se po instalaci datových souborů FS Global Ultimate výběžky objeví. V důsledku této opravy "vyhladíte" terén VPD a získáte tak synteticky přijatelnější vizualizaci terénu jednotlivých letišť bez narušení elevační charakteristiky terénu přilehlého okolí.

FS Global Ultimate - Asien Ozeanien tedy přináší nejucelenější verzi elevační charakteristiky v nejvyšším možném rozlišení (40 GB dat!) na území Asie a Oceánie a zároveň minimalizuje negativní dopady syntetického rozhraní na vizuální aspekty terénu FSX. V důsledku vyššího rozlišení terénu můžete očekávat výraznou proměnu defacto v každé oblasti pokrytí. Oproti defaultnímu výškovému profilu FSX, je terén s FS Global Ultimate až 250x detailnější. Přitom detaily, které rozpoznáte na první pohled se netýkají pouze význačných výškových bodů - např. velehor, ale i běžných kopců, údolí sloužící pro jasnou identifikaci polohy letounu v době, "kdy jedem prstem po mapě". Lety VFR, IFR tak získávají nový rozměr i např. během vzletů a přistání ve členitějších podmínkách terénu, kdy je nutné přiblížení a následné přistání přizpůsobit okolním překážkám (totéž platí u vzletů). V důsledku inovací, jež nová verze Ultimate přináší tak můžeme konstatovat, že se instalace pro obě platformy rozhodně vyplatí a pokud můžete investovat do tohoto add-onu, jistě vás produkt nezklame a výrazně obohatí standardní prostředky VFR navigace včetně obohacení letů IFR (překážky).

 

- nové elevační rozhraní pro FSX
- pokrytí Asie a Oceánie
- nenáročné na fps (!)
- 40 GB dat
- 6 oboustranných DVD nosičů
- kompletní Evropa, detailní Africa
- nové pokrytí ČR
- 250x detailnější terén
- AFM utilita! 
- obrovské pokrytí
- výhodné pro plánované VFR, IFR přelety
- snadné rozpoznání horizontu i v nižších výškách
- oproti FS Global 2012 je Ultimate na mnohem vyšší úrovni!

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.