Flight 1 Ideal Flight X

 
  • 1 z 5
 
Ideal Flight je jedním z programů představující plánovač letů pro každého bez nároku na zkušenosti uživatele. Tento typ elektronického plánování je srozumitelný každému a navíc bez ohledu na to, o jaký typ přeletu se jedná. Podpora počítá jak s menšími motorovými letouny (GA), tak s dopravními letoun. Součástí jsou však i doporučené postupy pro bezmotorové létání, či rotory. Hardwarové nároky: Microsoft Flight Simulator X (SP2 nebo Acceleration Expansion Pack), Windows 7, Vista nebo XP / SP2, 2 GHz Dual Core nebo lepší, VRAM 256 MB nebo vyšší, 2 GB RAM, 30 MB volného prostoru na pevném disku.
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 1148
Kategorie Specializace
 

Ideal Flight představuje možnost využití plně automatizovaného elektronického plánování letů pro FSX. Ve standardním simulátoru FSX sice máme možnost připravit dle jednoduchých atributů letový plán, ten však představuje velmi omezenou možnost plánování bez možnosti volit individuálně podmínky letového plánu. Ideal Flight reprezentuje jednoduchý, přesto vyčerpávající plánovač letů bez ohledu na délku, či povahu letu. Zároveň se jedná o program, který může ovládat defacto každý a to i bez zkušeností s reálnou aviatikou. Každý letový plán je totiž možné naplánovat s využitím automaticky generovaného průběhu letu a v tomto případě je možný přelet trvající jen pár minut, anebo komplexní transatlantický přelet na dopravním letounu.

Nejedná se však pouze o plánovač letů, nýbrž i nástroj podporující možnost generování podmínek počasí včetně dalších programových nabídek přinášející např. též letecký "kariérní" interaktivní mód simulace. Každému zhotovenému plánu předchází brífink a po uskutečněném letu můžete využít i nabídky poletové analýzy - debrífinku. Automatizovaný plánovač letů počítá s množstvím samostatných filtrů, které můžeme libovolně ovlivňovat dle různých kriétérií. V tomto směru dokáže program uspokojit jak VFR, IFR létání na menších letounech (GA), tak i mezinárodní a transatlantické lety dopravních letounů.

Grafické uživatelské rozhraní je nadmíru jednoduché i pro laiky a plánovač  je tak vhodný i pro méně zkušené letce, popř. ty, kteří nemají příliš mnoho času a přesto chtějí svůj přelet přizpůsobit co možná nejreálnější podobě.

 

- automatický plánovač letů
- kompatibilní s FSX i add-ony
- zhotovené profily letu (templates)
- samostatný interaktivní kariérní mod
- různorodé filtry pro optimální povahu letu
- HTML brífink a debrífink
- součástí skripty motorového létání
- součástí skripty bezmotorového létání
- součástí skripty pro vrtulníky
- podpora GA i dopravních letounů
- možnost plánování transatlantických přeletů
- účelové lety
- podpora počasí
- osobité GUI + menu v FSX
- analýzy
- možnost volitelných podmínek počasí
- knihovna nainstalovaných letounů s náhledem
- mapové podklady, vyhledávače
- tapety pozadí plochy
- žádné zvýšené hardwarové požadakvy na FPS
- podpora add-onů pro FSX (letadla, scenérie)
- "myšoidní" záležitost (drag & drop) ovládání
- celosvětové pokrytí (FSX)
- bohatá dokumentace, on screen help