Flight School

 
  • 1 z 16
 

Flight School je počítačová hra pro nejmladší generaci, popř. virtuální piloty, kteří začínají s létáním na počítači. Ti starší, skalní příznivci FS pokud chtějí podpořit Dovetail Games a nové pokračování FSX, které vyjde v úplně nové podobě koncem tohoto roku, by si ji měli zakoupit také. Kritika není na místě, protože to, co je deklarováno, je součástí obsahu. Hardwarové požadavky: Windows® 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit výhradně), Dual Core, 2.5 GHz, 4 GB RAM, 512Mb VRAM- 1Gb(DX11) - doporučujeme. Poznámka : Laptop verze této výkonnosti mohou s ohledem na kompatibilitu chipsetu s programem fungovat, avšak bez záruky na dokonalou optimalizaci a bezproblémový průběh FPS. Dále je zapotřebí zajistit: irectX®: Verze 11, připojení k internetu, 25 GB volného prostoru na pevném disku

Cena 404,96 Kč bez DPH
490 Kč    
Kód produktu 1524
Kategorie Simulátory
 

Dovetail Games navazuje na Microsoft a je to právě tato firma, která se následující roky bude starat o nejpopulárnější sérii "FS" v oblasti produkce tzv. pokračování letecké simulace v bývalé režii společnosti Microsoft. Dovetail Games již zahájil svou produkci na téma letecké simulace prvním počinem v podání Microsoft Flight Simulator: Steam Edition, který se na trhu ujal docela dobře a stále je o tento produkt mezi příznivci letecké simulace zájem. Nakonec: přece jen se jedná o nejaktuálnější verzi FS s celou řadou drobných vylepšení.

Tento rok je v tomto ohledu rokem průlomovým, protože možná ještě dříve než na podzim, vyjde z dílny Dovetail Games plnohodnotná nová verze simulátoru FS. Jméno simulátoru ještě neznáme, avšak nový titul má navázat na to, co od simulátorového létání očekává komunita nejskalnějších příznivců tohoto žánru. V té době bude čas odložit FS Steam Edition a FSX, protože tu bude důvod létat něco nového, moderního, lépe optimalizovaného a snad graficky zdařilejšího. Předznamenáním této očekávané nové verze je právě Flight School. Jedná se o jakousi "ochutnávku" toho, co si můžete představit pod pojmem "nový FS nové generace" a však s celou řadou kompromisů, neboť Flight Shool není tím skutečným simulátorem obsahující to, co většina očekává. Jedná se pouze o počítačovou hru s tématem letecké školy pro začínající - tedy ty uživatele, kteří s virtuálním létáním začínají. Těm je Flight School ve stávající podobě určen. Co nám Flight School dokáže nabídnout již nyní a proč bychom si jej měli nainstalovat na pevný disk? Flight School nabízí možnost okamžitě létat na dvou letounech a zažít spoustu interaktivních misí a leteckých výzev v podobě skriptovaných scénářů s podtextem "letecké školy". Máte tak možnost se spíše zábavnou formou seznámit se základy pilotáže a dokázat ovládnout základní charakteristiky techniky pilotáže. Faktem je, že motiv "flight school" - tedy téma zaměřující se na základy létání interaktivní výukou počítačového (herního) programu, je třeba brát se značnou rezervou. Stále je to hra určená začátečníkům a tedy musí být zejména zábavná a jednoduchá. Praxe reálné letecké školy včetně metodiky, se od toho, co nabízí Flight School značně liší prakticky již od prvního vzletu. Je to špatně? Není, je to totiž počítačová hra a finanční investice plně odpovídá tomu, co v praxi virtuálnímu létání nabízí a komu je tento program vlastně určen.

Nyní k tomu nejpodstatnějšímu: pro koho je tento titul určen a proč je často v médiích kritizován? Rád bych v této souvislosti uvedl několik dost podstatných faktů. Flight Shool je dobrá hra s leteckou tématikou pro nejmladší generaci a pro začínající virtuální piloty. Je to taková pohodová škola hrou o základech létání a to je pro děti to nejpodstatnější. Hrají si s letadly, dokážou pochopit základní příkazy a dokážou spolupracovat s celou řadou syntetických pomocníků na obrazovce (grafické symboly, navádějící šipky, apod.). A navíc: cítí se, že sedí v kokpitu letounu a že jej ovládají... V tomto smyslu musím potvrdit, že pro nejmladší kluky - piloty, je Flight School opravdu dobrý, protože nabízí dostatek potenciálu a celkově se budete docela dobře bavit a ještě si zalétáte. Resp. ti nejmladší budou v pohodě létat za vás, což jistě potěší. Finální verditk - můj osobní, jsem ponechal stranou a zeptal se mého osmiletého kluka, který už umí docela solidní ILS přiblížení... jak na Flight School pohlíží on sám.

