MegaScenery X: Southern California

 
  • 1 z 52
 
MegaScenery X představuje v současné době špičku na poli fotorealistických lokálních scenérií, které můžete využít jen tak pro zábavu, pro vyhlídkové lety, pro síťové létání, ale také pro reálně vedený nácvik srovnávací navigace s využitím VFR letecké mapy. Jedná se o produkt, který není vůbec náročný na hardware a pokud vám FSX běží a jste spokojeni s plynulostí animace, pak v tomto produktu nebudete mít žádný problém. Jsme uchváceni tím, že v MegaScenery X najdete i jednotlivé budovy a v důsledku toho se jedná o unikátní příležitost vyhlídkových letů do oblastí, která v životě možná ani nespatříte na vlastní oči. K titulu je dodávána tištěná letecká VFR mapa a podrobný tištěný atlas všech letišť oblasti seznamující virtuálního letce jak s příletovými, odletovými trasami, tak také s upořádáním letiště a radionavigací v oblasti. Scenérie jižní Kalifonie má v tomto ohledu co nabídnout a budete létat a létat a létat a létat... a neuvěříte vlastním očím. Špičkový produkt pro FSX! Nezapomeňte: na disku budete potřebovat 22 GB volného prostoru! :-)
Cena 1 330,58 Kč bez DPH
1 610 Kč    
Kód produktu 622
Kategorie Scenérie
 

O titulech řady MegaScenery jsme toho již pro FS 2004 napsali poměrně dost. Dnes do prodeje zařazujeme novou produktovou řadu vývojářské firmy PC AVIATOR (Austrálie) prezentující velmi kvalitně propracované lokální fotorealistické scenérie pro FSX (s kompatibilitou pro FS 2004), které se nejlépe hodí pro nácvik srovnávací navigace na letounech všeobecného letectví. Technologicky je tato nová řada tak pokročilá, že ji s přehledem můžete používat i v případě volby rychlejšího letounu (včetně dopravních).

MegaScenery X: Southern California je titul navržený především pro FSX. Jeho fotorealistické letecké snímky jsou do enginu FSX integrovány v rozlišení 1 stopa / 1 pixel, což znamená, že byste dokázali v terénu i z dostatečné výšky lokalizovat např. i běžící zvěř. Textury však do prostředí FSX byly implementovány s přesností 1 pixel / 1 metr čtverečný, co je zcela dostačující argument pro stoprocentní možnost vedení lokální srovnávací navigace s takovou přesností, že dokážete snadno identifikovat i jednotlivé budovy! O tom jsme se nakonec přesvědčili na vlastní oči, kdy jsme po vzletu z letiště Mc Clellan (KCRQ) snadno našli mateřskou továrnu CH PRODUCTS (ohromující). Pokud hledáte vskuktu fotorealisticky neuvěřitelně detailní a reálnou scenérii, pak vás MegaScenery X: Southern California určitě osloví na stovky letových hodin.

Pokrytí terénu představuje oblast LA, vrcholky Hollywoodu s rozšířením až do San Diega, a dále pak do oblasti Palm Springs (včetně mezinárodního letiště a hory San Jacinto) až do oblasti Big Bear City (toto horské letiště byste si rozhodně neměli nechat ujít). Navštívit můžete tak známé lokace a velmi známá letiště i přímořské základny v San Diegu. Zmínit můžeme např. excelentní (Los Angeles International, Burbank Glendale Pasadena, San Diego Lindbergh International, San Bernardino, Oceanside Municipal, základnu Miramar, Ontario International, Chino, Big Bear City a mnoho dalších nádherných míst). Scenérie v praxi představuje rozlohu 18.000 čtverečných mil a každá míle nabízí stejně detailní rozlišení i kvalitu textury, což znamená, že můžete z výšky snadno spatřit zoologickou zahradu, observatoř, elektrárnu, nebo muzeum. Kromě toho umí scenérie také VFR noc, takže můžete létat VFR i během noci. Během testování jsme nezaznamenali absolutně žádný problém s FPS, ba nakopak. Plně fotorealistické detailní textury dokážout v nejvyšším možném rozlišení zastoupit i defaultní textury FSX bez toho, aby došlo ke ztrátě FPS, či zvýšených nároků na hardware a tím pádem i plynulou animaci. Vývojáři navíc nechávají rozhodnutí na každém uživateli, zda použije autogen, či nikoli. V případě, že se rozhodnete i pro Autogen, doporučujeme použít vyšší detail autogenu, aby 3D objektů ve scenérii bylo více. Na druhé straně však může autogen na některých místech překrýt fotorealistickou texturu daného objektu, který potom není z ptačí perspektivy tak dobře čitelný. Defacto je možné autogen úplně vypnout, protože to, co dokáže fotorealita, si musí každý vyzkoušet na vlastní kúži. Pravdou je, že jsme létali i se zapnutým autogenem a žádné problémy jsme nezaznamenali. MegaScenery X: Southern California je špičkový produkt, který nabízí zažít neuvěřitelně reálné vyhlídkové lety do míst, která chcete navštívit, a která možná za svůj život v reálu ani nenavštívíte. FSX Vám dává šanci prostřednictvím leteckého simulátoru.

- ultrarealistický fotorealistický terén jižní Kalifornie
- nejvyšší možné rozlišení snímků
- 18.000 čtverečných mil
- 1 pixel / 1.19 stop
- snadno najdete každý objekt v terénu
- noční textury
- špičková integrace VPD do textur
- vynikající pro nácvik VFR
- podpora VFR noc
- absolutně žádné nároky na FPS
- bohatá dokumentace (tištěná)
- atlas letišť a map (včetně SID, STAR)
- letecká VFR mapa celé oblasti (tištěná)
- 4 DVD
- FSX a FS 2004 kompatibilní

Pokud bychom měli zhodnotit naše vlastní dojmy z testování: nejlépe na tuto otázku zodpoví obrazová příloha pod popisem produktu. To jsou záběry, které jsme pořídili ve velmi plynulé animaci během letu, kdy FPS neklesá pod 25 - a to včetně výskytu ve velmi vytížené oblasti KLAX. Vývojáři sice doporučují pro slabší stroje optimalizovat grafické prostředí, avšak v tomto případě (pokud máte Intel Core 2 Duo), to opravdu není nutné. Fotorealistické snímky překvapí jak rychlostí mapování terénu na dalekém horizontu, tak také brilantní čitelností. Pozitivně musíme ohodnotit také topograficky přesné umístění všech letišť a jejich zapuštění do fotorealistických snímků. V terénu se nevyskytují žádné grafické anomálie a tato scenérie je tak ultimátní volbou pro všechny, kteří chtějí v lokální oblasti létat podle mapy v měřítku 1:500 000. Scenérii můžete ocenit také v případě on_line létání ve skupinách, popř. ve funkci „SHARE AIRCRAFT", kdy se s kolegou můžete v jednom letounu v síťovém propojení (INTERNET) vydat na nádherný a dobrodružný vyhlídkový let napříč jižní Kalifornií. Obrázky byly pořízeny z letounu Beaver X (Aerosoft - máme v prodeji zvlášť). Upozorňujeme, že následující exkluzívní záběry z testování jsou komprimovány a nezobrazují tak všechny detaily této scenérie v praxi FSX.