Glider Flying Handbook

 
 
Preicizní a naprosto vyčerpávající zdroj informací pro plachtaře všech úrovní, kompletně v angličtině, 230 stran!!!
Cena 1 000 Kč bez DPH
1 150 Kč    
Kód produktu 210
Kategorie Knihy
 

Glider Flying Handbook představuje nejnovější vydání knihy, která je speciálně navržena výhradně pro bezmotorové létání – plachtaře. Publikace je vydána v měkké vazbě, její obsah je kompletně barevný a obsahuje téměř 230 stran nejzajímavějších informací z oblasti provozu kluzáků. Obsahově je kniha zpracována jako technický manuál pro studenty bezmotorového létání i pro již velmi zkušené plachtaře. Z hlediska témat se zde podrobně rozebírá jak samotný proces rozhodování během letu, technická úroveň pilotáže včetně všech manévrů, komunikace i kapitoly pokrývající aerodynamické faktory, výkonnostní třídy včetně modelů letadel, letová způsobilost pilota z hlediska zdravotního stavu, předpisy (FAA), meteorologie a schopnost ovládnout systém počasí. V praxi se tak dnes jedná o nejpůsobivější publikaci s excelentním obsahem a hodnotným zdrojem informací pro začínající i zkušené piloty. I když je kniha modifikována spíše pro využití v U.S. (zejména kvůli regulím FAA), pilotáž kluzáků včetně technické úrovně, výklad počasí a procesy rozhodování se od evropské úrovně neodlišují, aproto tuto knihu můžeme jednoznačně doporučit.

Knih, které by se podrobně zabývaly problematikou bezmotorového létání není dostupných příliš mnoho. Pokud nějaké jsou, pak se jedná spíše o relaxační četbu, než-li o plnohodnotnou studii provozu kluzáků. Tato kniha naopak zachází do detailů technického charakteru, směřuje přímo k pilotáži samotné a schopnosti pochopit všechny atributy bezmotorového létání. Kniha se může stát vynikajícím zdrojem informací pro začínající piloty kluzáků a doporučit ji můžeme též pro majitele desktopové letecké simulace. Techniky, které kniha podrobně rozebírá, lze nacvičovat např. na simulaci Condor: The Competition Soaring Simulator. Úroveň knihy je skutečně velmi vysoká v celém zpracování a rozhodně se jedná o publikaci, která by všem příznivcům bezmotorového létání neměla uniknout zejména díky technické úrovni směřující přímo k pilotáži a schopnostem ovládnout vzduch za každých podmínek... Problematika bezmotorového létání včetně různorodých technických praktik i objasnění principu pohybu v termice v kratších i delších přeletech doposud nebyla dostatečně zmapována na té úrovni, aby se mohla stát předlohou pro výcvik.

Glider Flying Handbook lze tak jednoznačně považovat za unikátní výtisk ASA, jehož hodnotný obsah v celistvém zpracování sotva najde v nejbližší době konkurenci. ASA knihy vždy patřily vedle JEPPESEN publikací z hlediska teoretické přípravy mezi nejrespektovanější a na tomto faktu nemusíme ani dnes, téměř po 55 letech existence společnosti Aviation Supplies & Academics, Inc. , cokoli měnit.