FS Discover!

 
  • 1 z 12
 
Hardwarové nároky jsou naprosto minimální. Pokud vám funguje FS, pak FS Discover! nevyžaduje žádný speciální hardwarový požadavek. Ve vší podstatě se jedná o ultimátního zeměpisného průvodce a skvělý nástroj pro tvorbu vlastních vyhlídkových letů. 2D mapa, možnost editace a správy komplexní databáze včetně downloadu datové dávky POI zaručuje zábavu nejen na poli OFF_LINE, ale především též na poli ON_LINE využití.
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 585
Kategorie Specializace
 

Microsoft Flight Simulator 2004 A Century of Flight, tak jako Microsoft Flight Simulator X nabízejí možnost létat prakticky kdekoli na světě. Kromě toho, že nám simulátory poskytují dostatek výukového potenciálu i studijního materiálu včetně nespočet možností nácviku reálné pilotáže VFR / IFR, mohou být obě platformy také samostatným virtuálním světem. Nabízí se nám možnost virtuálně navštívit oblasti, do kterých se možná za celý náš život ve skutečnosti ani nepodíváme. Virtuální cestování letadlem je další možnost, jak využít FS a obohatit tak princip simulátorové podstaty o kontext ryzí zábavy. Díky velmi detailnímu grafickému prostředí FS 2004 a FSX můžeme navštívit prakticky jakékoli letiště, které je umístěné přesně v souladu se skutečností. Proč tedy více neprozkoumat přilehlé okolí Bernu ve Švýcarsku? Proč si neprohlédnout Matterhorn a cestou ze Švýcarska prozkoumat Bodensee a přistát na letišti ve Friedrichshafenu? Zajímá Vás Mt. Everest, Colorado, Los Angeles, Santa Catalina, Las Vegas, San Francisco, Florida, Hawaii, nebo třeba Švédsko? Chcete se podívat do Britské Kolumbie, anebo strávit pár příjemných dní v Innsbrucku? Ve FS můžete zavítat kamkoli, záleží pouze na Vás, zda podniknete výpravu po Evropě, nebo třeba v U.S.. Často však chceme odhalit řadu zajímavých míst a ne vždy se nám to daří právě proto, že naše vlastní zeměpisné znalosti nejsou dostačující. Chybí nám průvodce a použití leteckého atlasu nebo mapy v místech, se kterými nejsme předem seznámeni, může být frustrující.

FS Discover nabízí řešení jak pro zkušené aviatiky dobrodruhy, tak také pro naprosté začátečníky. Můžete si být jistí srovnávací navigací na území ČR, tam, kde to bezpečně znáte. Zkušenosti s porovnáváním terénu a mapy v místech, která jsme nikdy předtím nenavštívili se však různí a vzhledem k mnoha nedokonalostem topografické situace obou simulátorů nám veškeré výpočty i letecké mapy mohou být často k ničemu. I když je dnes platforma FS na velmi vysoké úrovni z hlediska vizuální navigace (případ FS 2004 ve spojení s Ultimate Terrain Europe + Ground Environment, FS Global 2008), FS Discover nabízí možnost snadného odhalení všech zajímavých míst kdekoli na světě ve velmi prosté formě. Ve vší podstatě se jedná o PRŮVODCE v pravém slova smyslu, o navigační nástroj, jednoduchý plánovač letů v jediném produktu. Program ve své databázi obsahuje přes 3.6 miliónů zeměpisných událostí na celém světě. Obsahem je však také 1900 význačných bodů hlavního zájmu (FSX) a 600 bodů v případě FS 2004. Odhalena jsou tak všechna místa, která se vyznačují také individuálními 3D objekty, které Microsoft do simulace vložil záměrně.

Identifikace těchto míst náleží následující struktuře: hory a pohoří, řeky a potoky, jezera a přehrady, údolí, pláže, národní parky, ostrovy a poloostrovy, přístavy, ledovce, lesy, vodopády, kanály, mosty, apod... FS Discover! Nabízí také možnost využívat jednoduchou 2D mapu, na které můžete vidět nejen názvy a umístění všech těchto význačných bodů, ale také nejbližších letišť. Snadno se tak můžete přenést do scenérie vašeho vyhlídkového letu. Dokonce je možné na této mapě zhotovit vlastní jednoduchý letový plán. To vše potom lze klávesovými zkratkami přímo zobrazovat vně kokpitu vašeho letounu - tedy PŘÍMO V SIMULÁTORU. Jednoduše letíte a vidíte názvy vrcholků hor přímo ve scenérii. Výhoda však také spočívá v tom, že můžete snadno vytvořit VLASTNÍ ZEMĚPISNÉ UDÁLOSTI a tyto přidat snadno do komplexní databáze a obohatit tak např. i naši zemi Českou republiku o řadu typických význačných bodů. Soubory navíc můžete sdílet on_line a s přáteli kamarády vyměňovat jednotlivé databáze zeměpisných událostí pro jednotlivé lokace (POI FILES).


-průvodce zeměpisných událostí pro FS 2004 a FSX
-zobrazení názvů událostí přímo v simulátoru během letu
-stovky a tisíce jmen událostí - databáze
-možnost vytvářet vlastní zeměpisné události
-možnost sdílet soubory POI
-snadné GUI formou 2D mapy a klávesových zkratek
-možnost přepnutí názvů do 3D zobrazení
-možnost využít automatického průběhu letu
-nenáročné na FPS
-možnost editace událostí včetně mazání
-možnost aktualizace dat zeměpisných událostí on_line

FS Discover! považujeme za jeden z nejmarkantnějších titulů poslední doby. Jeho hlavní výhoda spočívá opět v podpoře obou platforem. Instalovat jej tedy můžete jak do verze FS 2004, tak také do simulátoru FSX. Přínosem je především snadné použití a obrovské množství zeměpisných událostí.Navíc se nám nabízí možnost editovat události např. právě v ČR a docílit tak přehledného "FS ATLASU" přímo v simulátoru. Jsem si jist, že se tento titul rozhodně vyplatí a to především v souvislosti s nástavbami Ultimate Terrain Europe + Ground Environment + FS Global 2008.