Ultimate Traffic 2: 2013 Edition

 
  • 1 z 30
 
Vysoce komplexní add-on pro FSX, jež dokáže v reálném čase zprostředkovat současně jak maximálně komplexní provoz aerolinkových společností (včetně CARGO letů), tak i provozu malých turistických i sportovních letounů (všeobecné letectví). Celá řada fcí navíc uspokojuje i ty uživatele, kteří se např. zabývají spotterskými aktivitami. Hardwarové požadavky: FSX, SP2 nebo Acceleration Expansion Pack), Windows XP, Vista nebo Windows 7, 2,8 Ghz (IntelCore Duo doporučován), 2 GB RAM, 256 MB VRAM (512 MB doporučeno), 5,15 GB volného prostoru na pevném disku (HDD).
Cena 1 155,37 Kč bez DPH
1 398 Kč    
Kód produktu 1198
Kategorie Specializace
 

Titulů zaměřujících se na aspekty simulace letištního i letového provozu je pro FSX a FS 2004 dlouhá léta několik. Každá nová verze přináší více a více nových možností. Popularita všech produktů tohoto typu je však zajištěna mezi uživateli především tím, že každý z produktů se zaměřuje na dílčí obsah různorodým způsobem a v důsledku toho nabízí rozmanitější využití i v těch oblastech, které na první pohled nejsou zas až tak důležité. Jednou z novinek tohoto typu je i Ultimate Traffic 2: 2013 Edition, který vznikal od základu téměř tři celé roky. Na nové verzi (edice 2013) se současně podílelo několik vývojářských skupin zaměřující se úzce na technologie umělé inteligence (AI) v simulátoru FSX. Mezi hlavní studia patří: Flag Mountain Software, AI Aardvark, The Fruit Stand. Nová edice (2013) využívá nejnovějších technologií AI a přitom nabízí ještě celou řadu užitečných fcí navíc. Klíčem k úspěchu této nové verze však zůstává úzká specializace zaměřující se především na komplexní aerolinkový provoz napříč celým světem klasifikovaného vzdušného provozu (FSX).

Součástí nové verze (2013 Edition) je více než 550.000 reálných letových řádů skutečných aerolinkových společností v reálném čase, což znamená, že simulátor dokáže vygenerovat až 550.000 samostatných přeletů dopravních letadel typických pro transatlantické, mezinárodní lety a též lety určené pro místní dopravu s využitím typických i méně typických letounů. Totéž platí u simulace přepravy CARGO (tedy nákladní přeprava všech CARGO společností). Letové řády dopravců tak dokážou v reálném čase pokrýt defacto každý kout světa.

Kromě toho program generuje v reálném čase navíc též přelety všeobecného letectví a v tomto smyslu nabízí až 1.300.000 reálně zhotovených VFR, IFR letových plánů malých turistických i sportovních letounů operujících jak z řízených letišť, tak také z neřízených letišť. Ve skutečnosti se tak jedná v reálném čase o více než 1.3 milionu letových plánů všeobecného letectví. Letouny GA operují mezi 6.400 letišti a nabízí až 2.5 milionů letových hodin každý týden.

Veškerý letištní/letový provoz v reálném čase zprostředkovává až 100 samostatných aerolinkových společností. V důsleku toho se můžete spolehnout nejen na reálnou podobu všech livrejí, tale také úplnou flotilu každé společností. Součástí je 90 různých typů letounů a více než 1600 různorodých livrejí typických pro každou společnost, která je součástí.

Z hlediska aktivity každého letiště bylo vybráno nejvytíženějších 6000+ destinací, na kterých současně probíhá v reálném čase jak letištní, tak i letový provoz. Výběr však pokrývá prakticky celý svět, takže nezáleží na tom, na které destinaci se ve skutečnosti právě nacházíte. Shoda je jak na KSFO, tak samozřejmě též např. v drsných podmínkách Aljašky. Provoz můžete pozorovat prakticky všude a vždy v komplexním uspořádání odpovídající reálné předloze.

Kompletně přepracováno bylo i nové grafické uživatelské rozhraní umožňující nejen možnost optimalizovat veškeré dílčí součástí programu a přizpůsobit si tak program dle vlastního uvážení i výkonnosti počítače, ale také nabízí řadu fcí navíc, které v mnoha případech sledují i reálné aspekty spotterských aktivit.

Add-On Schedules nabízí samostatný modul, jehož prostřednictvím můžete vytvořit vlastní skripty umělé inteligence - včetně např. celé flotily operující z příslušné destinace. Rozhraní umožňuje vytvořit defacto virtuální aerolinkové lety navíc, což můžete ocenit např. v případě, že si chcete do Ultimate Traffic 2 zahrnout např. operace vlastní aerolinkové společnosti včetně reálných - vlastních livrejí.

Možnosti tiskového výstupu reálných letových řádů umožňuje tisknout skutečnou podobu letových řádů u každé společnosti a konfrontovat virtuální svět s reálným. Tato součást často směřuje i do spotterského hobby a navíc umožňuje např. následné modifikace provozu společnosti v době, kdy např. dojde k vyřazení letů, či letadel (viz. Boeing u společnosti ČSA). V neposlední řadě oživuje tato vlastnost simulátor i v případě, kdy máte např. oblíbenou společnost, či destinaci.

Možnost vlastní modifikace letových plánů AI: Ultimate Traffic 2: Edition 2013 nabízí možnost libovolně editovat všechny letové plány umělé inteligence - tedy příslušných společností, či provozu všeobecného letectví a některé např. zrušit, či je opravit, nebo aktualizovat. I toto sleduje primární využití např. v době aktualizace provozu aerolinkové společnosti, kdy např. zahrne do flotily nový typ letounu, popř. změní strategii v případě letových řádů (omezení, rozšíření, apod.).

Plnohodnotnou součástí obsahu je i zobrazení mapy, na které můžete pozorovat všechny přelety letadel v reálném čase (např. i mezi jednotlivými kontinenty). Pro zpřehlednění situace se v tomto smyslu uživateli nabízí řada samostatných filtrů.

Status Board: specifická fce Ultimate Traffic 2: 2013 Edition nabízí možnost používat program ve Windows bez nutnosti spustit FSX. Status Board je defacto virtuální průvodce přílety a odlety letadel na příslušné destinaci. Tato fce je rovněž velmi užitečná za účelem konfrontace toho, co se odehrává ve virtuálním sětě (FSX) a v reálu. Snadno tak zjistíte, kdy na letiště LKPR přilétá např. Boeing 747 společnosti Korean Airlines. Tuto fci spotteři rovněž využívají v hojné míře.

Aircraft Tail Numbers / Parking Codes - Ultimate Traffic 2: Edition 2013 umožňuje zastoupit i příslušné ID podle pravidel společností i místního letiště (včetně vnitrostátního a mezinárodního provozu).

- letištní/letový provoz
- komplexní AI fce
- specializace na aerolinky
- specializace současně i na GA
- transatlantické přelety
- mezinárodní přelety
- lety pro místní dopravu
- pokrytí celého světa
- 550.000+ reálných letových řádů
- 1.300 000 letových plánů GA
- 100 aerolinkových společností
- 90 typů letounů
- 1600 různých livrejí
- 6000+ destinací 
- nové GUI
- spotterské fce
- možnosti tiskového výstupu
- výborná optimalizace FPS