Saitek X-52 Pro Flight System HOTAS

 
  • 1 z 5
 

Cenově směšný typ sdruženého ovladače kniplu a plynové přípusti typu HOTAS je určen spíše nenáročným uživatelům videoher, popř. leteckých simulátorů. Vzhledem k omezenému možnosti programování odezvy potenciometrů, či absenci nelinearity potenciometrů je tento typ ovladače určen spíše pro herní zážitek. Nižší kvalita dílenského zpracování odpovídá ceně, avšak záruka 24 měsíců od zakoupení dokáže přesvědčit většinu zákazníků, kteří hledají spíše nejnižší možnou cenu na trhu.

Cena 4 041,32 Kč bez DPH
4 890 Kč    
Kód produktu 1373
Kategorie Hardware
 

HOTAS Saitek X-52 Pro Flight System sdružuje současně jak knipl, tak i plynovou přípusť. Výhoda tohoto setu spočívá v nízké pořizovací ceně, vybavenost a zaměření ovladače však odpovídá spíše arkádovým typům letců, popř. těm, kteří si nepotrpí na vyšší kvalitu zpracování a jsou smířeni s kompromisy zasahující primárně dílenské zpracování. Celková vybavenost HOTASu však přesto nabízí dostatečný potenciál pro běžné videohry, popř. letecké simulátory, které slouží spíše k hernímu vyžití namísto profesionálního výcviku na desktopovém simulátoru. Výrobním materiálem je plast doprovázející několik kovovoých komponentů. Otočná rukojeť kniplu dokáže zastoupit směrové kormidlo, což opět potvrzuje solidní výbavu a zároveň možnost ovládat směrové kormidlo současně s křidélky, byť omezeným a nerealistickým způsobem. Na kniplu je též možné docílit optimálního nastavení dle velikost ruky a opěrku tak přizpůsobit i menší velikosti dlaně. Většina tlačítek a spínačů je podsvícena, což usnadňuje manipulaci v přítmí, popř. v noci, kdy stále máte kontrolu nad tím, jaký typ tlačítka zvolíte bez nutnosti umělého osvětlení v místnosti.

Plynová přípusť je vybavena rovněž dostatečným počtem tlačítek a obsahuje též podsvícený LCD displej zobrazující jak aktuální profil, tak např. čas. Plynová přípusť nabízí možnost symetrického ovládání pohonné jednotky bez ohledu na to, kolika motory je letoun osazen. U plynové přípusti lze navíc nastavit tuhost odezvy a zvýšit tak citlivost odezvy během nepatrných výchylek. Sdružené ovládání kniplu a plynové přípusti sice nereflektuje konkrétní typ HOTASu, jako např. Warthog z dílny Thrustmaster, na druhé straně je plně kompatibilní s jakýmkoli typem leteckého simulátoru, či videohrou. Programování tlačítek a vytváření profilů lze snadno zastoupit s přímou integrací softwarové podpory editoru Saitek Smart Technology.

- knipl s přípustí - HOTAS
- možnost otočné rukojeti (směrové kormidlo)
- spoušť umožňuje zastoupení dvou poloh
- možnost alternace fcí s vyuižtím tlačítka SHIFT
- 3x tlačítka na kniplu
- 4x akční tlačítka pro zbraňové systémy
- 2x osmisměrový klobouček HAT
- 2x samostatná tlačítka na plynové přípusti
- 2x akční tlačítka na plynové přípusti
- 2x analogové otočné potenciometry na plynu
- 1x osmisměrový klobouček HAT na plynu

 

Rozhraní pro připojení: USB 2.0

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.