Jeppesen Fuel Tester

 
 
Značkový fuel tester výrobce Jeppesen je sice dražší, avšak volba materiálů garantuje snadné používání a dlouhodobou životnost.
Cena 500 Kč bez DPH
605 Kč    
Kód produktu 974
Kategorie Letadlová výstroj
 

Tester kontaminace paliva je nedílnou součástí každého pilota. Funkce je u všech testerů shodná, takže v tomto případě se jedná o tentýž výrobek, který můžete znát i od jiných výrobců. Hlavní výhoda spočívá ve zpracování, které počítá s dlouhodobou životností a snadným a rychlým odečtem kontroly paliva.

Kontaminované palivo je jednou z nejčastějších příčin selhání motoru a přitom právě zběžná kontrola paliva před vzletem, Před každým vzletem by každý pilot měl zrakem zkontrolovat barvu paliva. Oktanové číslo benzinu je na kalibrační rysce naprosto přesně vyjádřeno, takže během vteřinky budete mít přesnou indikaci o tom, zda je načerpané palivov pořádku. Jednoduché využití tohoto zařízení vnese do každého vašeho letu více klidu, protože budete mít před vzletem jistotu, že příčinou selhání motoru nemůže být palivo. Kontrola paliva se obzvlášť doporučuje tam, kde si letoun pronájímáte a nemáte s tamějšími "měřítky" leteckého klubu příliš velké zkušenosti, navíc se jedná o nedílnou součást předletové kontroly letounu. Právě tento Fuel Tester proto noste vždy s sebou a před vzletem se neostýchejte palivo zkontrolovat, vy jste PIC a kontrola paliva před letem by měla být vaše povinnost za každých okolností.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.