OMSI 2 Chicago Downtown

 
  • 1 z 22
 
Hardwarové požadavky: OMSI 2 min. 2.3, operační systém: Windows XP/Vista/7/8/8.1, procesor: CPU 2,8 GHz, RAM: 4 GB RAM, 3 GB volného prostoru na pevném disku, grafický akcelerátor / VRAM 1024 MB VRAM (DirectX: 9.0c nebo vyšší verze), Internetové připojení vyžadováno.
Cena 900,83 Kč bez DPH
1 090 Kč    
Kód produktu 1450
Kategorie Hry, ostatní simulátory
 

OMSI 2 je nepochybně jedním z videoherních produktů, který si stále zasluhuje maximální pozornost stávajících i budoucích uživatelů a prakticky se jedná o jeden z nejžádanějších titulů dnešní doby. Příznivci této série s nadšením vítají i add-ony, které pro tento oblíbený simulátor vznikají. Add-ony totiž dokážou nabídnout nový obsah se zachováním maximální úrovně realismu z herního zážitku. Nový add-on OMSI 2 Chicago Downtown rozšiřuje stávající možnosti simulátoru beze zbytku a jeho obsah patří mezi vysoce originální záležitost už jen díky výběru lokace, ve které máme možnost zažít spoustu nevídaných zážitků. Město Chicago (U.S.) je třetím největším městem U.S. a nyní je toto město předlohou nové mapy nabízející unikátní scénář - totiž možnost procestovat Chicago autobusem v naprosto reálném prostředí skutečných městských linek. Chicago "Windy City" at Lake Michigan si většina příznivců simulátorů vybaví zejména s letištěm Megis Field, které zaniklo v důsledku politicy nekalých činností a pokud se chcete s městem Chicago seznámit prostřednictvím autobusové linky - včetně oblasti, ve které se kdysi nacházelo letiště Meigs Field, nyní máte možnost. Autentická soudobá podoba města Chicago včetně pobřeží jezera Michigan je zpracována do nejmenších detailů.

Součástí detailní scenérie je kompletní podoba města, všech 3D objektů (např. budov), význačných historických památek, ale také včetně všech pozemních komunikací. Výraznou proměnou prošel i dynamický provoz na komunikacích, včetně realizace zcela nových skriptů AI nabízející i nové dopravní prostředky, nové typy aut, nové výzvy na rušných komunikacích a světelných křižovatkách. K dispozici máme dva nové autobusy, které můžeme řídit (40-ft a 60-ft) včetně hybridního, či dieselového pohonu. Nechybí ani více různorodých zbarvení autobusů, vylepšení ovládání a zcela přepracovaný zvuk. Zvuková složka města Chicago, ať již na pozadí hlučného rušného města, či přímo v interiéru autobusu, je nyní na mnohem vyšší úrovni než u předchozích titulů - včetně originálního titulu OMSI 2.

Ve městě nás očekává až 20 mílí reálných komunikací, které byly zpracovány do nejmenších detailů včetně všech křižovatek, bloků budov, jednotlivých budov a zastávek. Díky tomu máme k dispozici možnost projíždět se zcela autentickou - soudobou podobou města Chicago. Součástí jsou též autobusová depa a všechny zastávky na reálně zpracovaných linkách. Pozemní komunikace obsahují i významné rozdíly ve zpracování dálničních tahů (sjezdů) a dalších systémových prvků, které na komunikacích můžete pozorovat. Z linek máme k dispozici číslo 124 a 130 a celkem tedy 60 autobusových zastávek!!

Zvládnutí těchto linek ve městě Chicago není vůbec jednoduché. Schopnost navigace i orientace ve městě vyžaduje jistou dávku trpělivosti, soustředění a hlavně času na to, zvládnout tak rušné a rozlehlé město. Ke zpoždění může dojít z celé řady různých (autentických) důvodů - typických zejména v případě rušného hustého městského provozu. Umělá inteligence provozu tak naprosto odpovídá reálné předloze (včetně zástupu "ospalých" vleklých kamionů). Přilehlé ulice města, interaktivní podoba chodců, neposlušnost řidičů, ale též stoprocentně realistická vegetace ve městě vás neustále utvrzuje v tom, že se skutečně nacházíte ve třetím největším městě U.S.A.. Umělá inteligence přináší celkem též 17 zcela nových objektů - včetně vlakových souprav, či lodí na hladině jezera Michigan. Zvuková složka obsahuje směs - nejčastěji anglicky mluvících cestujících, ale součástí zvukové interakce jsou i podružné animace AI cestujících - např. jejich nepřiměřené reakce ve chvíli, kdy se na poslední chvíli snaží doběhnout autobus na zastávce .... a nedoběhnou včas... Atmosféra je v tomto add-onu opravdu masívní a nabízí neskutečně dramatickou podívanou v každé vteřině herního zážitku.

 

Pro tento typ add-onu vývojáři představují unikátní vlastnosti scénáře jízdy autobusem v reálném zázemí skutečných linek a spousta zvukových efektů je současně protkána i doprovodnými animacemi a dynamickými vlasnostmi AI. Jedním z nových zážitků je např. tranposrt kola v autobuse, nový typ skenování jízdenek, či platba v hotovosti. Jízdní řády jsou zpracovány do detailů a navazují a zároveň skvěle doplňují reálné interaktivní dynamické prvky fyziky, provozu, či problémům spojených s defekty autobusu. Do simulace přibyla celá řada interaktivních prvků i pro méně zkušené uživatele, což výrazně přispěje orientaci ve městě, nebo např. seznámit se snadněji s mnoha nádhernými místy. Celá řada míst ve městě, která proslavují Chicago na celém světě, byla zpracována ve 3D takovým způsobem, aby na příslušnou část scenérie nabídla uživateli shodný pohled s reálem. Vzhledem k rozšířeným aspektům simulace je uživatelům k dispozici též celá řada dokumentace, manuálů a tištěných předloh pro vlastní poznámky, či individuální přizpůsobení činnosti na příslušných linkách.

- autentická reprodukce města Chicago
- precizní reálná soudobá předloha
- dva nové autobusy (40/60 ft)
- dieselový a hybridní pohon
- originální a zcela dynamická zvuková složka
- špičkový "ambient" sound v každé vteřině
- různorodé livreje autobusů
- zcela autentické interaktivní ovládání 3D kabiny
- vysoká míra realismu ovládání (fyzika, interakce přístrojů, výbavy)
- celkem 20 mílí reálné délky trati a 60 samostatných zastávek !!!
- interaktivní a autentická podoba příměstské a městské dopravy (vlaky, autobusy)
- detailní 3D podoba města, budov, pozemních komunikací, železnice i zastávek a ulic
- autobusové depo (nově přepracovaná interaktivita)
- možnost "vyhlídek" na známá a proslulá místa ve městě  
- zcela přepracovaná AI (umělá inteligence - vozidel, chodců, cestujících, apod.)
- simulace hustého provozu ve městě - reálná pravidla silničního provozu
- nevyzpytatelné interaktivní scénáře (dynamická proměna chování AI - např. nekázeň)
- reálné městské linky (číslo 124 a číslo 130)
- nové skripty odbavení cestujících
- reálné rozpisy zastávek (včetně časových rozpisů jízdních řádů)
- vylepšené grafické efekty
- noční provoz
- jízda za všech podmínek počasí (včetně změn denní doby, apod.)
- vyčerpávající dokumentace (manuály)
- hardwarová mutace: angličtina, němčina, čeština (v závislosti na portálu omsi.cz)