Ultimate Traffic 2 X

 
  • 1 z 13
 
Ultimate Traffic 2 X lze označit bezprostředně po instalaci Ultimate Terrain X - Europe a FS Global 2010 X za třetí nejdůležitější add-on pro FSX. Nároky na provoz nejsou vysoké a pokud jste spokojeni s průběhem animace FSX, po instalaci Ultimate Traffic 2 X se můžete spolehnout na zachování standardního průběhu FPS i na hustších destinacích. Hlavním rozdílem oproti starší verzi (2007) je tentokrát smysl pro detail úzce spjatý s reálnou předlohou nejen z hlediska příletů a odletů, ale především též z hlediska pohybu letounů ve vzdušných prostorách dle publikované trajektorie letu. Na přiblížení i odletech vše dává smysl a nedochází k nesmyslným zácpám na letištích s výskytem hustého letištního, letového provozu. Rozestupy mezi jednotlivými letouny (včetně kategorií) plně odpovídá realističtějšímu zážitku. Zároveň lze považovat Ultimate Traffic 2 X za jediný vysoce realistický provoz, který v současné době můžete instalovat do FSX. Produkt není kompatibilní s FS 2004.
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kód produktu 832
Kategorie Specializace
 

Řešení v podobě titulu Ultimate Traffic 2 X uživateli nabízí komplexní letištní, letový provoz prakticky na celém světě a to dokonce i v nejzazších částech kontinentů. Nejedná  se však pouze o reálné imatrikulace dopravních letounů včetně reálných letových řádů, jedná se především o úpravu letových cest, příletů i odletů dle publikované trajektorie letu v souvislosti s aktualizacemi celosvětové databáze Jeppesen. Vývojáři nám tentokrát předkládají skutečně detailní pohyb letounů ve vzdušném prostoru prakticky kdekoli na světě. Přitom však každý letoun letí dle publikované trajektorie letu (ať již dle letového řádu - u dopravních letounů a cargo letů, tak také dle VFR/IFR vypracovaného letového plánu - u letounů GA).

V důsledku této změny se tedy na příslušných letištních destinacích vyskytují reálné letouny reálných provozovatelů, jejichž letové plány jsou, včetně příletů a odletů, řízeny skripty umělé inteligence (AI), jenž zasahuje až do přistání na cílové destinaci. Díky tomu, že simulátor FSX pokrývá téměř každé letiště světa, bylo do programu implementováno celkem více než 1.000 000 letových hodin v reálném čase u dopravních letounů a cargo letů (myšleno z hlediska komunuální - regionální i mezinárodní přepravy) a více než 2,5 milionů letových hodin směřujících výhradně do provozu všeobecného letectví s výrazně vylepšenou flexibilitou a individualizací letových plánů oživujících provoz též na neřízených letištích v měřítku celého světa. V případě, že navíc používáte FSX v rozhraní DIRECTX10, můžete se i v případě 3D modelů AI provozu spolehnout na DX10 grafickou kvalitu a výraznou optimalizaci zajištující naprosto konzistentní průběh FPS i na největších letištích světa. Pro odhalení této skutečnosti se uživateli nabízí možnost virtuálního vstupu na palubu AI letounu a celý letový plán zažít i z pohledu vlastní pilotáže příslušného letového plánu.

Mezi další pozitiva nové verze patří především optimalizace toku letištního i letového provozu za účelem realistických rozestupů mezi letouny během inkriminované fáze odletu, příletu. Simulace přináší kompletní provoz dopravních letounů, cargo letů, všeobecného letectví. Jediným drobným nedostatkem je absence vojenství - tedy jak 3D modelů letadel, tak také výskytu AI provozu na vojenských letištích. Do budoucna Flight 1 počítá s dodatečnou nástavbou, která by měla zajistit i vojenský letištní a letový provoz. Dočasnou absenci vojenského vzdušného provozu lze řešit stažením již zhotovené skriptované umělé inteligence v podobě "downloadů" (např. z webu www.militaryairworks.com).


Ačkoliv se původní verze Ultimate Traffic (rok 2007) zabývala především provozem dopravních letounů, tato nová verze uspokojí i piloty všeobecného letectví. Simulace dokáže generovat více než 1.300 000 letových plánů jVFR/IFR a provoz probíhá současně na 6400 letištích z celého světa. V důsledku toho máme k dispozici 2.5 miliónů letových hodin z oblasti všeobecného letectví v reálném čase za každý uplynulý týden!

Do aktivního provozu bylo zapojeno více než 1600 různých livrejí a více než 90 různých typů letounů ve vysokém rozlišení podporující jak reálné livreje, tak reálné imatrikulace. 3D modely dokonce podporují DX10 grafické zobrazení.

- 550.000 letů v reálném čase
- podpora reálných letových řádů
- 1.300 000+ letů GA
- více než 100 aerolinkových společností
- 6000+ podporovaných letišť
- 90+ reálných modelů letounů
- GUI - vlastní grafické rozhraní ovládání
- spotterské funkce
- 2D info mapa z ptačí perspektivy
- možnost individuálního skriptování
- možnost zastoupení reálných imatrikulací
- 3D modely letounů ve vysokém rozlišení
- podpora DX10
- výtečná optimalizace
- detailní manuál
- podpora ATC v simulátoru
- kompatibilita s titulem Radar Contact
- ultimátní pro IFR létání na FSX

Vlastní grafické rozhraní programu je navrženo jak pro laiky, tak pokročilé uživatele a spottery. Ti, kteří provoz chtějí využít pouze k vlastnímu létání, nemusí nic řešit. Naopak ti, kteří odhalí nějaké chyby v letových řádech na příslušné destinaci, mohou ihned zasáhnout a skriptované úlohy opravit vlastním jednoduchým zásahem přímo v programu. Pokud vám navíc nějaký typ aerolinkové společnosti, typ letounu, či letový řád bude na příslušné destinaci chybět, můžete jej rovněž snadno "naprogramovat" přímo s využitím editoru. Spotterských funkcí je mnohem více a např. 2D interaktivní mapa provozu s možností filtrace událostí ATC dokáže výrazně obohatit informační hodnotu.