JAR-OPS: JAR Professional Pilot Studies

 
 
Pokud se připravujete na ATPL, tato publikace může výrazně akcelerovat proces studia kurzů ATPL a zajisti vám tak potřebný náskok před konkurencí. Sympatická je na této publikaci také grafická úprava, forma textu, obrázky, grafy a fotografie a především to, že na cestách konečně nebudete potřebovat žádné stohy okopírovaných šanonů, které se většina adeptů z důvodu nejasného výkladu beztak zbytečně učí nazpaměť. Zvolte efektivní cestu samostudia prostřednictvím výkladu Phila Crouchera a veškerá úskalí kurzů ATPL i samotných zkoušek zvládnete bez zaváhání!
Cena 1 991,30 Kč bez DPH
2 290 Kč    
Kód produktu 804
Kategorie Knihy
 

Autorem této velmi vzácné a vskutku maximálně oblíbené knihy je zkušetný letec Phil Croucher. Publikace JAR-OPS: JAR Professional Pilot Studies v praxi studia ATPL představuje referenční ucelený studijní materiál, který v dokonalé formě, slohu i objasnění všech tezí problematiky studia dopravního pilota, přináší kompletní studijní program zasahující do každé oblasti ATPL teorie. Učebnice splňuje požadavky JAR a směřuje jak k problematice pilotáže vrtulníků, tak také k problematice letounů. Kniha vznikla za účelem vytvoření jednoho plně kompatibilního zdroje informací pro samostudium ATPL a byla napsána záměrně zcela odlišným způsobem. Na trhu je totiž řada různorodých knižních publikací - spíše učebnic s velmi stručným, popř. nepříliš přívětivým a jasným výkladem ve složitém slohu i zbytečně složitém anglickém jazyku. Phil Croucher se rozhodl vytvořit knihu, ke které již nebudete nuceni „tahat" další všelijaké kopie různých nejasných studijních materiálů z pochybných zdrojů. Všeobecně je kniha napsána takovým způsobem, abyste, v případě, že studujete - připravujete se na ATPL a často cestujete - např. vlakem, busem, MHD, apod., nemuseli zbytečně vozit hromadu papírů - často představující zbytečnou zátěž. Rozsah a výkladová forma je však určena i těm čtenářům, kteří již ATPL absolvovali a po dobu, kdy jsou takzvaně „na vyčkávání" - než seženou placené místo v kokpitu, mohli v klidu oživit všechny teoretické i praktické znalosti a dovednosti. Největší zajímavostí ovšem je, že knihu s sebou na cestách vozí i řada velmi zkušených dopravních pilotů - profesionálů. Defacto ji budete používat celou svou profesionální leteckou kariéru, neboť k mnoha aspektům problematiky se budete často vracet průběžně - dle potřeby osvojení znalostí ATPL, které užijete jak v teoretické rovině, tak také v rovině praktické. Obsah, forma i výklad tak směřuje široké vrstvě čtenářů směřující k profesi dopravního pilota. Zároveň však knihu oceňuji ti, kteří se nedokážou příliš sžít s oficiálními studijními materiály, které jsou běžně k dispozici a na které zbytečně většina adeptů spoléhá... Všechna témata, včetně otázek a odpovědí jsou součástí publikace. Výklad je jasně formulován i pro méně technicky nadané letce a hlavním cílem publikace je schopnost VYSVĚTLIT A POCHOPIT bez toho, aby témata, která vám nejsou příliš blízká, bylo nutné se učit nazpaměť.

Pokud žádáte publikaci pro přípravu studia ATPL, popř. již studujete, anebo jen čekáte na kokpit, pak právě tato kniha vás provede vším, co je v praxi zapotřebí znát a lépe vás připraví na zkoušky. Zároveň však odhaluje i zdaleka nejdůležitější, často podceňovanou oblast studia ATPL. Informace, které prostřednictvím této publikace průběžně získáváte - např. i zpětně, kdy se k jednotlivým tématům vracíte průběžně, snadno a rychleji vstřebáváte a převtělujete do praktického využití, neboť výklad i když směřuje primárně ke snadnému zvládnutí kurzů ATPL, notnou dávkou prezentuje užitečné informace, tipy, triky z praxe dopravních pilotů, které oceníte především v době, kdy konečně získáte vytoužené místo u letecké společnosti. Reference na tuto publikaci jsou zkrátka jedinečné a kritika považuje ucelený materiál Phila Crouchera za nejlepší v současné době.

Při výběru vhodných publikací ke studiu jakékoli letecké kvalifikace vždy dávejte přednost aktivním zkušeným letcům s výrazným náletem a zkušenostmi na řadě různých typů letounů včetně vrtulníků. Phil Crocher v oblasti ATPL vytvořil materiál pro všechny z vlastní iniciativy a dlouholeté praxe i letitých zkušeností. Zároveň se jedná o aktivního letce, který během své kariéry často upřednostňuje létání na simulátorech za účelem samostudia a napsal též řadu zajímavých lekcí i z oblasti virtuálního létání na desktopových simulátorech třídy FS.

Navíc je kniha psána jazykem, kterému porozumí každý. Phil Croucher je považován dnes za jednoho z nejzkušenějších pilotů pohybující se ve sféře dopravního létání a níže přikládáme oficiální výtah z jeho dosavadní kariéry:

Phil Croucher holds JAA, UK, UAE and Canadian professional licences for aeroplanes and helicopters and over 8500 hours on 37 types, with a considerable operational background, and training experience from the computer industry, in which he is equally well qualified. He has at various times been a Chief Pilot, Ops Manager, Training Captain and Type Rating Examiner for several companies, including a CRM Ground Instructor. He currently writes the safety column for Heli-Ops magazine. His flight experience includes VIP/Corporate, airline/scheduled, police, EMS/ambulance, high/low level photo, longlining, mountain flying, seeding, powerline & gas pipeline survey, and offshore. Phil has also been successfully publishing his own computer books for over twenty years, and, on discovering the poor quality of ground study material available to pilots in Canada when converting his UK licences, decided to transfer his skills and form his own training and consultancy company to produce them for the worldwide market.