RAM iPad Complete Yoke mount kit

 
  • 1 z 3
 
Ergonomicky kvalitní řešení připevnění iPadu a iPadu 2 přímo na letecké berany v kabině letounu. Vhodné pro jakýkoli typ beranů v jakémkoli typu letounu. Držák lze využít nejen v reálném letounu, ale též jako podpůrný element EFB v rovině simulátorového využití. Kompozitní materiál, možnost polohování díky otočnému ložisku zajišťuje snadné ergonomické ovládání, maximalizaci zorného úhlu během polohové orientace. V neposlední řadě oceníte možnost navíc využií klasický nákoleník a tím pádem i jednoduchého pořízení psaných poznámek (např. z oboustranné komunikace ŘLP). Vhodné pro jakýkoli typ letounu, který je vybaven leteckými berany.
Cena 2 090,91 Kč bez DPH
2 530 Kč    
Kód produktu 1135
Kategorie Letadlová výstroj
 

iPad jako standardní součást výbavy pilotů během přeletů již není třeba nějak zvlášť detailně popisovat. Možností nabízí iPad více než dost a záleží defacto na každém, zda iPad např. využije pouze jako podklad elektronické mapové dokumentace, využití GPS, apod.. Nákoleníky pro iPad jsou praktické, neboť právě iPad dokáže v elektronické podobě nahradit i klasický navigační štítek. Pokud však plánujeme delší přelety prostřednictvím FMS a chceme využít iPad v multitaskingovém provozu během letu v reálném čase, pak je vhodné mít iPad k dispozici stacionárně umístěn v zorném poli pilota a v tomto ohledu se nabízí možnost umístit iPad přímo na letecké berany. O takto umístěném iPadu v kabině letounu má smysl uvažovat u letounů, které jsou vybaveny pro lety podle přístrojů, popř. pro lety u kterých přepokládáme částečnou, či úplnou automatizaci letového plánu (tedy let s využitím autopilota a FMS současně). V takovém případě slouží iPad i jako podpůrný element přispívající maximálně možnou mírou k bezpečnosti každého letu. Ruce zůstávají volné a tak nic nebrání použít současně i klasický nákoleník, na který jsme léta zvyklí. Produkt sdružuje dva samostatné díly, takže držák na beranech může zůstat na beranech připevněn i v době, kdy iPad do příslušného slotu držáku není umístěn. V současné době je patrné instalovat do letounu více prostředků EFB a toto je jedním ze způsobů, jak maximalizovat využití iPadu během náročnějších letů předpokládající náročnější plánování letů s ohledem na delší segmenty komplexně zpracovaného letového plánu.

- držák iPadu pro berany
- "rubber ball" pro polohování iPadu
- kompozitní materiál
- kompatibilita s iPad 1 & iPad2
- maximalizace ergonomie využití
- maximalizace EFB v kabině letounu
- vyšší bezpečnost letu
- maximalizace multitaskingu EFB v reálném čase
- jednoduchá manipulace
- možnost snadného využití klasického nákoleníku
- maximalizace zorného pole
- snadné ovládání

Podpůrné prostředky EFB dnes již nelze podceňovat, neboť podpora "digitalizace managementu kokpitu" příspívá zejména do bezpečnosti letu. Čím více podpůrných prostředků digitalizace kokpitu používáme, tím více chráníme sami sebe zejména v době, kdy sbíráme potřebné zkušenosti v roli PIC. iPad a iPad2 patří dnes beze sporu mezi klíčové komponenty EFB a možnosti, které iPad nabízí v případě aviatiky mají své nezastupitelné místo. Pokud vlastníte iPad, bylo by chybou nepoužívat jej aktivně v kokpitu letounu.