G1 TopGun Leather Flight Jacket

 
  • 1 z 5
 
Vysoce kvalitní kožená letecká bunda reflektující originální znaky střihu G1 včetně materiálů. Výrobce WINDFIRE myslel i na ty nejmenší detaily, což činí z každého kusu originál.
Cena 11 148,76 Kč bez DPH
13 490 Kč    
Kód produktu 1317
Kategorie Bundy, Trika
 

G1 TopGun Leather Flight Jacket představuje střih, design i materiál reflektující reálnou verzi letecké bundy G1 (TopGun). Tento model byl do výroby zaveden koncem roku 1930, jako oficiální letecká bunda pro U.S. Navy a U.S. Marine Corp piloty. I když si možná myslíte, že se jedná pouze o „image", opak je pravdou. Právě u námořních letců bylo cílem vyrobit a zavést do provozu takovou bundu, která by splňovala náročné požadavky profesionálních vojenských pilotů. Prvním z požadavků bylo použití jemných a odolných materiálů, trvanlivost a snadná pohyblivost v notoricky stísněném kokpitu včetně požadavku dosáhnout bez námahy na všechny ovládací prvky v kokpitu. Mezi další důležitý prvek byla schopnost pilota v této bundě bez problémů plavat ve studeném moři. Hlavní požadavek tudíž směřuje k pohybu bez omezení. Této vize výrobce docílil speiciálními výstuhami v oblasti ramenou přecházející postupně přes záda až na pas. Použití špičkové kozinky zajišťuje možnost pohybu, lehkost a jemnost provedení a vynikající ohebnost a odolnost kúže v ohybech a na nejvíce namáhaných místech.  Límec (zapínací) z nejčistší ovčí vlny, je velmi jemný a rovněž odolný vúči dlouhodobému používání. Na bundě jsou umístěny dvě velmi prostorné kapsy (opět originál „USN" se zúženými spodními hranami), s možností zajištění patentními knoflíky. Vložka z hedvábné tkaniny a speciální zip „USN" zajistí teplo ve vzduchu i na zemi během každého ročního období.

Bunda je velmi vhodná pro celoroční nošení, neboť je velmi lehká a je možné ji nosit jak na svetr, tak na triko. Díky bezproblémovému pohybu je možné ji používat i během jízdy v autě, je ideální na celoroční nošení prakticky kamkoli a hlavně se vám osvědčí ve stísněných kabinách letounů GA během náročnějších podmínek počasí. Celoroční nošení zajišťuje možnost odepnout límec z ovčí vlny.

Dodáváme ve velikostech: S - XXL
Barva: tmavo-hnědá
Materiál: pravá kůže (kozinka + ovčí vlna - límec + hedvábí - podšívka)
Výrobce: WINDFIRE