ASA Instrument Procedures Tutorial: Visualizing IFR

 
 
Schopnost létání podle přístrojů vyžaduje ovládnutí odlišného systému takovým způsobem, aby se každý výcvikový let v reálu co nejvíce a nejrychleji přiblížil požadovanému cíli. Studium s využitím této interaktivní pomůcky vám odhalí IFR v celé své podobě naprosto srozumitelným a efektivním způsobem. Největší důraz je kladen na detaily, avšak bez zbytečností. V důsledku precizní grafické úrovně, animací, textových dialogů, hlášení i provádění povinných úkonů, tak snadno pronikenete do podstaty přístrojového létání a téměř na první pokus snadno uspějete i na první hodině simulátoru. Produkt je též velmi vhodný jako výkladová pomůcka pro instruktory školící piloty IFR. Zároveň se jedná o vhodného průvodce během létání IFR na desktopovém simulátoru typu FS, X-Plane. Hardwarové požadavky pro spuštění aplikace PCCD-ROM jsou minimální: WINDOWS ME, 2000, XP, VISTA, procesor: 450 MHz - v případě Visty se doporučuje 1 GHz, 128 MB RAM, v případě Visty zvolte spíše 512 MB. K dispozici je třeba mechanika PCCD-ROM, zvuková karta, myš. Titul je kompatibilní i s počítači třídy Apple Macintosh: POwer PC G3 500 nebo rychlejší, 128 MB RAM, OS X nebo vyšší.
Cena 1 078,51 Kč bez DPH
1 305 Kč    
Kód produktu 807
Kategorie Simulátory
 

V případě, že uvažujete o rozšíření pilotní kvalifikace o instrumentální doložku (IR RATING - létání podle přístrojů za podmínek IFR), nejobtížnější je právě přechod ze srovnávací navigace na přístroje v kokpitu. Všeobecně se mezi instruktory doporučuje zaměřit se na mentální podstatu techniky pilotáže, posílit vlastní návyky a převtělit je do automatizovaných obrazců procedurální pilotáže s cílem přemýšlet pouze o těch věcech, které jsou v danou chvíli nejpodstatnější a pro zdařilé ovládnutí segmentu letu rozhodující. Psychická rovnoávaha a mentální síla  pilota často rozhoduje o tom, zda se v počátku létání podle přístrojů začne dařit, anebo zda se první lekce praktického létání doslova stanou noční múrou. I když se může zdát přechod ze srovnávací navigace na přístrojové létání značně obtížné, podstatné je právě pochopení základních návyků, vytváření vlastních "obrázků" o tom, jak správně vést letoun po trati výhradně podle přístrojů. Jakmile začne jeden "obrázek" navazovat na druhý, automaticky posilujete jak správnou techniku pilotáže, tak také vyšší důvěru v letoun.

Instrument Procedures Tutorial: Visualizing IFR je interaktivní PCCD-ROM aplikace, kterou pro studium vyvinul zkušený obchodní pilot a instruktor létání David Howarth, jehož společnost působící v Africe, zajišťuje efektivní pilotní výcvik, při kterém využívá vlastních zkušeností a k lepším výsledkům během výcviku používá interaktivní doprovodné simulační scénáře, které produkuje u vydavatelství ASA. Nejúspěšnější učební pomůckou objasňující principy přístrojového létání v praxi, je právě Instrument Procedures Tutorial: Visualizing IFR. Každý segment přístrojového létání David považuje za imaginární mozaiku skládající se z několika prostých obrazců utvářející dokonalou vizualizaci komplexní problematiky IFR včetně precizního zvládnutí techniky pilotáže. Jinými slovy: od srovnávací navigace se IFR liší především v tom, že většina pilotů sleduje dosažení cíle (tedy zdařilého letu) jednotnou metodou. Během létání přístrojů nelze na jasně formulované otázky odpovídat svou vlastní invencí. Vše má jasný, ucelený řád, jehož cílem je zjednodušit pochopení létání podle přístrojů a zeíslit tak vlastní bezpečnost letu v podmínkách IMC Výhoda tohoto interaktivního simulátoru spočívá v tom, že dynamickými výrazovými grafickými prostředky staví pilota před jednotlivé scénáře letů IFR v posloupné návaznosti. Na jedné obrazovce tak můžete vidět jak příletovou mapku STAR, tak také profil sestupové dráhy na letiště během přesného přiblížení a zároveň veškerá data stím související včetně reálně zobrazených přístrojů ukazující na přístrojích ty údaje a indikace, na které si v dané konfiguraci letu zvykáme během praktického létání v reálném letounu. Zároveň s těmito špičkovými grafickými vstupy do hry vstupuje komplexní popis v podobě textových dialogů sdružující jak výklad té které procedury, tak také nutnou radiokomunikaci, provádění povinných úkonů, apod. Snadno a rychle tak okamžitě pochopíte každou oblast procedurální pilotáže bez nutnosti složitých a rozsáhlých výkladů. Samostatnou nástavbou interaktivní přípravy je také vestavěný navigační simulátor ilustrující orientaci letounu na trati vúči radionavigačním zařízením.  Učební pomůcka je vhodná jak pro studium doma, tak také hromadnou výuku v učebně spolu s instruktorem.

 

- snadný a srozumitelný výklad IFR
- špičková grafika, obrázky, animace
- vestavěný navigační simulátor
- reálné situace NAVAIDS, SID, STAR
- autentické scénáře
- nácvik vizualizace IFR
- schopnost rozlišovat to nejpodstatnější
- srozumitelný textový výklad
- v anglickém jazyku
- PCCD-ROM Win aplikace
- POH v tištěné podobě součástí

Produkt je kompletně v angličtině (velmi jednoduché a srozumitelné) a je též kompatibilní jak s běžnými počítači Windows PC, tak také s počítači Apple.

Médium PCCD ROM
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.