X-Plane 11

 
Akce Efekt lupa
  • 1 z 17
 

Minimální hardwarové požadavky: Operační systém: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10, LINUX, Mac, Procesor: (CPU): Dual Core 2,5 GHz, Operační paměť RAM: min. 4GB RAM, Volný prostor na pevném disku: 80 GB, VRAM 3D grafického akcelerátoru: 1024 MB.... Doporučené hardwarové požadavky: Operační systém: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10, LINUX, Mac, Procesor: Multicore procesor (CPU): Quad Core 3,0 GHz, Operační paměť RAM: 16-20GB RAM, VRAM 3D grafického akcelerátoru: Direct X11/ 4GB VRAM, Volný prostor na pevném disku: 80 GB. X-Plane 11 je pro všechny pířznivce tohoto typu simulátoru dalším logickým krokem. Létat verzi 10 na osobním počítači již nemá smysl, protože verze 11 je oproti předchozí verzi na mnohem vyšší úrovni jak z hlediska ovládání (uživatelské rozhraní), tak také z hlediska konečně solidně zpracovaných interiérů letounů základní nabídky. 

Běžná cena 2 390 Kč
Ušetříte 400 Kč (–17 %)
Cena 1 644,63 Kč bez DPH
1 990 Kč    
Kód produktu 1545
Kategorie Simulátory
 

Konkureční prostředí v oblasti civilních leteckých simulátorů sílí zejména kvůli značnému progresu titulu P3D (Lockheed Martin) a také aktivitám spojených se strategií nového majitele FSX kódu - tedy firmy Dovetail Games, která se chystá vydat zbrusu novou verzi FS na koneci tohoto roku. Současně na trh vstupují inovace v podobě VR (technologie spojené s virtuální realitou znamenající značný posun v oblasti soudobé videoherní zábavy). Grafické chipsety současnosti již umožňují všechny tyto význačné technologické inovace a záleží na každém výrobci leteckého simulátoru, zda dokáže nejen držet krok s technologiemi IT, ale zda dokáže současně uspokojit každého uživatele nejen obsahem, ale též způsobem ovládání - tedy tím, jak co nejefektivněji a současně nejsnáze dokázat využít nabídky příslušného programu. V tomto směru byl X-Plane odjakživa titulem, který v této sféře značně zaostával za konkurencí a to by se v první řadě mělo změnit právě v nově připravované verzi X-Plane 11. X-Plane 11 má přinést celou řadu inovací, vylepšení, integrity zasahující nejen to, jak celý simulátor bude na obrazovkách monitorů vypadat, ale zda dokáže vnést trochu světla i do moderních technologií ovládání včetně podpory VR. V tomto smyslu budeme muset ještě nějakou dobu vyčkat, nicméně stále platí to, že X-Plane 11 bude v celé historii existence simulátoru X-Plane tím nejpokročilejším, který lze na osobní počítač nainstalovat.

Pozitivní zjištění v případě X-Plane 11 je samozřejmě skutečnost, že myslí na všechny uživatele "světa", tedy bez rozdílu a příslušnosti prostředí, do kterého chcete X-Plane 11 instsalovat. Je to jediný letecký simulátor na trhu podporující PC/WIN, MAC/OS, LINUX a to je rozhodně jedním z pilířů plošného pokrytí uživatelů, kteří preferují alternativní operační systém oproti nejrozšířenější platformě Windows. 

Výrobce slibuje zcela neopakovatelný letecký zážitek. Nový 3D grafický engine, nové stínování a celkově nový fyzikální model osvětlení scenérie, stínování, ale i vykreslování terénu na horizontu. Grafické efekty podporující DX11 nabídnou tedy nové expresívní výrazové prostředky v plně dynamickém prostředí. To vše s ještě lepším průběhem FPS - tedy nadstandardními fcemi optimalizace. Mezi další vylepšení patří zcela přepracované audio simulátoru. 3D zvuková složka nabídne vysoce realistické samply v maximálním rozlišení a s dynamickou strukturou generování zvuku v závislosti na jeho zdroji. 

Zmínit musíme též záměr vývojářů podpořit technologii generování prostředí (OPEN STREET map kartografické podklady) s plně automatizovanou integritou generování zemského terénu v nejvyšších detailech včetně dynamického okolního prostředí. Součástí standardní verze bude více než 3000 letišť z celého světa na zcela jiné grafické úrovni. V neposlední řadě bychom měli upozornit i na nové GUI (grafické prostředí ovládání programu) a též zcela přepracovanou databázi letounů a vrtulníků. Letouny základní verze by měly být na shodné úrovni zpracování - včetně plně funkčních 3D kabin ve vysokém rozlišení (tedy prý již žádné "freeware" vypadající letouny v základní verzi simulátoru).

- nový grafický 3D engine 
- nové grafické prostředí ovládání simulátoru (GUI)
- nové 3D interaktivní kabiny letadel
- nová fyzika světelných efektů, stínování
- nová fyzika 3D zvukové složky
- více integrity Open Street Map databáze
- více než 3.000 letišť na vysoké grafické úrovni
- více výrazových prostředků spojených s DX11
- lepší optimalizace
- potenciál dalšího vylepšení (v čase bezplatných nástaveb ke stažení)

Médium DVD ROM