Vipers In The Storm: Diary of a Gulf War Fighter Pilot

 
 
Naprosto unikátní četba pro zájemce zabývající se válečnou tématikou. Operace pouštní bouře z kokpitu F-16 představuje možnost získat naprosto odlišný pohled na to, jaké to ve skutečnosti pro piloty je - být skutečným vojenským letcem, který je povolán do války. Současně je tato publikace naprostou nutností pro všechny ty, kteří létají Falcon 4.0 AF a Falcon BMS a to především kvůli tomu, že my už víme, jak obtížné je zvládnutí náročných dynamických kampaní (resp. jednotlivých misí v dynamickém prostředí válečného konfliktu) a protože kniha samotná má s tímto simulátorem opravdu hodně společného, není, co řešit.
Cena 382,61 Kč bez DPH
440 Kč    
Kód produktu 1370
Kategorie Knihy
 

Vipers In the Storm: Diary of a Gulf War Fighter Pilot je kniha, kterou by si všichni příznivci tohoto typu literatury rozhodně neměli ujít. Kniha se stala bestsellerem především kvůli tomu, že se jedná o zcela unikátní tvorbu z pozadí  konfliktu operace Desert Storm z pohledu úspěšného vojenského letce, který se účastnil konfliktu s kódovým označením Operace pouštní bouře (17.1. 1991 - 28.2. 1991). Jednalo se o o vojenskou operaci za účelem osvobození Kuvajtu a i ti mladší si tento konflikt velmi dobře pamatují.

Čím je kniha tak zajímavá? V první řadě je zapotřebí napsat, že se jedná o četbu v angličtině: nečekejte český překlad, tuto publikaci jsme sehnali pro naše zákazníky v zahraničí přímo z originálního nakladatelství a publikace vyšla výhradně v angličtině. Každý, kdo vládne angličtinou má však před sebou četbu, na kterou dlouho nezapomenete především kvůli obsahu. Autor knihy, Capt. Keith Rosenkranz je jedním z elitních vojenských pilotů letounu F-16 Fighting Falcon a během Operace pouštní bouře absolvoval 30 ostrých vojenských misí na letounu F-16 a každá mise je tak podrobně zaznamenána právě v této knize. Poutavá je především tím, jak dnes probíhá strategie a taktika vzdušných vojenských sil, jakým způsobem je každý let proveden od začátku až do konce a proč. Nejedná se jen o "hrdinsky" poutavé čtení, spíše o skutečnou zpověď špičkového pilota, který předkládá pohled na válečný konflikt "v přímé řeči" každé mise přímo z pohledu letounu F-16.

Pro laiky je kniha zajímavá tím, že odhaluje nejen vojenské pozadí každé naplánované operace, ale současně přináší též pohled člověka, který je současně ženatý a má dvě děti. Laici tedy ocení i ten "lidský" a současně vojenský rozměr, o kterém toho mnoho z nás příliš neví - tedy rozměr a pozadí skutečných vojenských pilotů jako lidí, kteří jsou povoláni zabíjet a současně jsou vystaveni smrti.

Pro ty, kteří létají Falcon 4.0 Allied Force, popř. BMS je kniha poutavá tím, že obsahuje i vysokou informační hodnotu po technické stránce. Tato nejvíce vypovídající hodnota se zaměřuje na tu část čtenářů, kteří již má zkušenosti s tím, jak taková mise na F-16 v reálném vojenském konfliktu (chcete-li v dynamické kampani), probíhá (alespoň v simulované rovině). Není náhodou, že právě autor knihy považuje Falcon 4.0 AF za nejlepší a současně nejreálnější bojový letový simulátor na trhu a sám tento produkt doporučuje všem, kteří mají zájem se do válečného konfliktu moderní vzdušné války zapojit, byť jen vzdáleně v simulované podobě. Publikace tedy uspokojí každého čtenáře a přináší tak neuvěřitelně detailní pohled na jednotlivé mise a jejich provedení. Pokud je Vám čtení této publikace málo, máte též možnost jednotlivé mise odposlouchat a odezírat přímo z HUD včetně audio stopy. Toto je další možnost, jak se podrobněji seznámit s tím, co Keith ve skutečnosti během každé mise zažívá.

Publikaci doporučujeme především kvůli tomu, že těchto knih na trhu mnoho není. Já sám si pamatuji snad jen na knihu Letci s Davidovou hvězdou (Ahaaron Lapidot, Merav Halperin) z konfliktu Šestidenní války IAF.

 

Zajímavé odkazy:

HUD and AUDIO

MAIN PAGE

FALCON 4.0 ALLIED FORCE (bundle verze již obsahující knihu Vipers In The Storm)

PACKAGE "Q" HUD and AUDIO *

* Package "Q" sice nesouvisí přímo s touto publikací, nicméně je jednou z nejlepších ukázek na internetu a z téže operace.

 

Jazkyová mutace: angličtina
Počet Stran: 325
Vazba: měkká