Jeppesen Aviation Weather Book

 
 
Rozsáhlý studijní materiál v knižní podobě objasňující problematiku počasí během každodenního plánování letů. Oceníte více než 500 samostatných ilustrací, fotografií i modelových scénářů nehod, které zapříčinily zhoršené podmínky počasí. Text je psán srozumitelně a díky obrazové příloze lze tuto knihu považovat za přínosnou i pro začátečníky.
Cena 3 034,78 Kč bez DPH
3 490 Kč    
Kód produktu 942
Kategorie Knihy
 

Ačkoliv jsou některé knihy z produkce Jeppesen pro začínající piloty mnohdy psané příliš složitým jazykem a omezují se spíše na čistou teorii, Aviation Weather lze označit za kvalitní publikaci seznamující čtenáře s běžnými nástrahami počasí v každodenním létání. Obsah je zaměřený na globální objasnění problematiky systému počasí nenásilnou formou - především nákresy, ilustracemi i fotografiemi. Součástí je totiž více než 500 celobarevných ilustrací a fotografií, což výrazně přispívá i do praktické stránky pilotáže především reálnými příklady nehod, jež zapříčinily právě zhoršené podmínky počasí. Výklad počasí je však v této knize úzce spjatý s plánováním přeletu a tak čtenář získává i potřebné znalosti k tomu, aby se orientoval i v běžné předpovědi počasí, což bývá první krok pro to, abychom si udělali obrázek o tom, jaký bude "zítřejší let".

- komplexní výklad systému počasí
- počet stran: 480
- vazba: tvrdá
- barevný tisk
- jazyk: anglický

Praktický výklad systému počasí směřující především do roviny plánování a provedení každého letu. Čtenář má navíc k dispozici ilustrace i fotografie zobrazující reálné situace výrazně ovlivňující bezpečnost létání ve zhoršených podmínkách počasí. Každé téma je kromě výkladové části rozpracováno i ve formě FAQ, čímž výklad nutí čtenáře porozumět příčinám i důsledkům atmosférických jevů.