Tracon

 
  • 1 z 7
 
Harrdwarové požadavky: 1.2GHz procesor (3.0GHz doporučujeme), 1GB RAM pro Windows XP a 1.5GB pro Windows 8, 7 a Vista (3GB doporučujeme pro XP a 4GB pro Windows 8, 7 a také Vista), 256MB VRAM, (512MB recommended), Windows 8 / 7 / XP / Vista, 700 MB volného prostoru na pevném disku, zvuková karta, myš podporující dvě tlačítka. V nejlepším případě 2-3 monitory - nejsou podmínkou, ale za účelem maximální reality lze rozhodně tři monitory doporučit.
Cena 1 231,40 Kč bez DPH
1 489,99 Kč    
Kód produktu 1498
Kategorie Simulátory
 

Pokud je řízení letového provozu (ŘLP) oblast, která vás zajímá a chcete pro svůj osobní počítač získat software, který vám nejlépe objasní práci leteckého dispečera, software Trackon je rozhodně tím nejlepším. Program samotný nabízí vysoce komplesní strukturu ovládání, pokročilé vlastnosti umělé inteligence, podporuje přímo ovládání modulací vlastního hlasu (speech recognition technology) a navíc máte možnost zažít kromě rutinního řízení též spoustu adrenalinových situací během řešení nouzových situací. Tracon (Terminal Radar Approach Controls) nabízí maximální výzvu všem příznivcům řízení letového provozu a to jak začátečníkům, méně zkušeným, tak i nejpokročilejším uživatelům. Úroveň obtížnosti lze prizpůsobit vlastním schopnostem. V případě tohoto programu se nejedná pouze o zajištění správných rozestupů mezi jednotlivými letouny, řídíte kompletní přílety a odlety, spravujete příslušné sektory, nad kterými máte dohled a v případě neobvyklé situace můžete pozitivně přispět i k vyřešení nouze na palubě dopravních letounů. Bezpečnost letového i letištního provozu je téma, které nejlépe dokáže odhalit právě Tracon. Kromě obrazovek radaru budete mít na očích i aktuální meteorologickou situaci (weather radar). Podpora ŘLP v extrémních podmínkách IMC je přesně to, co vás na tomto programu zaujme nejvíce.

Nejedná se o akční verzi, žádnou arkádu, nýbrž o poměrně složitý, profesionálně strukturovaný program vycházející i v maličkostech (právě symboly na obrazovce radaru, včetně další grafiky) výhradně z reálné předlohy. Hardwarové požadavky jsou zcela vyhovující a pokud máte zkušenosti s reálným, či virtuálním létáním, není na škodu vžít se do role leteckého dispečera. Podrobná dokumentace ke studiu je součástí.

 


Doporučujeme:

Ačkoliv je možné program provozovat na jediné obrazovce, v praxi je to velmi nepraktické. Doporučujeme dva, nejlépe tři samostatné monitory (je tedy zapotřebí disponovat grafikou umožňující připojení více monitorů). V případě, že je toto pro Vás takřka neúnosné, podpora Matrox Triple Head2 GO je plně k dispozici (integrována přímo v programu). Dále je zapotřebí pořídit si vysoce kvalitní mikrofon - nejlépe sluchátka s mikrofonem se solidním zdvihem modulace a celkovou citlivostí.