"Mně se to líbí, je to hezký, můžeš lítat, plníš mise, získáváš trofeje, grafika je super"....

Takže tak. Tím se chci dostat k tomu nejpodstatnějšímu. Dovetail Games, ačkoliv zaměstnal Stephena Hooda z Codemasters, bude v prodeji úspěšný, protože tímto produktem míří na generaci nejmladších pilotů a naprostých začátečníků. Ti, kteří program kritizují, jej kritizují zejména z těch důvodů, že jsou více než 25+ let zvyklí na FS od Microsoftu, na X-Plane od Austina Meyera a na Prepar3D, či DCS. Mají spoustu joysticků, panelů, příruček a add-onů a ve virtuálním nebi si hrají na piloty stejně tak, jako ty nejmenší, jen k tomu mají o něco více propracovaný program a za tu dobu získali spoustu zkušeností. Přesto však stále platí, že mnoho z nich, kteří na Airbusu mají na IVAO odlétáno více než 500 hodin, si s malou Cessnou s bočním větrem v reálu příliš neporadí... Kritika tedy není na místě. Simulátor v podobě titulu Flight School je počítačová hra pro ty, kteří se simulátory začínají a těm je tento produkt určen. Čekat od tohoto malého programu totéž, co od X-Plane, P3D nebo FS je zkrátka nemožné, protože je naprostý nesmysl srovnávat Flight School s P3D v současné podobě.

My, kteří čekáme na to, co nám Dovetail přinese na naše obrazovky v podobě "core" simulátoru navazující na FSX, musíme být trpěliví. Zatím je tento simulátor stále ve vývoji, počkejme si tedy na to, až jej Dovetail Games vydá, pak můžeme srovnávat. Pokud však chcete, aby nová generace FS v závěru tohoto roku vypadala opravdu dobře, musíte věřit Dovetail Games a tím pádem doporučujeme Dovetail Games podpořit i formou nákupu tohoto produktu (Flight School). Jedině tak totiž můžeme docílit toho, že se skalní příznivci FS dočkají plnohodnotného nástupce FSX. Dovetail Games je totiž tím jediným vývojářem, který má v tomto ohledu vše pod kontrolou.

Co se mně osobně na Flight School líbí dnes? Režim "FREE FLIGHT" obsahuje možnost létat prakticky kdekoli - včetně využití plánovače letů a možnost vzletů a přistání na více než 25.000 letišť z celého světa (ČR nevyjímaje). Navíc připravovaný Twin Star, ačkoliv nejsem fanoušek tohoto letounu, je v přípravě a před vydáním.

Součástí nabídky programu je následující:

- dva detailně zpracované letouny určené k výcviku: Piper PA-18 Supúer Cub, Piper PA-28 Cherokee
- interaktivní "zápisník letů" shromažďující cenné informace o průběhu výcviku od prvního vzletu
- individuální profil pilota (tzv. avatar), který používáte v simulátoru během létání
- 15 zábavných interaktivních skriptovaných misí objasňující základy pilotáže
- LAPL, PPL, noční létání
- 9 speciálně náročných misí
- možnost okamžité možnosti režimu "FREE FLIGHT" v plošném měřítku celého světa
- 25.000 letišť k dispozici (FREE FLIGHT REŽIM)
- jednoduchý a intuitivní plánovač přeletů
- přehledné a vysoce moderní GUI (menu simulátoru)
- 64-bitová podpora soudobého hardware
- vynikající optimalizace a FPS
- přepracovaný model ŘLP (interaktivní podoba ATC v mluvené podobě)
- zdařilý zvuk i vyvážené vlastnosti fyziky odpovídající náplni programu
- plně interaktivní 3D virtuální kokpity letounů
- plná podpora TRACKIR 5
- podpora TOBBIEYEX a VR se očekává
- podpora DIRECT X leteckých ovladačů
- možnost létat s myší i klávesnicí (alternativa)